Рішення № 95844634, 29.03.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
440/1173/21
Номер документу
95844634
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/1173/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гіглави О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

13 лютого 2021 року (згідно даних на поштовому конверті) ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України про:

- визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо неналежного розгляду звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний №ФИ-11770836;

- визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо ненадання відповіді на звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний №ФИ-11770836 особисто Міністром внутрішніх справі України;

- зобов`язання МВС України повторно розглянути звернення ОСОБА_1 реєстраційний №ФИ-11770836 від 20.12.2020 та вжити заходів реагування з урахуванням обставин встановлених судом і подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує бездіяльністю відповідача щодо неналежного розгляду його звернення, не вжиття належних заходів реагування по фактам, викладеним у зверненні, а також фактичного ненадання відповіді на звернення від 20.12.2020, поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний №ФИ-11770836. Зазначає, що звернення адресувалося особисто Міністру внутрішніх справ Авакову А.Б., але відповідь надана Департаментом фінансово-облікової політики МВС України листом від 24.12.2020 за вих.№Ф-26292/15, що є прямим порушенням статті 14 Закону України "Про звернення громадян". Наголошує, що у листі від 24.12.2020 за вих.№Ф-26292/15 Департамент фінансово-облікової політики МВС України повідомив ОСОБА_1 про перенаправлення його звернення від 20.12.2020 №ФИ-11770836 за належністю для розгляду до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області. Разом з тим, станом на 05.02.2021 кінцевої відповіді від Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області на звернення від 20.12.2020 №ФИ-11770836 позивачу так і не надходило.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36014).

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву, що надійшов до суду 16.03.2021 зазначив, що 20.12.2020 на Урядовий контактний центр надійшло звернення ОСОБА_1 до Міністра внутрішніх справ із проханням ініціювати виплату додаткового грошового забезпечення по фактам, вказаним у зверненні. У вказаному зверненні позивач посилався на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №4402359/20, яким зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області розглянути направлене до них звернення ОСОБА_1 стосовно грошової виплати. При цьому, МВС України не було стороною у справі №440/2359/20. Водночас, питання виплати грошового забезпечення у даному випадку відноситься до компетенції виключно УМВС України в Полтавській області в особі ліквідаційної комісії, оскільки ОСОБА_1 проходив службу в УМВС України в Полтавській області та був звільнений наказом начальника цього територіального підрозділу. У зв`язку з цим, звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 відповідно до статті 7 Закону України "Про звернення громадян" та пункту 5.2.3 Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.120.2004 №1177, було надіслане за належністю до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області для подальшого розгляду в межах компетенції та надання відповіді заявнику. Про результати розгляду звернення ОСОБА_1 було повідомлено листом Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 24.12.2020 №Ф-26292/15. Отже, МВС України діяло в межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а тому права позивача не були порушені. З приводу посилань позивача на численну практику Європейського Суду з прав людини, то, на переконання МВС України, наведена практика не стосується тих правовідносин, які є предметом розгляду у цій справі, а отже не підлягає застосуванню при її вирішенні /а.с. 71-75/.

Між тим, 11.03.2020 до суду від третьої особи - Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області надійшли письмові пояснення у справі, за змістом яких листом Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 24.12.2020 за вих.№Ф-26153/09 звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 надіслано за належністю до ліквідаційної комісії для розгляду. За наслідками розгляду вказаного звернення у визначений Законом України "Про звернення громадян" строк позивачу надано вичерпну відповідь листом УМВС України в Полтавській області від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. Доводи позивача про неотримання ним станом на 05.02.2021 відповіді на звернення від 20.12.2020 не відповідають дійсності, оскільки відповідь на звернення надіслана ОСОБА_1 УМВС України в Полтавській області поштовим зв`язком 21.01.2021 та отримана заявником 22.01.2021, про що свідчать чек поштового відправлення та скрін-шот з трекінгом відправлення. У листі від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. ОСОБА_1 проінформовано про те, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №440/2359/20 ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області повторно розглянуто звернення ОСОБА_1 від 04.02.2020 №ФИ-10220840 і надано відповідь листом від 12.01.2020 №4/6939/Бз. Зазначено, що оскільки ОСОБА_1 проходив службу в Полтавському РВ УМВС України в Полтавській області, який був окремою юридичною особою (код ЄДРПОУ 08675080), саме цей підрозділ проводив позивачу виплату грошового забезпечення за період з 2001 по 06.11.2015. 08.11.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення діяльності Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області як юридичної особи публічної права. Таким чином, вирішення порушеного у зверненні питання не належить до компетенції УМВС України в Полтавській області, а направлення звернення за належністю в порядку частини 3 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" неможливе у зв`язку з ліквідацією Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області. Отже, у зв`язку із вищезазначеним, у ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області немає правових підстав для виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 . З наведеного вбачається, що надаючи відповідь позивачу листом від 18.01.2021 ліквідаційна комісія діяла виключно у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством, не допускаючи, при цьому, жодних порушень прав та законних інтересів ОСОБА_1 /а.с. 28-30/.

Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Cправи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

20.12.2020 ОСОБА_1 направив через Урядовий контактний центр звернення до МВС України, яке адресоване особисто Міністру внутрішніх справ Авакову А.Б. /а.с. 38-39/.

У цьому зверненні (реєстраційний №ФИ-11770836 від 20.12.2020) ОСОБА_1 вказує, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №440/2359/20 визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області щодо розгляду звернення ОСОБА_1 від 04.02.2020, реєстраційний номер ФИ-10220840 особисто головою Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області; зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області розглянути звернення ОСОБА_1 від 04.02.2020, реєстраційний номер ФИ-10220840 і надати відповідь на це звернення за підписом голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області. Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 14.12.2020 у справі №440/2359/20 рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №440/2359/20 залишено без змін. Згідно статей 1, 2 Конвенції МОП "Про захист заробітної плати", статей 107, 116, 117 КЗпПУ, статей 1-3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати", статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103%. При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення. Даний висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 18.11.2014 у справі №21-518а14. У зв`язку з вищевикладеним, заявник просить ініціювати йому виплату додаткового грошового забезпечення за службу у нічний час, грошове забезпечення (компенсацію) за службу у дні щотижневого відпочинку, святкові дні та за несення служби понад установлений законодавством робочий час з 2011 року по час повного розрахунку, як колишньому працівникові міліції. Також надати компенсацію втрати частини заробітної плати у зв`язку з затримкою термінів її виплати та сплатити середній заробіток (грошове забезпечення) за час затримки розрахунку з 2011 по теперішній час, згідно судової практики у додатках. В разі відсутності повноважень звернення перенаправити за належністю для вирішення по суті /а.с. 38-39/.

Зазначене звернення надійшло до МВС України 21.12.2020, про що свідчить штамп, проставлений на зверненні, строк виконання вказаного звернення до 19.01.2021 /а.с. 77-78/.

Відповідно до листа Департаменту фінансово-облікової політики МВС України за підписом директора С. Шевніна від 24.12.2020 №Ф-26292/15 "Про надання інформації" у Департаменті за дорученням керівництва Міністерства розглянуто звернення ОСОБА_1 , які надійшли з Державної установи Урядовий контактний центр від 20.12.2020 за №ФИ-11770827 та №ФИ-11770836, щодо виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 по справі №440/2359/20. Повідомляється, що резолютивною частиною вищезазначеного рішення суду зобов`язання покладено на ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області. Жодних зобов`язань щодо вчинення або утримання від вчинення певних дій на Міністерство внутрішніх справ не покладалося. Ураховуючи викладене, відповідно до статті 7 Закону України "Про звернення громадян" звернення ОСОБА_1 надсилаються за належністю до ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області для розгляду та надання відповіді заявнику /а.с. 81/.

Примірник вказаного листа Департаменту фінансово-облікової політики МВС України направлений як ліквідаційній комісії УМВС України в Полтавській області, так і ОСОБА_1 .

Фактичне отримання листа Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 24.12.2020 №Ф-26292/15 визнається позивачем безпосередньо у позовній заяві.

На адресу УМВС України в Полтавській області лист Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 24.12.2020 №Ф-26292/15 та звернення ОСОБА_1 надійшли 30.12.2020, про що свідчить витяг з Журналу реєстрації звернень громадян, що надійшли поштою /а.с. 32-35/.

За наслідками розгляду вказаного звернення ОСОБА_1 надано відповідь листом УМВС України в Полтавській області від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. /а.с. 66/.

У листі від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. ОСОБА_1 проінформовано про те, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №440/2359/20 ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області повторно розглянуто звернення ОСОБА_1 від 04.02.2020 №ФИ-10220840 і надано відповідь листом від 12.01.2020 №4/6939/Бз. Зазначено, що оскільки ОСОБА_1 проходив службу в Полтавському РВ УМВС України в Полтавській області, який був окремою юридичною особою (код ЄДРПОУ 08675080), саме цей підрозділ проводив йому виплату грошового забезпечення за період з 2001 по 06.11.2015. 08.11.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення діяльності Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області як юридичної особи публічної права. Таким чином, вирішення порушеного у зверненні питання не належить до компетенції УМВС України в Полтавській області, а направлення звернення за належністю в порядку частини 3 статті 7 Закону України Про звернення громадян" неможливе у зв`язку з ліквідацією Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області. Одночасно повідомлено, що зі змісту звернення ОСОБА_1 не вбачається наявність обґрунтованих підстав для його направлення до Генеральної прокуратури України.

Зазначений лист УМВС України в Полтавській області надіслало на адресу ОСОБА_1 поштовим зв`язком 21.01.2021 та отримано останнім 22.01.2021, про що свідчать чек поштового відправлення та скрін-шот з трекінгом відправлення /а.с. 67-68/.

Позивач, вважаючи, що його звернення від 20.12.2020 неналежно розглянуте, не вжито належних заходів реагування по фактам, викладеним у зверненні, а також фактичного не надано відповіді на звернення, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та аргументам учасників справи, суд виходить з такого.

Згідно зі статтею 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм статтею 40 Конституції України права на звернення урегульовано Законом України "Про звернення громадян".

Частиною 1 статті 1 названого Закону визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

За змістом статті 3 вказаного Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

Статтею 5 вказаного Закону встановлені вимоги до звернення, а статтею 7 цього Закону визначено, що звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

При цьому, відповідно до частини 3 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.

Суд зауважує, що звернення позивача від 20.12.2020 відповідає вимогам статті 5 Закону України "Про звернення громадян", а тому у силу положень статті 7 цього Закону мало бути розглянуте по суті особою, до повноважень якої належить розгляд такого звернення.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

За приписами частини 1 статті 19 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані:

об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;

у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;

на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;

скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;

забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень;

письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;

вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина;

у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;

не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;

особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

Відповідно до підпункту 54 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 №878, МВС відповідно до покладених на нього завдань здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов`язаних з діяльністю МВС, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС, а також стосовно актів, які ним видаються.

Згідно з пунктом 2.1 Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.120.2004 №1177 (далі – Положення №1177), письмові звернення громадян, оформлені належним чином і подані в установленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю, реєстрації та первинному розгляду з метою визначення їх належності до компетенції апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС та призначення за ними конкретного виконавця.

Первинний розгляд письмових звернень громадян проводиться керівниками апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС або їх заступниками відповідно до їх повноважень.

Відповідно до пункту 5.2 Положення №1177 щодо кожного звернення не пізніше ніж у п`ятиденний термін повинно бути прийняте одне з таких рішень:

5.2.1. Прийняти до свого провадження.

5.2.2. Передати на вирішення до підпорядкованого чи іншого апарату МВС, закладу, установи, підприємства, що належать до сфери управління МВС.

5.2.3. Надіслати за належністю до іншого органу виконавчої влади, якщо питання, порушені у зверненні, не входять до компетенції апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС, про що одночасно повідомити автора.

5.2.4. Залишити без розгляду за наявності підстав, визначених у статті 8 Закону України "Про звернення громадян".

Згідно з пунктом 5.3 Положення №1177 у разі надсилання звернення для перевірки і прийняття рішення до закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС, строк розгляду такого звернення обчислюється з дня надходження його до МВС і закінчується днем надання відповіді тим органом (підрозділом) МВС, який його розглядав по суті. В інших випадках строк розгляду звернень громадян обчислюється від дня їхньої реєстрації.

