
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" березня 2021 р. справа № 300/486/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
про визнання протиправним і скасування рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії та зобов`язання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ.
1.1. Короткий зміст позовних вимог.
ОСОБА_1 (надалі, також позивач, ОСОБА_1 ), 15.02.2021 звернувся в суд з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі, також відповідач, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області) у якій просить визнати протиправним і скасувати рішення щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії та зобов`язати відповідача здійснити з 28.05.2017 перерахунок та виплату пенсії із врахуванням архівної довідки про заробітну плату від 07.07.2016 №01/1/1/9949, виданої «ОАО «Газпромнефть-Ноябрьскнефтегаз» за період роботи з квітня 1994 року по грудень 1998 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 16.11.2020 звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії із заробітної плати з 01.04.1994 по 31.12.1998 за період роботи у ВАТ «Газпромнафта ННГ» з часу призначення, тобто з 25.10.2015. Причиною протиправного неврахування зазначеної заробітної плати стало неподання позивачем заяви про перерахунок пенсії після отримання органом пенсійного фонду додіки про заробітну плату за вказані періоди без врахування районного коефіцієнта. Посилання відповідача на те, що позивача листом 08.08.2016 №2526/03 повідомляв про необхідність прибуття до відповідача та подання такої заяви є помилковим, оскільки позивач не отримував такого листа. Тому ОСОБА_1 вважає, що єдиним ефективним способом правового захисту в розумінні статті 13 Конвенції, який повністю виключить для відповідача можливість невиконання чи неналежного виконання рішення суду при перерахунку розміру пенсії, буде визнання рішення суб`єкта владних повноважень протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, а саме здійснити перерахунок розміру пенсії з 28.05.2017 - за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.
1.2. Позиція відповідача.
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заперечило проти задоволення позову. Зазначило, що вимагаючи здійснення перерахунку пенсії з 28.05.2017 позивач посилається на ст. 46 Закону №1058-IV, яка встановлює порядок виплати пенсії за минулий час. Згідно цієї статті, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачується за минулий час, але небільше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Неотримані суми пенсії з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Таким чином мова йде про суми пенсії, які вже були нараховані пенсіонеру, однак з різних причин не були виплачені. Така ж позиція висловлена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 у справі № 510/1286/16-а. ОСОБА_1 до 28.05.2020 не звертався до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням відомостей, зазначених в довідці від 07.07.2016 №01/1/1/9949, що свідчить про відсутність вини пенсійного органу щодо неврахування для обчислення пенсії заробітку за період з квітня 1994 по грудень 1998 року. Таким чином, право на перерахунок з 28.05.2017 у ОСОБА_1 відсутнє.
1.3. Заяви учасників справи та процесуальні дії.
Позовна заява ОСОБА_1 надійшла до суду 15.02.2021 (а.с.2-6).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.02.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до правил, встановлених статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України).
Ухвала про відкриття провадження отримана позивачем 19.02.2021, що підтверджується особистим підписом на супровідному листі (на звороті а.с.26), відповідачем ухвала суду отримана 24.02.2021, що підтверджується відміткою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.27).
Відповідачем, 09.03.2021, подано відзив на позовну заяву №0900-0802-8/7393 від 03.03.2021 (а.с.29-33).
Інших документів на адресу суду не надходило.
Відповідно до частини 2 статті 263 КАС України, справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи в строк на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ.
Дослідивши в сукупності позовну заяву, відзив на позовну заяву, а також інші письмові докази, наявні в матеріалах даної адміністративної справи, судом встановлено такі обставини.
ОСОБА_1 з 25.10.2015 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
ГУ ПФУ в Івано-Франківській області отримано архівну довідку «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 02.12.2015 №01/1/1/20114 про заробітну плату з квітня 1994 року по грудень 1998 року із врахуванням районного коефіцієнта (а.с.20-21). Також отримано архівну довідку «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 07.07.2016 №01/1/1/9949 про заробітну плату з квітня 1994 року по грудень 1998 року без урахування районного коефіцієнта (а.с.19).
Позивач 28.05.2020 звернувся до Тлумацького відділу обслуговування громадян із заявою про перерахунок пенсії від заробітної плати, відповідно до довідки від 07.07.2016 за №01/1/1/9949, виданої «ОАО «Газпромнефть-ННГ», який здійснено з 01.06.2020.
ОСОБА_1 16.11.2020 звернувся до начальника ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою про надання роз`яснень про причини не нарахування пенсії із заробітної плати з 01.04.1994 по 31.12.1998 за період роботи у ВАТ «Газпромнафта ННГ» з часу призначення пенсії, тобто з 25.10.2015 а тільки з 01.06.2020 (а.с.16).
Листом №3785-3664/Г-02/8-0900/20 від 27.11.2020 позивача повідомлено, що на запит відповідача надійшла довідка «ОАО «Газпромнефть-ННГ» із врахуванням районного коефіцієнта, яка не взята до уваги органом пенсійного фонду. На повторний запит від 25.05.2016, 03.08.2016 надійшла архівна довідка «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 07.07.2016 №01/1/1/9949 про заробітну плату з квітня 1994 року по грудень 1998 року без урахування районного коефіцієнта. Оскільки для здійснення перерахунку пенсії необхідна заява позивача, відповідачем листом від 08.08.2016 №2526/03 повідомлено про необхідність написання такої заяви. Так заяву позивач подав 28.05.2020, а тому перерахунок здійснено 01.06.2020 (а.с.17-18).
Не погоджуючись із такою відповіддю, вважаючи, що ефективним способом захисту буде зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з 28.05.2017, позивач звернулася із даною позовною заявою до суду.
ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (частини перша і друга даної статті).
Приписами частини 3 статті 46 Конституції України передбачено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (надалі, також - Закон №1058-IV), пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Згідно з частиною 4 статті 45 Закону №1058-IV, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Відповідно до частини 5 статті 45 Закону №1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Згідно зі статтею 46 Закону №1058-IV, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.
Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом
Відповідно до пункту 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) (надалі також Порядок 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Згідно з пунктом 1.5 Порядку 22-1, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Приписами пункту 1.7 Порядку 22-1, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону.
Згідно з частиною 2 статті 5 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У той же час, в адміністративному судочинстві діє принцип офіційного з`ясування усіх обставин справи, який полягає в активній позиції суду щодо з`ясування всіх обставин у справі (пункт 4 частини 3 статті 2, частини 2, 4 статті 9, частина 3 статті 77, частина 6 статті 94 КАС України).
Згідно з пунктом 4 частини 2 та частини 4 статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
ІV. ОЦІНКА СУДОМ ОБСТАВИН СПРАВИ.
Суд зазначає, що спірні правовідносини склалися з приводу надходження архівної довідки «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 07.07.2016 №01/1/1/9949 про заробітну плату з квітня 1994 року по грудень 1998 року без урахування районного коефіцієнта, яка повинна братися до уваги відповідачем при нарахуванні та виплаті пенсії позивачу.
Судом встановлено, що вказана довідка надійшла до органу пенсійного фонду на підставі повторного запиту Тлумацького об`єднаного управління Пенсійного фонду України від 25.06.2016 №1090/03.
Відповідач вказує про законодавчу необхідність подання позивачем заяви про перерахунок пенсії як підстави взяття в розрахунок пенсії архівної довідки «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 07.07.2016 №01/1/1/9949, водночас як доказ інформування позивача надано лист 2526/03 від 08.08.2016 про необхідність прибуття до Тлумацького об`єднаного управління Пенсійного фонду України для написання відповідної заяви.
Проте жодного доказу надіслання чи вручення позивачу зазначеного листа відповідачем не надано. Окрім цього позивач заперечує отримання такого листа та зазначив в позовній заяві, що йому не було відомо про наявність довідки про заробітну плату, не враховану відповідачем при призначенні пенсії.
Таким чином, позивач, не будучи повідомленим про наявність у відповідача архівної довідки «ОАО «Газпромнефть-ННГ» від 07.07.2016 №01/1/1/9949 починаючи з моменту її надходження не знав і не міг дізнатися про наявність обставин, які впливають на розмір його пенсії в сторону збільшення. Тому, на переконання суду, така бездіяльність орану Пенсійного фонду України є явно протиправною, як і відмова позивачу в здійсненні перерахунку пенсії з більш раннього періоду.
Позивач, в якості ефективного способу захисту свого порушеного права в розумінні статті 13 Конвенції, яка повністю виключить для відповідача можливість невиконання чи неналежного виконання рішення суду при перерахунку розміру пенсії, обрав визнання рішення суб`єкта владних повноважень протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, а саме здійснити перерахунок розміру пенсії з 28.05.2017 - за три роки до дня звернення позивача за отриманням пенсії.
Такий спосіб захисту виходить з приписів частини 1 статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а саме з того, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.
У даному випадку, суд погоджується з посиланнями відповідача на те, що позивачу зазначені суми не були нараховані.
Проте, Верховний Суд, у постанові від 19 червня 2018 року в справі № 646/6250/17 зазначив, що з огляду на позицію Конституційного Суду України, що міститься у рішенні від 15 жовтня 2013 року № 8-рп/2013 у справі за конституційним зверненням громадянки ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, статей 1, 12 Закону України «Про оплату праці» і у рішенні від 15 жовтня 2013 року № 9-рп/2013 у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_5 щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, а також на підставі аналізу положення частини першої статті 99 КАС України в системному зв`язку з положенням частини другої статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» колегія суддів дійшла до висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.
Суд, в силу вимоги частини 5 статті 242 КАС України приймає до уваги зазначений висновок та вважає підставними вимоги позивача про здійснення перерахунку його пенсії з 28.05.2017.
Водночас, суд наголошує, що абзацом 4 пункту 1.7 Порядок 22-1 не передбачена необхідність повторного подання заяви пенсіонером про перерахунок пенсії, у тому разі, коли органом пенсійного фону вчинялися дії для отримання інформації в межах первинної заяви пенсіонера про призначення пенсії.
Щодо посилання відповідачем на постанову Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 по справі №510/1286/16-а, то в даній справі Великою Палатою вирішувалося питання застосування строку звернення до суду, а правова оцінка зобов`язання здійснення перерахунку та виплати пенсії органом пенсійного фонду за попередні періоди, якщо порушення допущене з вини органу не надавалася.
Таким чином, на переконання суду, не здійснивши належне повідомлення позивача про наявність у відповідача документів, які впливають на розмір пенсії, відповідач не діяв в межах, передбачених статтею 19 Конституційні України та відмовляючи позивачу вчинив дії в супереч частини 2 статті 2 КАС України.
З огляду на наведене, позовні вимоги є підставними, а обраний позивачем спосіб захисту - ефективним, тому позовна заява підлягає задоволенню в повному обсязі.
V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
Частиною 1 статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Наявною в матеріалах справи квитанцією №0.0.2009028194.1 від 10.02.2021 підтверджується сплата позивачем судового збору у розмірі 908 грн (а.с.1).
З огляду на підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви та задоволення позовних вимог, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 908,00 грн.
Доказів понесення сторонами інших витрат, пов`язаних з розглядом справи матеріали справи не містять, відтак, на користь позивача підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Івано-Франківській області лише понесені судові витрати зі сплати судового збору.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 255, 263, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) №3785-3664/Г-02/8-0900/20 від 27.11.2020 про відмову ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в перерахунку пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) з 28.05.2017 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) із врахуванням архівної довідки про заробітну плату від 07.07.2016 №01/1/1/9949, виданої «ОАО «Газпромнефть-Ноябрськнефтегаз» за період роботи з квітня 1994 по грудень 1998 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) на користь ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, адреса: вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ 20551088.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.