ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
12.05.10 Справа№ 21/163
Господарський суд Львівської області у складі
головуючої судді Масловської Л.З.
судді Гутьєвої В.В.
судді Морозюк А.Я.
при секретарі Зубачик Н.Б.
розглянув у засіданні суду справу за заявою ТзОВ «ЕКО Трускавецькуроротцентр», м. Трускавець
про банкрутство ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр», м. Трускавець
Представники:
ліквідатора Короткий В.С. представник ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»
ПАТ «Альфа-Банк» - Цицак В.Л. - представник
УПФ України в м. Трускавець Романський С.І.-спец.юр.упр.
ДПІ в м. Трускавець Михаць Л.Д.-представ.
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр», м.Трускавець, звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»у порядку встановленому ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Провадження у справі порушено 07.12.2009 р.
Постановою Господарського суду Львівської області від 14.12.2009р. ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Шистопала П.М.
Оголошення про визнання ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в газеті «Урядовий курєр»№ 236 від 18.12.2009р.
Ліквідатор у судове засідання вчетверте не з'явився.
В судове засідання від 05.05.2010р. представником ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»подано клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості належним чином повідомити ліквідатора Шистопала П.М. про розгляд скарги на його дії та для ознайомлення з матеріалами справи. Подано клопотання про фіксацію судового процесу, яке судом задоволено.
Крім того, подано два клопотання про зупинення провадження у справі на підставі ч.1 ст.79 ГПК України, які судом відхилені, оскільки статтею 79 ГПК України визначено чіткий перелік підстав для зупинення провадження у справі. Такі підстави, що унеможливлюють розгляд даної справи у суду відсутні. Також слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»в обовязки ліквідатора в межах провадження у справі про банкрутство входить, зокрема подавати заяви про визнання недійсними угод боржника. Крім того, представник боржника просить зупинити провадження у справі, оскільки ліквідатором подано касаційну скаргу на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду, якою прийнято відмову ліквідатора від апеляційної скарги. Суд не виключає, що подання наведеної касаційної скарги є зловживанням процесуальними правами зі сторони ліквідатора.
Представником боржника подано також клопотання про залучення до участі у справі третьої особи на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору ТзОВ «НЕРРА», яке колегією суддів відхилено, оскільки відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»чітко визначено субєктний склад осіб, які беруть участь у розгляді справи про банкрутство, участь третіх осіб не передбачено вищевказаним законом.
Крім того, представником боржника подано відзив на скаргу на дії ліквідатора. Проти скарги заперечив, зокрема зазначив, що при здійснення банкрутства з особливостями ст.51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не передбачено створення комітету кредиторів. Крім того, представник боржника зазначив, що для усунення від виконання обовязків ліквідатора потрібно погодження комітету кредиторів.
Представник УПФ у м. Трускавці Львівської області усно заявив клопотання про витребування від ліквідатора боржника реєстру вимог кредиторів та його затвердження. Суд відмовляє у задоволенні даного клопотання, оскільки ст.51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на підставі якої порушено провадження про банкрутство ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр» відсутня процедура розпорядження, яка передбачає затвердження реєстру вимог кредиторів.
Представником ПАТ «Альфа-Банк»до суду подано скаргу №2604-1/10 від 26.04.2010 року на дії ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»Шистопала П.М. з проханням усунути його від виконання обовязків ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Завору Олега Івановича, ліцензія серії АВ № 470279 від 16.03.2010р., ідент.№ НОМЕР_1 (02097, АДРЕСА_1). Арбітражний керуючий Завора О.І. подав заяву від 27.04.2010р. про призначення його ліквідатором у даній справі.
У скарзі ПАТ «Альфа-Банк»зазначає, що є кредитором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр», має підтверджені грошові вимоги до банкрута, а відтак, є стороною у справі про банкрутство ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр».
Скарга ПАТ «Альфа-Банк»мотивована тим, що в порушення вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»станом на 05.04.2010р., на момент подання скарги та на момент її розгляду по суті реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»не затверджено, збори кредиторів не проведено, комітет кредиторів не обрано, що порушує права кредиторів на участь в процедурі банкрутства боржника. При цьому скаржник зазначає, що 15.02.2010р ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»Шистопалом П.М. від імені товариства з ТзОВ «НЕРРА»укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, згідно якого ліквідатор ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»здійснив продаж нерухомого майна боржника без погодження з комітетом кредиторів. Скаржник вказує, що внаслідок несвоєчасного розміщення оголошення про продаж майна банкрута та недотримання вимог законодавства щодо його змісту, ліквідатором не забезпечено конкурсного способу продажу майна та позбавлено потенційних покупців права на участь у відкритих торгах, що свідчить про неналежне виконання обовязків ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр».
В обґрунтування своїх вимог скаржник посилається на ч.1 ст.30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», згідно якої після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута. Згідно з ч.3 ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банкрута ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".
Представниками ДПІ у м. Трускавці Львівської області та УПФ України у м. Трускавці Львівської області усно скаргу ПАТ «Альфа-Банк»підтримано.
З матеріалів справи судом встановлено, що 11.02.2010р. на товарній біржі «Універсальна біржа нерухомості «Троїцька»ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 було проведено прилюдні торги (аукціон) з продажу майна банкрута ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр».
Частина 2 ст.30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачає, що ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів.
Судом встановлено, що в газеті »№ 4/843/ від 10.02.2010р. ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 було розміщено оголошення наступного змісту: «пропонуємо для продажу на відкритих торгах (аукціоні) наступний товар: нерухоме та рухоме майно, що знаходиться за адресою: м.Трускавець, вул.Шевченко, 36. Торги відбуватимуться кожного дня, з моменту опублікування данного оголошення, з 9.00 до 13.00, за місцем знаходження нерухомого майна».