Про надсилання звернення МВС до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС, за належністю необхідно обов`язково інформувати про це автора звернення.

Відтак, в спірному випадку відповідач, керуючись приписами Закону України "Про звернення громадян" та Положення №1177, перенаправив звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 за належністю до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області для подальшого розгляду в межах компетенції та надання відповіді заявнику.

Про це Департамент фінансово-облікової політики МВС України повідомив ОСОБА_1 листом від 24.12.2020 №Ф-26292/15 "Про надання інформації", отримання та обізнаність зі змістом якого останній визнає безпосередньо у позовній заяві /а.с. 2, 81/.

Посилання позивача на те, що лист-відповідь від 24.12.2020 №Ф-26292/15 "Про надання інформації" в порушення вимог Закону України "Про звернення громадян" підписано директором Департаменту фінансово-облікової політики МВС України С. Шевніним, а не особисто Міністром внутрішніх справ Аваковим А.Б., якому адресувалося звернення від 20.12.2020 №ФИ-11770836, судом оцінюються критично, оскільки в спірному випадку вказаний лист не є відповіддю на звернення від 20.12.2020 в розумінні статті 15 Закону України "Про звернення громадян", а являється лише листом інформаційного характеру про перенаправлення вказаного звернення за належністю до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області для подальшого розгляду в межах компетенції та надання відповіді заявнику.

Матеріалами справи підтверджується, що розгляд звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020 здійснено ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області та оформлено за його наслідками лист від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. /а.с. 66/.

У листі від 18.01.2021 за вих.№Ф-3254л.к., Ф-3255л.к., Ф-3256л.к., Ф-3261л.к., Ф-3262л.к., Ф-3263л.к. ОСОБА_1 проінформовано про те, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 у справі №440/2359/20 ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області повторно розглянуто звернення ОСОБА_1 від 04.02.2020 №ФИ-10220840 і надано відповідь листом від 12.01.2020 №4/6939/Бз. Зазначено, що оскільки ОСОБА_1 проходив службу в Полтавському РВ УМВС України в Полтавській області, який був окремою юридичною особою (код ЄДРПОУ 08675080), саме цей підрозділ проводив йому виплату грошового забезпечення за період з 2001 по 06.11.2015. 08.11.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення діяльності Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області як юридичної особи публічної права. Таким чином, вирішення порушеного у зверненні питання не належить до компетенції УМВС України в Полтавській області, а направлення звернення за належністю в порядку частини 3 статті 7 Закону України Про звернення громадян" неможливе у зв`язку з ліквідацією Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області. Одночасно повідомлено, що зі змісту звернення ОСОБА_1 не вбачається наявність обґрунтованих підстав для його направлення до Генеральної прокуратури України.

Зазначений лист УМВС України в Полтавській області надіслало на адресу ОСОБА_1 поштовим зв`язком 21.01.2021 та отримано останнім 22.01.2021, про що свідчать чек поштового відправлення та скрін-шот з трекінгом відправлення /а.с. 67-68/.

Відтак, твердження позивача про ненадходження станом на 05.02.2021 на його адресу кінцевої відповіді від Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області на його звернення від 20.12.2020 №ФИ-11770836 не відповідає дійсним обставинам справи. При цьому, суд не надає оцінки правомірності розгляду звернення Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, з огляду на предмет позову, який заявлений саме до Міністерства внутрішніх справ України.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку про відсутність в діях відповідача будь-яких порушень щодо перенаправлення звернення позивача за належністю до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області для подальшого розгляду в межах компетенції та надання відповіді заявнику.

Таким чином, оскільки жодної бездіяльності щодо неналежного розгляду звернення ОСОБА_1 від 20.12.2020, не вжиття належних заходів реагування по фактам, викладеним у зверненні, а також фактичного ненадання відповіді на звернення від 20.12.2020, поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний №ФИ-11770836, відповідач не допускав, суд не вбачає підстав для задоволення позову ОСОБА_1 .

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10,м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 08592276), про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Гіглава