Ухвала суду № 95854072, 19.03.2021, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
19.03.2021
Номер справи
522/2985/20
Номер документу
95854072
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

19.03.2021

Справа № 522/2985/20

Провадження № 1-кс/522/2766/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Відділу поліції №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області Карасьової Л.О., внесеного 31.01.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019162030000002 за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченипх ч. 2, ч. 5 ст. 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Відділу поліції №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області звернулась до суду із клопотанням, про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 42019162030000002 на 12 (дванадцять) місяців.

Як вбачається з клопотання слідчого, в провадженні слідчого відділення відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління поліції в Одеській області знаходиться кримінальне провадження №42019162030000002 відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань «31» січня 2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2, ч.5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Одеською міською радою протягом 2018-2019 років були придбані у комунальну форму власності квартири на виконання програми забезпечення житлом дітей-сиріт у юридичних осіб, співвласниками, яких є посадові особи Одеської міської ради.

Так, рішенням Одеської міської ради від 25.04.2018 №3184-VII затверджено Мінську цільову програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, якою передбачено на закупівлю квартири на її виконання у розмірі 39 000 тис. грн.

В подальшому, рішеннями Одеської міської ради від 06.06.2018 №3318-VII, від 19.09.2018 №3612-VII, від 31.10.2018 №3822-VII, від 24.04.2019 №4536-VII обсяги фінансування за заходом «Будівництво та закупівля квартир для забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа житлом, а також з метою позачергового надання житлових приміщень для забезпечення функціонування новостворюваних дитячих будинків сімейного типу» збільшено до 66 139,9 тис. грн., зокрема 14,14 млн. грн. за рахунок субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла для приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Відповідно до рішення Одеської міської ради від 6 червня 2018 року № 3322- VII “Про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади м. Одеси квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки» управлінням капітального будівництва Одеської міської ради у 2018 році придбано дванадцять квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 24 у ТОВ «БКФ «СК».

Також, було придбано вісім квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 у ТОВ «ФК «РЕНТА».

Також, встановлено, що майнові права на квартиру у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 належали ТОВ «ЕКОП-ПІВДЕНЬ», площа квартири склала 93,6 кв.м. У 2012 році ТОВ «ФК «РЕНТА» придбала вказані майнові права за 496 080 грн.

В подальшому у 2015 році ТОВ «ФК «РЕНТА» здійснила поділ на 2 об`єкта нерухомості, кожному з яких присвоєна нова адреса: АДРЕСА_1 , кв. ІНФОРМАЦІЯ_1 та АДРЕСА_2 площею 34,9 та 48,6 кв.м.

Вказані об`єкти нерухомості згідно даних офіційного порталу публічних фінансів України придбані управління капітального будівництва Одеської міської ради за 961 070 та 1 338 338 грн. відповідно.

Відповідно до рішення Одеської міської ради від 12 червня 2019 року № 4724- VII «Про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади м. Одеси квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа 2012-2020 роки» Одеською міською радою надано згоду на придбання 3 квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 24 у ТОВ «БКФ «СК», 2 квартири у житловому будинку, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 59-А у ТОВ «ВЕСНЯНКА».

Опрацюванням відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що право власності на вказані квартири було зареєстровано за ТОВ «ВЕСНЯНКА» 30.09.2019, тобто на момент прийняття рішення Одеської міської ради №4724-VI від 12.06.2019 року право власності у ТОВ «ВЕСНЯНКА» на вказані квартири було відсутнє.

Шляхом опрацювання відомостей з офіційного загальнодержавного веб-порталу «Публічні закупівлі Prozorro» будь-яких закупівель на придбання жила для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського спілкування, та осіб із їх числа Управління у ЗМІ та на офіційному веб сайті Одеської міської ради щодо придбання квартир для дітей сиріт не здійснювалось.

Враховуючи суттєву різницю між вартістю придбання квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 25.04.2018 №3184- VII та середньо ринкову вартість квартир у вказаних будинках у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати про наявність злочинного умислу в діях службових осіб Одеської міської ради та посадових осіб ТОВ «БКФ`СК», ТОВ «ФК «РЕНТА» та ТОВ «ВЕСНЯНКА» на заволодіння коштами територіальної громади діючи у змові групою осіб, відповідальність за що передбачено ч. 5 ст. 191 КК України.

Водночас в ході проведення досудового розслідування встановлено, що розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації від 07.08.2018 №897/А-2018 «Про перерозподіл видатків обласного бюджету на 2018 рік» надана субвенція місцевому бюджету територіальної громади м. Одеси у розмірі 14 139 864,7 грн, з них на придбання житла 7 367 639, 1 грн та на будівельно-ремонтні роботи 6 772 225,6 грн.