З огляду на зміст розміщеного ліквідатором оголошення суд дійшов висновку, що таке оголошення не містить повної та достатньої інформації про порядок продажу майна ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр», склад майна, умови та строки придбання майна, та не відповідає вимогам ч.2 ст.30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Як передбачено ч.2 ст. 15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»інформація про обєкти, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом повинна бути опублікована не менш як за 30 календарних днів до дати проведення аукціону, конкурсу в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації.
Оскільки оголошення про продаж майна було опубліковане 10.02.2010р., а прилюдні торги (аукціон) проведено 11.02.2010р., суд дійшов висновку, що оголошення про продаж майна банкрута опубліковане ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 в газеті »№ 4/843/ від 10.02.2010 р. з порушенням встановленого законом строку, внаслідок чого, потенційні покупці були позбавлені можливості ознайомитись з майном та умовами його продажу.
Таким чином, ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 не забезпечено конкурентного способу продажу майна банкрута.
Судом встановлено, що 15.02.2010р. ліквідатором ОСОБА_6 від імені ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна від 15.02.2010р., відповідно до якого ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»передало, а ТзОВ «НЕРРА» набуло у власність нерухоме майно, що складається з нежитлової будівлі кінотеатру «Злата»загальною площею 1432,8 кв.м., яка знаходиться за адресою: Львівська область, м. Трускавець, вул.Шевченка, б. 36, і земельної ділянки (кадастровий номер 4611500000:01:010:0018) загальною площею 0,2209 га, на якій розміщено вказану будівлю. При цьому, встановлено, що склад, умови та строк реалізації майна банкрута ліквідатором ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр» ОСОБА_6 з кредиторами (заставними кредиторами), як того вимагає стаття 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не погоджувалися, що свідчить про порушення ліквідатором порядку продажу майна банкрута.
З огляду на те, що відповідно до фінансового звіту субєкта малого підприємництва загальна балансова вартість майна ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»станом на 30.06.2009р. складала 10798, 5 грн., з яких вартість нерухомого майна становила 4207,08 грн., що складає 38, 96 відсотків від загальної балансової вартості активів ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр», то відповідно до абз.26 ч.1 ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»договір купівлі-продажу нерухомого майна від 15.02.2010р. є значною угодою, у звязку з чим, відповідно до ч.8 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», така угода повинна була укладатися за умови отримання ліквідатором попередньої згоди з кредиторами.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими; з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом. Однак, як встановлено судом, ліквідатором жодних з вищезазначених вимог закону не здійснено. Натомість у судові засідання не зявляється, подаючи телеграми про відкладення розгляду справи та лікарняні листки. В ухвалах суду неодноразово зазначалося про обовязок ліквідатора повідомити усіх виявлених ним кредиторів про час та місце розгляду справи, що останнім зроблено не було, як стверджують представники кредиторів.
Крім того, кредитори стверджують, що після реалізації майна кошти на рахунок кредиторів не поступали та погашення заборгованості в порядку черговості не відбувалося. Докази зворотнього в матеріалах справи відсутні.
Частиною 4 статті 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»дії ліквідатора можуть бути оскаржені до господарського суду кожним кредитором окремо.
Частиною 9 ст. 3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що неналежне виконання обовязків, покладених на арбітражного керуючого може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обовязків.
Враховуючи вищевказані обставини справи, суд вважає, що скарга ПАТ «Альфа-Банк»підлягає до задоволення та слід усунути від виконання повноважень ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, 49006, АДРЕСА_2).
В судове засідання 27.04.2010 року було подано заяву арбітражним керуючим Заворою О.І. про призначення його ліквідатором по даній справі.
Крім того, в судове засідання 07.05.2010 року арбітражний керуючий Салова М.С. подав аналогічне клопотання.
Суд, враховуючи клопотання ВАТ «Альфа-Банк», дійшов висновку призначити ліквідатором по справі №21/163 арбітражного керуючого Завору Олега Івановича (ліцензія серії АВ № 470279 від 16.03.2010р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 02097, АДРЕСА_3).
Керуючись ст.ст. 3-1, 24, 25, 30, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Скаргу ПАТ «Альфа-Банк»(код ЄДРПОУ 23494714, 01025, м. Київ, вул. Десятинна, буд. 4/6) на дії ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, 49006, АДРЕСА_2) задоволити.
2. Усунути від виконання повноважень ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, 49006, АДРЕСА_2).
3. Обовязки ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»(код ЄДРПОУ 32323197, 82200, Львівська область, м. Трускавець, вул. Шевченка, буд. 36) покласти на арбітражного керуючого Завору Олега Івановича (ліцензія серії АВ № 470279 від 16.03.2010р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 02097, АДРЕСА_3).
4. Зобовязати ліквідатора ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»Завору Олега Івановича (ліцензія серії АВ № 470279 від 16.03.2010р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 02097, АДРЕСА_3) прийняти до свого відання майно банкрута, вжити заходів по забезпеченню його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснити інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, виконувати повноваження керівника (органів управління) банкрута, формувати ліквідаційну масу, реалізовувати майно банкрута для задоволення вимог кредиторів у порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», здійснювати інші повноваження, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», представити суду реєстр грошових вимог кредиторів, повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, у встановлений ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»строк виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копію повідомлення органу державної податкової служби про закінчення ліквідаційної процедури, копію повідомлення пенсійного фонду і копію повідомлення центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, довідку органів внутрішніх справ про прийняття печаток і штампів банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення (реалізацію) дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
5. Розгляд справи призначити на 11.06.2010 року о 11.00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
6. Ухвалу суду надіслати для виконання ліквідатору, боржнику, Львівському обласному відділу з питань банкрутства, органам державної виконавчої служби та державному реєстратору.
Суддя