
Справа № 420/199/21
УХВАЛА
22 березня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання про направлення судового доручення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та дій і зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
05.01.2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області, а якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеської області щодо надання листом від 22.09.2020 року за вих. 396/ч/15-97-08-09 неповної інформації з питань зазначених у запиті на інформацію 06.09.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеської області надити ОСОБА_1 відповідь на запит на інформацію від 06.09.2020 року відповідно до поставлених питань у порядку Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Ухвалою суду від 11.01.2021 року судом залишено без руху позовну заяву ОСОБА_1 та встановлено позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У вказаній ухвалі судом роз`яснено, що виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду доказів уточненої позовної заяви із зазначенням вірного найменування відповідача по справі.
13.01.2021 року (вх.№ЕС/44/21, вх.№ЕС/43/21) від позивача до суду надійшла заява на виконання вимог ухвали суду разом із уточненим позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області, а якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС в Одеської області щодо недотримання встановленого законом п`ятиденного строку надання інформації на запит від 06.09.2020 року.
- визнати протиправними дії Головного управління ДФС в Одеської області щодо надання листом від 22.09.2020 року за вих. 396/ч/15-97-08-09 неповної інформації з питань зазначених у запиті на інформацію 06.09.2020 року;
- зобов`язати Головне Управління ДФС в Одеської області надити ОСОБА_1 відповідь на запит на інформацію від 06.09.2020 року відповідно до поставлених питань у порядку Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Ухвалою суду від 21.01.2021 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та дій та зобов`язання вчинити певні дії (в редакції уточнень від 13.01.2021 року) і відкрито провадження в адміністративній справі.
Судом вирішено розглядати справу в порядку, визначеному статтею 262 КАС України.
Копію ухвали та позовної заяви отримано відповідачем 22.01.2021 року.
Станом на дату вирішення даної адміністративної справи відзиву на позовну заяву на адресу суду не надходило.
Так, предметом розгляду у даній справі є, зокрема, дії Головного управління ДФС в Одеської області щодо надання листом від 22.09.2020 року за вих. 396/ч/15-97-08-09 неповної інформації з питань зазначених у запиті на інформацію 06.09.2020 року.
Позивачем до суду надано запит на інформацію, який складено ОСОБА_1 06.09.2020 року на адресу відповідача та в якому позивач просив надати довідку про його додаткові види грошового забезпечення за 2011-2013 роки та зазначити, які суми єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування та внески Пенсійного фонду були з них сплачені (а.с.6).
Вказаний запит ОСОБА_1 направив відповідачу засобами електронної пошти (а.с.10).
Судом встановлено, що 22.09.2020 року Головним управлінням ДФС в Одеській області у відповідь на запити позивача на інформацію від 06.09.2020 року (вх.№237/Ч-15-97 від 07.09.2020) та від 06.09.2020 року (вх.№238/Ч/15-97 від 07.09.2020) складено листа від 22.09.2020 року за вих. 396/ч/15-97-08-09.
Тобто, з листа вбачається, що він складно у відповідь на дві заяви позивача.
Згідно зі ст.44 КАС України учасники справи зобов`язані, зокрема, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.ч.1, 4 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно із ч 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина друга статті 2 КАС України).
Суд зазначає, що при вирішенні спорів щодо оскарження рішення податкового органу про відповідність платника податку критеріям ризиковості з огляду на правове регулювання, характер цих відносин, суди мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.
Станом на момент прийняття даної ухвали, наведені докази відповідачем до суду не надано.
Відповідно до висновків, викладених у постанові Верховного суду по справі №826/3403/16 суди не повинні обмежуватись лише тими доказами, які були надані позивачем під час розгляду справи.
Зважаючи на предмет позову у даній справі, враховуючи обсяг наявних в матеріалах справи доказів, з метою повного та об`єктивного розгляду справи, з`ясування всіх обставин справи, суд вважає необхідним доручити Головному управлінню ДФС в Одеській області надати до суду належним чином засвідчені копії:
- заяви ОСОБА_1 від 06.09.2020 року (вх.№237/Ч-15-97 від 07.09.2020);
- заяви ОСОБА_1 та від 06.09.2020 року (вх.№238/Ч/15-97 від 07.09.2020).
Згідно із ч.4 ст.236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Зважаючи на направлення доручення про збирання доказів, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді на доручення.
Керуючись ст.ст.73, 74, 77, 79, 80, 205, 236, 248 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Доручити Головному управлінню ДФС в Одеській області надати до суду у п`ятнадцятиденний строк від дати отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії:
- заяви ОСОБА_1 від 06.09.2020 року (вх.№237/Ч-15-97 від 07.09.2020);
- заяви ОСОБА_1 та від 06.09.2020 року (вх.№238/Ч/15-97 від 07.09.2020).
Зупинити провадження по справі №420/199/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та дій і зобов`язання вчинити певні дії до надходження відповіді на доручення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її складання.
Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Корой С.М.