При цьому, кошти субвенції надійшли до бюджету міста Одеси в повному обсязі 14,14 млн. грн. і перераховані головному розпоряднику бюджетних коштів – управлінню капітального будівництва Одеської міської ради, яким в сою чергу укладено ряд договорів купівлі-продажу з ТОВ «БКФ`СК», ТОВ «ФК «РЕНТА» та ТОВ «ВЕСНЯНКА» щодо придбання квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, про що зокрема свідчать відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Разом з тим, в ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що на засіданні Рахункової палати 29.11.2018 року розглянуто та затверджено Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей сиріт, осіб з їх числа (надалі – Звіт) за результатами чого відповідно до статті 41 Закону України «Про Рахункову палату» на адресу Генеральної прокуратури України направлено повідомлення про придбання посадовими особами Одеської міської ради об`єктів житлової нерухомості за завищеною порівняно з ринковою у відповідній місцевості вартістю, що свідчить про наявність в діях розпорядника бюджетних коштів ознак кримінального правопорушення передбаченого ст. 191 КК України.

Крім того, відповідно до пункту 2.4 вказаного Звіту в частині наданих роз`яснень щодо якості звітів про оцінку майна визначено, що аналізом копій звітів про оцінку житла, наявних у об`єктів контролю встановлено, що в низці випадків вартість житла, що придбавалося на первинному ринку (і визначалося за балансовими довідками), і вартість житла, що придбавалося на вторинному ринку (і визначалося за експертними оцінками), в окремих випадках суттєво відрізнялося від вартості житла за відомостями на Інтернет-сайті.

При цьому зазначено, що запобіжником неякісної (недобросовісної оцінки житла, згідно із законодавством, є рецензування звітів, зокрема статтею 13 Закону про оцінку майна передбачено, що рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) здійснюється на вимогу особи, яка використовує оцінку майна та її результати – для прийняття рішень, у том числі на вимогу органів державної влади та місцевого самоврядування, які зацікавлені в неупередженому критичному розгляді оцінки майна. Рецензування переважно не є обов`язковим (безоплатним). Проте частино 3 вказаної статті Закону передбачено випадок, коли рецензування звіту про оцінку майна є обов`язкове: якщо зазначена оцінка погоджується, затверджується або приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування.

Однак, за наявною у слідства інформацією Одеська міська рада не скористалася положенням цієї норми (не надіслала запитів до органів ФДМУ щодо рецензування звітів про оцінку майна на платній чи безоплатній основі) з метою захисту фінансових інтересів територіальної громади.

Проте всупереч вище викладеним вимогам законодавства, вартість об`єктів нерухомого майна, що придбавалося розпорядником бюджетних коштів – управлінням капітального будівництва Одеської міської ради при укладанні договорів купівлі продажу, визначалося за копіями одержаних документів, зокрема висновків про вартість майна проведених суб`єктами оціночної діяльності, замовником (платником) оцінки при цьому виступав продавець об`єкта житлової нерухомості.

Зазначене, а також факти неналежного оформлення суб`єктами оціночної діяльності звітів оцінки ставлять під сумнів визначену оціночну ринкову вартість, окремих об`єктів житлової нерухомості.

Так, 20.03.2020 року постановою слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьовою Л.О., в рамках вказаного кримінального провадження призначено судово оціночну – будівельну експертизу, проведення якої доручено експертам Миколаївського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (54038, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 27).

Відповідно до вимог ст. 37 КПК України здійснення повноважень прокурора у даному кримінальному провадженні доручено групі прокурорів Одеської місцевої прокуратури №3 у складі Пилипенка Д.А. та Латишової М.А.

Так, на даний час для встановлення причетності осіб та повідомлення їм про підозру у вчиненні злочину у справі необхідно провести слідчі (розшукові) дії та процесуальних дій, що неможливо зробити протягом часу, який залишився до закінчення вісімнадцяти місячного строку досудового розслідування.

В ході подальшого досудового розслідування необхідно призначити та провести судово-економічну експертизу, допитати в якості свідків посадових осіб Одеської міської ради, Одеської обласної державної адміністрації, Служби у справах дітей Одеської обласної адміністрації, шляхом проведення відповідних слідчих дій вилучити та оглянути договірну та іншу документацію щодо купівлі – продажу зазначених об`єктів нерухомого майна, встановити місцезнаходження та допитати службових осіб ТОВ «БКФ`СК», ТОВ «ФК «РЕНТА» та

ТОВ «ВЕСНЯНКА» та експертів, що надавали висновки з оцінки вартості об`єктів нерухомості, виконати інші слідчі (розшукові) дії.

Водночас, завершити досудове розслідування у вісімнадцяти місячний строк не надається за можливе, оскільки на даний час слідством не отримано висновок призначеної судово оціночної – будівельної експертизи, не встановлено місце перебування експертів, що надавали висновки з оцінки об`єктів нерухомого майна, необхідністю витребування документів, допиту свідків призначення та проведення експертиз, а також проведенням інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях, щодо тяжких або особливо тяжких злочинів становить вісімнадцять місяців з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ст. 12 КК України, зазначений злочин відносить до категорії особливого тяжких злочинів.

