Постанова № 9563284, 06.05.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2010
Номер справи
2а-2778/10/1870
Номер документу
9563284
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2010 р. Справа № 2а-2778/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання-Михайленко О.В.,представника позивача - Кривоносенка О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Туря-Агро" про стягнення податкової заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Сумська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту позивач, Сумська МДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Туря-Агро" (далі по тексту відповідач, ТОВ "Туря-Агро"), в якому просить стягнути з відповідача податкову заборгованість з податку на прибуток в сумі 4338,90 грн., з яких: борг по зобовязанням 1034,40 грн., штрафні санкції 3212,00 грн., пеня 92,50 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідач ТОВ "Туря-Агро", 26.09.2006 р. зареєстрований Краснопільською районною державною адміністрацією Сумської області як юридична особа та взятий на облік Сумською МДПІ (Краснопільське відділення), як платник податків і зборів. В період з 31.07.2009 р. по 04.08.2009 р. Сумською МДПІ була проведена позапланова виїзна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.09.2006 р. по 31.07.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 27.09.2006 р. по 31.07.2009 р., в ході якої було виявлено порушення вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого податковим органом було винесено податкове повідомлення-рішення №0000172310/0 від 14.08.2009 р., яким відповідачу донараховано суму податкового зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 4520,00 грн. та 3212,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Однак в порушення вимог податкового законодавства дана сума була сплачена лише частково, а тому відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу була нарахована пеня в сумі 92,50 грн., яка не була сплачена. А отже станом на 04.02.2010 року сума податкового боргу складає 4338,90 грн., яку і просить стягнути позивач з відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить розписка на повідомленні про одержання повістки (а.с.20), в судове засідання повторно не зявився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач - ТОВ "Туря-Агро", зареєстрований 26.09.2006 року Краснопільською районною державною адміністрацією Сумської області як юридична особа, 27.09.2006 року включений до ЄДРПОУ та з 26.09.2006 року перебуває на обліку платника податків в Сумській МДПІ (Краснопільське відділення) за №1806000031, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 №194681 (а.с.7), копією довідки №66 з ЄДРПОУ (а.с.8), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.9) та витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(а.с.10).

В період з 31.07.2009 р. по 04.08.2009 року податковим органом була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ "Туря-Агро" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.09.2006 р. по 31.07.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 27.09.2006 р. по 31.07.2009 р., про що складено акт перевірки №53/23/34205178/7 від 07.08.2009 року (а.с.21-38). В ході перевірки встановлено порушення п.п. 4.1.6 п. 4.1. ст.. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 р., в результаті чого занижено податок на прибуток в сумі 5404,00 грн. (за ІV квартал 2006 року в сумі 4688,00 грн., за ІІІ квартал 2007 року в сумі 716,00 грн.) та п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 р., в результаті чого завищено податок на прибуток в сумі 884,00 грн. (за ІV квартал в сумі 732,00 грн., за ІV квартал 200 року в сумі 152,00 грн.). Крім цього встановлено порушення вимог та п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. та вимог п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 р., в результаті неподання товариством податкової звітності по поатку на прибуток за 2006 рік, І квартал 2007 року та ІІІ квартали 2007 року.

Відповідно до п.п. «а» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п.п. «б» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Підпунктом 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону визначено, що у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у п.п. "а" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого п.п. 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у п.п. "б" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підставі вказаного акту перевірки та з урахуванням вищевказаних норм уповноваженою особою позивача було винесено податкове повідомлення-рішення №0000172310/0 від 14.08.2009 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на прибуток приватних підприємств в розмірі 7732,00 грн., з яких: за основним платежем 4520,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 3212,00 грн. (а.с.13).

У відповідності до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання платником податків повідомлення-рішення, окрім випадку коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив податкове зобовязання та на протязі десяти днів звертається до такого органу зі скаргою про перегляд відповідного рішення.

Згідно абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. «а» - «в» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Дане податкове повідомлення-рішення відповідачем було отримане 14.08.2009 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи товариства у відповідній графі на корінці податкового повідомлення-рішення, але в установлений законом строк визначене податкове зобовязання в повному обсязі сплачене не було. Крім того, оскарження вищезазначеного податкового повідомлення платником податку не проводилося, тому у розумінні п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону податкове зобовязання являється узгодженим.

Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано ТОВ "Туря-Агро" першу податкову вимогу за формою «Ю1» №1/43 від 27.08.2009 року та другу податкову вимогу за формою «Ю2» №2/47 від 29.09.2009 року, які були отримані уповноваженою особою відповідача, про що свідчить її підпис у відповідній графі корінця вимоги (а.с.14).

Однак, узгоджена сума податкового зобовязання відповідачем в повному обсязі сплачена не була і станом на 04.02.2010 року складає 4246,40 грн., що підтверджується поясненнями представника позивача та матеріалами справи, в т.ч. розрахунком заборгованості (а.с.11).

Відповідно до ст. 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу було нараховано пеню за несвоєчасну сплату податку на прибуток приватних підприємств, яка станом на 04.02.2010 року складає 92,50 грн., що підтверджується поясненнями представника позивача та матеріалами справи, в т.ч. розрахунком заборгованості (а.с.11).

Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР, відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Станом на день розгляду справи по суті заборгованість по податку на прибуток відповідачем в повному обсязі не сплачена і складає 4338,90 грн., з яких: сума основного платежу 1034,40 грн., сума штрафних (фінансових) санкцій 3212,00 грн., сума пені 92,50 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Туря-Агро" про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Туря-Агро" (42424, Сумська область, Краснопільський район, с. Осоївка, провул. Заводський, 4, ідентифікаційний код 34205178) в дохід Державного бюджету Краснопільського району на рахунок №31113009700172 в Головному управлінні державного казначейства України в Сумській області (код 23635238, МФО 837013) заборгованість по податку на прибуток в сумі 4338 грн. 90 коп. /чотири тисячі триста тридцять вісім грн. 90 коп./, з яких: 1034,40 грн. - борг по зобовязанням, 3212,00 грн. - штрафні санкції, 92,50 грн. - пеня.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Гелета

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 11.05.2010р.