ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького 59
______________________
УХВАЛА
"19" травня 2010 р. Справа № 14/126
Позивач: Державний комітет України з державного матеріального резерву
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні технології"
про зобов'язання виконати наряд та стягнення штрафних санкцій на суму 90 736 грн. 53 коп.
Суддя Савченко Г.І.
Секретар судового засідання Філіпов Є.В.
Представники:
Від позивача: не з'явився.
Від органу прокуратури: прокурор відділу Криворучко А.О. посв.№10 від 23.03.2009року.
Від відповідача: представник Семенюк Л.В. дов. б/н., від 01.12.2009р.
ВСТАНОВИВ: Державний комітет України з державного матеріального резерву звернувся в господарський суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні технології" в якому просить зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні Технології" виконати наряд Держкомрезерву України від 07.08.2008 № 861/6-2 та стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні Технології" штрафні санкції в сумі 90 736,53 грн. в доход Державного бюджету України на реєстраційний рахунок Державного комітету України з державного матеріального резерву (Одержувач коштів: ГУ ДКУ код ЄДРПОУ 26077968; рахунок 31117106700011; Банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код КЕКД -21081100). Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним.
Державним комітетом України з державного матеріального резерву 07.08.2008р. був виданий наряд № 861/6-2 на відпуск матеріальних цінностей в порядку розбронювання мазут марки М-100 у кількості 600,00 тонн на суму 86 700,00 грн.. Однак, порушуючи норми Закону України "Про державний матеріальний резерв" Відповідач відмовився виконувати розпорядження Держкомрезерву України.
Таким чином, факт невиконання наряду від 07.08.2008р. № 861/6-2 є підставою притягнення Відповідача до відповідальності, встановленої п.9 ст. 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв".
Вартість не відвантажених матеріальних цінностей по наряду від 07.08.2008р. № 861/6-2 становить 86 700,00 грн.
Відповідно до п.9 ст.14 Закону України "Про державний матеріальний резерв" за несвоєчасне виконання розпорядження центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом, про відвантаження матеріальних цінностей державного резерву підприємства, установи, організації - відповідальні зберігачі сплачують штраф у розмірі 100 відсотків вартості не відвантажених у строк матеріальних цінностей і пеню за кожний день прострочення до повного виконання розпорядження.
Таким чином, штраф 100% згідно із п. 9 ст.14 Закону України "Про державний матеріальний резерв" становить 86 700,00 грн.
Згідно із п.16 ст. 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв" розмір пені, передбачений пунктами 7, 8, 9, 10 цієї статті, обчислюється з вартості матеріальних цінностей, виходячи з подвійної ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня.
Пеня за період з 08.09.2008 по 17.11.2008 становить 4 036,53 грн.
Відповідно до ст.622 ЦК України, Боржник, який сплатив неустойку і відшкодував збитки, завдані порушенням зобов'язання, не звільняється від обов'язку виконати зобов'язання в натурі.
За наведених обставин позивач стверджує, що Відповідач зобов'язаний виконати наряд Держкомрезерву України від 07.08.2008 № 861/6-2 та сплатити 90 736,53 грн. штрафних санкцій за невиконання розпорядження центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом.
До винесення рішення зі спору позивач подав уточнення до позовних вимог в яких просить зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні Технології" повернути матеріальні цінності, а саме 600 тонн мазуту М-100, до державного резерву та стягнути із товариства штрафні санкції в сумі 90 736,53 грн. в доход Державного бюджету України на реєстраційний рахунок Державного комітету України з державного матеріального резерву (Одержувач коштів: ГУ ДКУ код ЄДРПОУ 26077968; рахунок 31117106700011; Банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код КЕКД -21081100).
Уточнену вимогу про стягнення штрафних санкцій позивач обґрунтовує тим же, що і в позовній заяві. Вимогу про повернення матеріальних цінностей позивач обґрунтовує наступним.
Державний резерв матеріальних цінностей, відповідно до ст.12 Закону України "Про державний матеріальний резерв", є недоторканним і може використовуватися лише за рішенням Кабінету Міністрів України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні Крохмальні Технології" незаконно заволоділо майном державного резерву, а саме мазутом М-100.
Відповідно до ст. 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Згідно із ст.1213 ЦК України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача надав суду відзив на позов в якому проти вимог позивача заперечує посилаючись при цьому на те, що мазут марки М-100 ним на відповідальне зберігання ні від позивача ні від ВАТ "Мізоцький цукровий завод" не приймався, а відтак відповідач не може нести відповідальності за його незбереження та повернення.
Крім того відповідач посилається на ту обставину, що цистерни в яких знаходився мазут продані ним відповідно до договору від 03 квітня 2009 р. Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Крохмальні технології".
В Постанові Вищого господарського суду України від 14 грудня 2009 р. у цій справі вказано що слід дослідити чи знаходиться спірне майно на території відповідача і в його резервуарах. Крім того, оскільки фактична наявність спірного майна визначена перевіряючими органами математичним методом, суд може призначити відповідну експертизу.
Представник прокуратури який бере участь у справі надав копію постанови СДСБЕЗ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області про відмову в порушенні кримінальної справи в зв'язку із відсутністю в діях посадових осіб товариства "НКТ" ознак складу злочину передбаченого КК України.
Представник прокуратури в судовому засіданні надав копію вимоги заступника прокурора Рівненської області від 18.05.2010 р. до прокуратури Здолбунівского району про проведення перевірки щодо наявності чи відсутності на даний час на території підприємства відповідача матеріальних цінностей Держкомрезерву (мазуту М-100 в кількості 600, 00 тонн).
Крім того представник прокуратури висловив можливість перегляду постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.
Господарський суд вважає, що слідчі органи здійснюють перевірку обставин, необхідних для вирішення спору, матеріали справи знаходяться у них, провадження у справі слід зупинити. Суд враховує ту обставину, що вирішити питання про призначення судової експертизи щодо якості, кількості, спірного мазуту, неможливе без встановлення місця його знаходження. Дані обставини не можуть бути встановлені в процесі вирішення спору без здійснення перевірки правоохоронними органами.
На підставі викладеного та керуючись п.2 ч.2 ст.79 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Зупинити провадження у справі № 14/126.
Суддя
Ухвалу підписано: " 25 " травня 2010 року.