Для прийняття законного та обґрунтованого рішення по матеріалам кримінального провадження необхідно, провести певну кількість слідчих та процесуальних дій, встановити місце перебування свідків, за необхідності призначити та провести комплексну судово економічну експертизи, а також інші слідчі (розшукові) та процесуальні дій.

Для проведення вищезазначених слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій та завершення досудового розслідування необхідний строк 12 (дванадцять) місяців.

Крім того, за результатами здійснення досудового розслідування постановою слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Тесленко Д.А. від 24.07.2020 року кримінальне провадження № 42019162030000002 закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення та зазначена постанова не була облікована в ЄРДР.

В подальшому, 18.03.2021 постановою процесуального керівника вищезазначену постанову слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції Тесленко Д.А. скасовано як передчасну та необґрунтовану з вимогою про необхідність проведення досудового розслідування у повному обсязі із виконанням раніше наданих вказівок у кримінальному провадженні..

Оскільки завершити досудове розслідування до вказаного строку не можливо з об`єктивних причин, тому орган досудового розслідування звертається із клопотанням про продовженням строку досудового розслідування.

В ході досудового розслідування проведено наступні слідчі дії:

- на підставі ухвали Приморського районного суду в м. Одесі від 05.12.2019 проведено тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено документи щодо реалізації програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, які перебувають у володінні Одеської міської ради (м. Одеса, Думська площа, 1);

- на підставі ухвали Приморського районного суду в м. Одесі від 05.12.2019 проведено тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено документи щодо реалізації програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, які перебувають у володінні Служби у справах дітей (м. Одеса, вул. Косовська, буд. №2);

- на підставі ухвали Приморського районного суду в м. Одесі від 05.12.2019 проведено тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено документи щодо реалізації програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, які перебувають у володінні Одеської обласної державної адміністрації (м. Одеса, проспект Шевченка, 4);

- на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси отримано тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено документи щодо реалізації програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, які перебувають у володінні Управління капітального будівництва Одеської міської ради (код ЄРДПОУ 04056902 м. Одеса, вул. Комітетська, 10-а);

- на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси отримано тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено оригінали документації, яка перебуває у володінні Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26302537, м. Одеса, вул. Черняховського, 6) щодо державної реєстрації комунального права власності за Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради, відповідно до укладених договорів купівлі-продажу з ТОВ «БКФ`СК», ТОВ «ФК «РЕНТА» та ТОВ «ВЕСНЯНКА»;

- на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_3 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_4 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_5 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_6 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_7 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_8 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_9 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_10 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_11 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_12 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_13 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_14 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_15 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_16 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_17 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_18 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_19 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_20 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_21 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_22 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_23 ;

– на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в період з 21.07.2020 року по 25.07.2020 року за участю відповідних експертів Миколаївського ОНІСЕ, проведено огляд об`єкту нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_24 ;

- на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси отримано тимчасовий доступ до речей та документів, в ході проведення яких виявлено та вилучено документи щодо визначення ринкової вартості об`єктів нерухомого майна в рамках реалізації програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_1 ;

- постановою слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьовою Л.О., в рамках вказаного кримінального провадження призначено судово оціночну – будівельну експертизу, проведення якої доручено експертам Миколаївського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (54038, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 27);

- та ряд інших слідчих (розшукових) дій.

Слідчий до суду не з`явився та подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, яке підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що в провадженні органу досудового розслідування дійсно перебуває кримінальне провадження № 42019162030000002, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 , 5 ст. 191 КК України.

Частиною 1 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, то він може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого погодженого з прокурором, на строк встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу, які передбачають продовження на два місяці щодо проступків, шести місяців щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості та дванадцяти місяців щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ч. 5 ст. 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк що закінчився, поновленню не підлягає.

Відповідно до ч. 1 статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Як вбачається з матеріалів справи, клопотання про продовження строку досудового розслідування розглядається слідчим суддею до спливу строку досудового розслідування.

Зважаючи на те, що слідчим було проведено ряд слідчих дій, але підозра у провадженні жодній особі не повідомлена, слідчий суддя приходить до висновку, що для здійснення подальших слідчих дій проведення котрих є необхідним і обов`язковим для виконання завдань кримінального провадження, в тому числі забезпечення повного розслідування і судового розгляду, необхідно продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст.219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Відділу поліції №2 ОРУП №1 в Одеській області Карасьової Л.О.. про продовження строку досудового розслідування – задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження № 42019162030000002 від 31.01.2019 за фактом скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 5 ст. 191 КК України на 12 (дванадцять) місяців, тобто до 25.03.2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: