
№ 3/229/56/2021
ЄУН 229/5/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" березня 2021 р. м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Грубник О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст.130, ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Дружківського міського суду Донецької області перебувають матеріали справи №229/5/21 (провадження №3/229/56/2021), справа №229/6/21 (провадження №3/229/57/2021) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.124 та ст.130 ч.3 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані протоколи складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв`язку з чим, на підставі ст.36 КУпАП дані матеріали підлягають об`єднанню в одне провадження.
Згідно постанови судді Краматорського міського суду Донецької області від 13 жовтня 2020 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №235689 від 01.01.2021 року – 01 січня 2021 року о 21 годині 40 хвилин в м.Дружківка Донецької області на перехресті вул.Соборна-Машинобудівників водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101 д.н.з. НОМЕР_2 , не вибрав безпечну швидкість руху, безпечну дистанцію та скоїв зіткнення зіткнення з автомобілем ВАЗ 2109 д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 , який стояв на червоне світло світлофора по вул.Соборна на перехресті з вул.Машинобудівників в напрямку до вокзалу в наслідок чого автомобіль ВАЗ 2101 д.н.з. НОМЕР_4 та ВАЗ 2109 д.н.з. НОМЕР_3 отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Постраждалих немає, чим порушив вимоги п.12.3, 13.1 ПДР, тим самим скоївши адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №235621 від 01.01.2021 року – 01 січня 2021 року о 21 годині 40 хвилин в м.Дружківка Донецької області по вул.Соборна-Машинобудівників водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101 д.н.з. НОМЕР_4 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рік). Від продуття алкотестера «Драгер» на місті зупинки та проходження медичного огляду в медичному закладі на стан алкогольного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків, був учасником ДТП, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР, тим самим скоївши адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не зв`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Факт правопорушення визнав, що підтверджується письмовими поясненнями наданими ним в протоколах про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.268 КУпАП, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки він повідомлений належним чином про місце дату та час розгляду справи.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.3 ст.130 КУпАП, Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до ст.124 КУпАП, порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.12.3 Правил дорожнього руху, в случае возникновения опасности для движения или препятствия, которое водитель объективно способен обнаружить, он должен немедленно принять меры для уменьшения скорости вплоть до полной остановки транспортного средства либо безопасного для других участников движения объезда препятствия.
Відповідно до п.13.1 Правил дорожнього руху, водитель в зависимости от скорости движения, дорожной обстановки, особенностей перевозимого груза и состояния транспортного средства должен соблюдать безопасную дистанцию и безопасный интервал.
Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, відповідно до письмових пояснень ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які були досліджені безпосередньо в судовому засіданні, встановлено, що в їх присутності працівники поліції запропонували ОСОБА_1 продути алкотестер «Драгер» та пройти медичний огляд в наркології, для визначення ступені алкогольного сп`яніння на що ОСОБА_1 відмовився. У водія ОСОБА_1 були ознаки алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук). Факт вживання алкоголю та керування автомобілем не заперечував.
Отже, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.124, ч.3 ст.130 КУпАП, що підтверджується безпосередньо дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколоми про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №235689 від 01.01.2021 року, серія ДПР18 №235621 від 01.01.2021 року, письмовими поясненнями свідків, письмовими поясненнями, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, схемою дорожньо-транспортної пригоди без потерпілих від 01.01.2021 року, фото таблицею місця ДТП.
Таким чином, враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинені адміністративні правопорушення мали місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, при цьому, враховуючи положенням ст.36 КУпАП, суддя вважає доцільним підвергнути особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративному стягненню у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.33, 36, 40-1, 130, 245, 280, 283-284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження справу №229/6/21 (провадження №3/229/57/2021), справа №229/5/21 (провадження №3/229/56/2021) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.124, ч.3 ст.130 КУпАП.
Присвоїти об`єднаному провадженню єдиний унікальний номер справи №229/5/21 (провадження №3/229/56/2021).
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.3 ст.130, 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами обчислювати з моменту вилучення посвідчення водія.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454грн. 00коп.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її постановлення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300, код отримувача ЄДРОПУ 37967785, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.), р/р UA198999980313090149000005001, код класифікації доходів бюджету 22030101 , найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)
Реквізити для сплати судового збору: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Суддя: О. М. Грубник