
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань заміни сторони виконавчого провадження
22 березня 2021 року м. Кропивницький справа № П/811/1030/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника ГУ ДФС у Кіровоградській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )до Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ-53, 04655, код ЄДРПОУ - 43005393) Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ - 43142606) Державну фіскальну службу України (Львівська площа, 8, м. Київ-53, 04655, код ЄДРПОУ - 39292197) Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ - 39393501)провизнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду адміністративним позовом до Міністерства доходів і зборів України.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.01.2021 року позовні вимоги - задовольнити частково.
Визнано протиправним і скасовано наказ голови комісії з реорганізації Міністерства доходів і зборів України від 16 березня 2015 року №180-о про звільнення ОСОБА_1 з посади першого заступника начальника Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з підстав передбачених Законом України “Про очищення влади”.
Поновлено ОСОБА_1 на посаді першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області з 17.03.2015 року.
Стягнуто з Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі 490670,20 грн. з подальшим вирахуванням обов`язкових податків та зборів.
Зобов`язано Державну фіскальну службу України проінформувати Міністерство юстиції України про відкликання відомостей про застосування до ОСОБА_1 заборони, передбаченої частиною четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади». У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
11 березня 2021 року представником ГУ ДФС у Кіровоградській області до суду подано заяву про заміну сторони виконавчого провадження з ГУ ДФС у Кіровоградській області на його правонаступника – Головне управління ДПС у Кіровоградській області (а.с.164-168).
Ухвалою суду від 17.03.2021 року заяву призначено до розгляду в судовому засіданні на 22.03.2021 року (а.с.173).
19.09.2021 року від представника ГУ ДПС у Кіровоградській області надійшло клопотання у якому він просить відмовити у задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні (а.с.179-181).
Сторони в судове засідання не з`явилися, про дату, час і місце розгляду даної заяви повідомлені у передбаченому законом порядку (а.с.174).
Представником ГУ ДФС у Кіровоградській області подано до суду заяву про розгляд питання про заміну сторони у виконавчому провадженні по адміністративній справі №П/811/1030/15 розглянути рішення на підставі наявних у справі матеріалів (а.с.191).
Представник ГУ ДПС у Кіровоградській області про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним у судове засідання також не прибув, причин неявки суд не повідомив, подавши до суду клопотання про розгляд заяви у загальному позовному провадженні (а.с.192).
Враховуючи неприбуття усіх сторін у судове засідання, з метою не затягування розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, суд вважає за необхідне вирішити питання про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, в їх сукупності, проаналізувавши норми законодавства України, а також, надаючи оцінку обставинам, зазначеним заявником у заяві, прийшов до наступних висновків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України” прийнято: утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу; установити, що Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Підпунктом 27 пункту 4 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 визначено, що ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.
Абзацом 5 пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у Кіровоградській області, затвердженого наказом ДПС України 12.07.2019 р. №14, ГУ ДПС є правонаступником усіх прав та обов`язків ГУ ДФС у Кіровоградській області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №682-р "Питання Державної податкової служби" погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Згідно з частиною першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно з частиною четвертою статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, з наведених норм матеріального та процесуального законів слідує, що суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником лише у разі вибуття такої сторони виконавчого провадження.
Суд зазначає, що заявником не надано жодних належних та допустимих доказів вибуття Головного управління ДФС у Кіровоградській області, як сторони виконавчого провадження, а тому у суду відсутні підстави для заміни сторони виконавчого провадження, боржника - Головне управління ДПС у Кіровоградській області.
Крім того, суд бере до уваги те, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України” прийнято: утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу; установити, що Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ДФС України перебуває в стані припинення, натомість утворено юридичну особу Державну податкову службу України. Аналогічні відомості містяться щодо Головного управління ДФС у Кіровоградській області про перебування в стані припинення, натомість утворено юридичну особу Головне управління ДПС у Кіровоградській області.
У відповідності до ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до п.7 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, затвердженого постановою КМУ №1074 від 20.10.2011 року, Майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.
У разі ліквідації органу виконавчої влади складається ліквідаційний баланс.
Судом встановлено, що ГУ ДФС у Кіровоградській області станом на час розгляду справи не є припиненою, а перебуває у стадії припинення з 02.08.2020 року, про що свідчить запис в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадський формувань, відтак, ГУ ДФС у Кіровоградській області не вибуло з виконавчого провадження.
Більше того, з матеріалів справи встановлено, що ГУ ДФС у Кіровоградській області продовжує функціонувати, як державний орган у якого затверджена структура, штатний розпис та кошторис видатків на його утримання.
Разом з тим, слід зазначити, що спір по даній справі стосується не реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а відноситься до спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження, а тому у задоволенні такої слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 248, 379 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника Головного управління ДФС у Кіровоградській області про заміну сторони по справі №П/811/1030/15 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду, апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя
Кіровоградського окружного
адміністративного суду Р.В. Жук