Постанова № 95888766, 29.03.2021, Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
322/217/21
Номер документу
95888766
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

смт Новомиколаївка

Іменем України

ПОСТАНОВА

29 березня 2021 року Справа № 322/217/21 (Провадження № 3/322/89/21)

Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Губанов Р.О., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Онипка О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до 27.03.2018 працював на посаді лісничого Новомиколаївського лісництва Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства,

встановив:

ОСОБА_1 будучи особою, яка припиняє діяльність на посаді лісничого Новомиколаївського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління (звільнений з 26.03.2018) тобто, згідно з п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, будучі суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, у порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.08.2016 №3, подав її несвоєчасно, а саме 27.11.2020.

Вказані обставини підтверджуються протоколом №632 від 07.12.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рапортами оперуповноваженого УСР в Запорізькій області ДСР НП України, копіями: декларації ОСОБА_1 - особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями; посадової інструкції лісничого; особової картки працівника; наказу (рос. мов.) №93 від 09.10.1995; наказу №24-к від 26.03.2018 про припинення трудового договору (контракту).

ОСОБА_1 підписав протокол про адміністративне правопорушення без заперечень, а під час розгляду справи про адміністративне правопорушення також визнав свою вину, у вчиненому щиро розкаявся. Зазначив, що пробував подати цю декларацію, однак значно пізніше ніж 20 робочих днів після звільнення. Самостійно зробити це не зміг, тому попрохав помогти у цьому питанні племінницю. Підтвердив, що декларацію подавав 27.11.2020 у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 . Про наявність будь-яких поважних причин, через які декларацію не було подано своєчасно, ОСОБА_1 не зазначив. Доводи останнього про те, що він не знав про необхідність подачі саме такого типу декларації, суддя не вважає такими, що можуть визнані поважними і такими, що виключають склад адміністративного правопорушення.

Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, суддя виходить з такого.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з пп.«е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи Державної лісової охорони.

Відповідно до чинного положення «Про державну лісову охорону», затвердженого постановою КМУ від 16.09.2009 №976, Державна лісова охорона діє у складі Державного лісового агентства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного лісового агентства.

Так, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державне підприємство «Запорізьке лісомисливське господарство» код ЄДРПОУ – 33431745, здійснює свою діяльність від імені Державного агентства лісових ресурсів України код ЄДРПОУ – 37507901, яке є його засновником, засноване на державній власності і належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України і координується Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та є юридичною особою публічного права.

Відповідно до статуту, затвердженого Державним агентством лісових ресурсів України, ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» код ЄДРПОУ – 33431745, засноване на державній власності та входить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України та Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Наказом директора ГЛХО «Запоріжліс» від 09.10.1995 №93-к з 09.10.1995 ОСОБА_1 фактично призначено на посаду лісничого Новомиколаївського лісництва.

Наказом головного лісничого ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» від 27.03.2018 №24-к з 04.03.2019 ОСОБА_1 звільнено з посади лісничого Новомиколаївського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, за угодою сторін.

Згідно з посадовою інструкцією лісничого Новомиколаївського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», ОСОБА_1 є посадовою особою, яка входить до складу Державної лісової охорони України, здійснює контроль за станом, використанням, відтворенням, охороною, захистом тваринного світу та лісів у районі знаходження його обходу, має адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції.

Враховуючи вказане, ОСОБА_1 будучи лісничим Новомиколаївського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, відповідно до пп.«е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою Державної лісової охорони та відповідно до п.1 примітки до ст.172-6 КУпАП є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст.172-6 КУпАП.

Абзацом 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином ОСОБА_1 , після звільнення 26.03.2018 зобов`язаний був впродовж 20 двадцяти робочих днів (до 23.04.2021) подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями,

Оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності та дослідивши обставини цієї справи, суддя дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, передбачений безальтернативний вид стягнення у виді штрафу.

При визначенні розміру стягнення, суддею враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 відповідно до п.1 ч.1 ст.34 КУпАП, є його щире розкаяння. Обставини, що обтяжують відповідальність, передбачені ст.35 КУпАП – відсутні.

З огляду на вказане, з метою виховного впливу та запобігання вчиненню нових правопорушень, суддя визнає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в мінімальному розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правилом ст.283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Згідно з ч.1, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто 2 270,00 грн (ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»), що становить 2 270,00*0,2 = 454,00 грн.

Керуючись ст.ст.221, 283-285, 289, 294 КУпАП, суддя

постановив:

застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят гривень 00 коп.), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Роз`яснити, що відповідно до ст.ст.307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений через установу банку України не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанові – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без розгляду.

У разі несплати штрафу в зазначений строк, постанову буде надіслано судом для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 коп).

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Новомиколаївський районний суд Запорізької області, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Р.О. Губанов