Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
06 квітня 2010 р. № 2-а- 1337/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Старосєльцевої О.В. при секретарі Чубукіної М.В.
за участю представників сторін :
представника позивача - Компанійця С.О. (діє на підставі довіреності № 1913/10/10-023 від 13.02.2010р.);
відповідача - ОСОБА_3;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова
до Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3
простягнення штрафної санкції ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Червонозаводському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3 штрафні санкції у розмірі 1004,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує тим, що ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску, який належить ФОП ОСОБА_3 та за результатами перевірки був складений акт перевірки від 25.08.2009 року № 7607/20/40/23/НОМЕР_1, який був направлений за місцем реєстрації субєкта підприємницької діяльності до ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова для винесення рішення про застосовування штрафних (фінансових) санкції. Актом перевірки від 25.08.2009 року № 7607/20/40/23/НОМЕР_1 встановлені порушення, за які інспекцією були застосовані штрафні санкції на суму 1004,00 грн. ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003322310 від 14.09.2009 року на суму 1004,00 грн. Сума штрафних санкцій згідно вищезазначеного рішення СПДФО ОСОБА_3 до бюджету не сплачена.
Відповідач в судове засідання прибув, проти позову не заперечував, зазначив що заборгованість виникла внаслідок відсутності коштів.
Суд вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Статтями 8, 9, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Пунктом 2 статті 11 Закону “Про державну податкову службу в Україні”передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Статтею 11-1 вищевказаного Закону визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Зокрема, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з наведених цією статтею Закону обставин. Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а в інших випадках - за рішенням суду”. Відповідно до вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону (статті 15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”).
25.08.2009р. згідно направлення № 9839 від 21.08.2009 року фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області було проведено перевірку кіоску, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Достоєвського, що належить Субєкту підприємницької діяльності Фізичній особі ОСОБА_3, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску, відповідно до акту перевірки від 25.08.2009р. № 7607/20/40/23/НОМЕР_1 (а.с. 4,5).
Перевіркою встановлені наступні порушення:
- невиставлення цінника на реалізуємий товар в кількості 38 шт.;
- проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки, невиписка та невидача РК на суму 3,60 грн.
Відповідно до висновку по акту перевірки № 7607/20/40/23/НОМЕР_1 від 25.08.2009р.:
- порушено п. 1, 5, 8 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
Відповідно до п. 1,5,8 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
- реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.
Відповідно до п. 1,3 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Відповдно до статті 23 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.
Податковою інспекцією були застосовані штрафні санкції:
- за проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки, відповідно до п. 1 ст. 17 вищезазначеного Закону, у п'ятикратному розмірі вартості проданого товару, тобто 5 х 3,60 грн.=18,00 грн.
- за невикористання при здійсненні розрахункової операції розрахункової книжки, відповідно до п.3, ст.17 Закону № 265, двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 20 х 17,00 грн.=340,00 грн.
- за невиставлення цінників на реалізуємий товар, відповідно до ст.23 Закону № 265, один неоподаткований мінімум доходів громадян за кожний невиставленний цінник, тобто 38 х 17,00 грн. = 646,00 грн.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за актом перевірки склала 1004.00 грн.
14.09.2009 винесено рішення № 0003322310 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3. Дане рішення отримано відповідачем особисто 14.09.2009 року, про що свідчить підпис у корінці рішень. Рішення у встановлені законом строки не оскаржено, а тому вважається узгодженим.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На час розгляду справи вказана сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафної санкції у розмірі 1004,00 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 8, 17, 50, 86, 94, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафної санкції задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності Фізичної особи ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1004,00 гривень. (одна тисяча чотири гривні 00 коп.) на розподільчий рахунок № 34129999700011 УДК Червонозаводського району, 24134627, банк ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011.
3.Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений 12.04.2010 року.
<Сума задоволення ><Текст >
Суддя Старосєльцева О.В.