
Справа № 305/533/21
Номер провадження № 3/305/213/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.03.2021. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної прикордонної служби України Мукачівського прикордонного загону відділу прикордонної служби "Ділове" І категорії (тип В) відділення інспекторів прикордонної служби "Великий Бичків" (тип В) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , з середньою освітою, сезонного робітника, неодруженого, раніше несудимого
за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , 22 березня 2021 року, близько 18 год. 15 хв. прикордонним нарядом «Група реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби «Великий бичків» (тип В) відділу прикордонної служби «Ділове» 1 категорії (тип В), на відстані 20 метрів від лінії державного кордону на напрямку 311 прикордонного знаку (територія Великобичківської територіальної об`єднаної громади Рахівського району Закарпатської області) був виявлений та в подальшому затриманий у складі групи осіб, спільно з громадянами України ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , за незаконний перетин державного кордону з України до Румунії та у зворотеньому напрямку поза пунктами пропуску через державний кордон України, з з метою переміщення тютюнових виробів з використанням гідрокостюму, чим порушив вимоги ст.9 ст.12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року, а саме незаконно перетнув державний кордон України, у складі групи осіб, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 204-1 КУпАП
В судовому засіданні ОСОБА_1 , вину свою повністю визнав, у вчиненому розкаявся та пояснив, що 21 березня 2021 року, йому запропонували роботу, а саме перенести ящики з цигарками до Румунії за грошову винагороду, на що він погодився. Так, 22.03.2021, близько 18 години, він, разом з іншими особами, яких було семеро, переносили пакунки з цигарками через державний кордон з України в Румунію. Коли переходили річку їх виявили прикордонники, на вимогу прикордонників зупинитися, відразу виконали такі вимоги, не втікали, не чинили опору. Просить його суворо не карати, врахувати що його життєві обставини, важка хвороба матері та необхідність її лікування змусили його погодитись на такий заробіток. До скоєного періодично виїздив на сезонні роботи у Чеську Республіку, а після повернення працював по найму. Зазначив, що свою провину усвідомив, має намір і надалі виїхати на сезонні роботи у Чеську Республіку, зобов`язується сплатити штраф на користь місцевого бюджету.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , перевіривши матеріали справи та дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" основними функціями Державної прикордонної служби України є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно із законами України "Про розвідувальні органи України" та "Про оперативно-розшукову діяльність".
Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право втому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п. 12);
Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 27.07.1998 № 1147 "Про прикордонний режим" постановою установлено вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони.
Також Постановою КМУ №304 визначено межі прикордонної смуги в межах прилеглих до кордону територій селищних та сільських Рад народних депутатів.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 008150 від 22.03.2021, протоколом про адміністративне затримання від 22.03.2021, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 22.03.2021, рапортом молодшого інспектра прикордонної служби О.Брижатого від 22.03.2021, повідомленням щодо виникнення обстановки в районі н.п. В.Бичківського району Закарпатської області (ділянка віпс "В.Бичків" впс "Ділове" Мукачівського загону) від 22.03.2021, письмовим та особистим поясненням ОСОБА_1 .
За таких обставин, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, вважаю, що в діях громадянина ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП, яке виразилося у перетинанні державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчиненому групою осіб.
Пом`якшуючою відповідальність обставиною визнаю, розкаяння ОСОБА_1 .
Обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин не встановлено.
З огляду на викладене з урахуванням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, його відношення до скоєного, кваліфікації скоєного ним діяння (група з восьми осіб), наявність доходів та відсутність утриманців (неодружений, на утриманні дітей та інших утриманців немає), приходжу до висновку, що у відношенніОСОБА_1 , слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу у максимальному розмірі передбаченому санкцією ч.2 ст.204-1 КУпАП,оскільки саме таке покарання буде достатнім для виховання ОСОБА_1 , у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ч.6 ст.283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
У відповідності до ч.1 ст.29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Так, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення містяться дані про вилучення у ОСОБА_1 гідрокостюму чорного кольору з синіми вставквми, переданий на зберігання ОСОБА_9 та зберігається у спеціальному приміщенні відділу прикордонної служби "Ділове" І категорії (тип В), який після набрання постановою суду законної сили, слід конфіскувати у дохід держави.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно ч.4 ст.15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв`язку з наведеним, з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 454 гривні.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 800 (восьмисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 13 600 (тринадцять тисяч шістсот) гривень.
Вилучений у ОСОБА_1 гідрокостюм чорного кольору з синіми вставками, який переданий на зберігання ОСОБА_9 та зберігається у спеціальному приміщенні відділу прикордонної служби "Ділове" І категорії (тип В) - конфіскувати у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч 1 ст.307, ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга в судову палату Закарпатського апеляційного через Рахівський районний суду Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк