Постанова № 9562373, 09.03.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2010
Номер справи
2а-8083/09/1370
Номер документу
9562373
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.03.2010 р. № 2а-8083/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Дак Т. П.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за позовом Державної податкової інспекції у Миколаївському районі Львівської області (81600, вул. Грушевського, 4 а, м. Миколаїв, Львівської області)

до відповідача Миколаївської міжгосподарської шляхо-будівельної дільниці № 38 (81614, с. Тростянець, Миколаївський район, Львівська область, ЄДРПОУ 05454450, п/р № 260075203 у Львівській ОД «Райффайзен Банк Аваль», м. Львів, МФО 325570) про стягнення податкового боргу в сумі 164 840,80 грн.

За участю представника позивача Руй Р. О., представника відповідача - Козерем М. В.,-

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просив стягнути з відповідача до бюджету кошти в розмірі 201 840,80 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем не сплачено до бюджету згідно ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суми податкової заборгованості 201 840,80 грн., в тому числі основна сума 163 225,04 грн., пеня 4556,96 грн., штрафні санкції 34058,8 грн. по платежах з податку на додану вартість, податку на прибуток, плати за оренду землі, плати за надра, податку з доходів фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів.

Представник позивача в судовому засіданні надав клопотання в якому просить суд прийняти до уваги те, що станом на 09.03.10 р. відбувалася часткова сплата податкового боргу Миколаївським ШБД № 38 на загальну суму 37000 грн. у звязку із цим просить зменшити суму заявлених позовних вимог до 164840, 40 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі і надав пояснення, що дану суму сплатити в березні-квітні місяці в повному обсязі неможливо.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України та законами.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ... "подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна".

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р.(далі Закон) (із змінами та доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно до ст.1 п. 1.1 Закону платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи немають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п. 1. 12 ст. 1, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.п. 9.1.3 п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. №1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Загальна сума податкової заборгованості відповідача становила 201 840,80 грн. (двісті одна тисяча вісімсот сорок грн.. 80 коп.), в тому числі основна сума 163 225,04 грн. (сто шістдесят три тисячі двісті двадцять п'ять грн. 04 коп.), пеня 4 556,96 (чотири тисячі п'ятсот п'ятдесят шість гри. 96 коп.), штрафні санкції 34 058,8 грн. (тридцять чотири тисячі п'ятдесят вісім гри 80 коп.) по наступних платежах:

- податок на додану вартість - всього - 96213,75 грн. (дев'яносто шість тисяч двісті тринадцять грн. 75 коп.). в тому числі - основний платіж - 79967,93 грн. (сімдесят дев'ять тисяч дев'ятсот шістдесят сім грн. 93 коп.), який підлягає негайній сплаті згідно декларацій з податку на додану вартість, копії яких додаються до заяви; пеня - 2515,75 грн. (дві тисячі п'ятсот п'ятнадцять грн.. 75 коп.). яка підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017: штрафні санкції - 13730,07 грн. (тринадцять тисяч сімсот тридцять грн. 07 коп.), які підлягають негайній сплаті відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень форми ,.Ш" за № 0000621650/0 від 19.06.2009, № 0001271650/0 від 18.09.2009 року: - податок на прибуток - всього 18099,26 грн. (вісімнадцять тисяч дев'яносте дев'ять грн. 26 коп.) в тому числі основний платі - 12827,00 грн. (дванадцять тисяч вісімсот двадцять сім грн. 00 коп.), який підлягає негайній сплаті згідно корінця податкового повідомлення-рішення форми „Р" за № 0000442321/0 від 08.09.2009 року: пеня - 24,94 грн. (двадцять чотири грн. 94 коп. яка підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.1 і .2009 № 10583/10/19-017; штрафна санкція - 5247,32 грн. (п'ять тисяч двісті сорок сім грн. 32 коп.), яка підлягає негайній сплаті відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень форми „11Г за № 303571511/0 та № 0003581511/0 від 18.09.2009 року:

- плата за оренду землі - всього 68 694,63 грн. (шістдесят вісім тисяч шістсот дев'яносто чотири грн. 63 коп.), в тому числі основний платіж 60 072,93 грн. (шістдесят тисяч сімдесят дві грн. 63 коп.), який підлягає негайній сплаті згідно податкової декларації орендної плати за земельні ділянки від 30.01.2009 № 408; пеня - 1256,66 грн. (одна тисяча двісті п'ятдесят шість грн. 66 коп.), яка підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017; штрафна санкція - 7365,04 грн. (сім тисяч триста шістдесят п'ять грн. 04 коп.). яка підлягає негайній сплаті відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень форми „Ш" за № 0001841511/0 від 19.06.2009 та №000362151/0 від 18.09.2009 року.

- плата за надра - всього - 15296,97 грн. (п'ятнадцять тисяч двісті (дев'яносто шість грн. 97 коп.), в тому числі основний платіж - 10185,18 грн. (десять тисяч сто вісімдесят п'ять грн. 18 коп.), який підлягає негайній сплаті згідно податкового розрахунку від 10.08.2009 № 18492; пеня - 739,42 грн. (сімсот тридцять дев'ять грн. 42 коп.), яга підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017; штрафна санкція -72,37 грн. (чотири тисячі триста сімдесят дві грн. 37 коп.). яка підлягає негайній сплаті відповідно до корінця податкового повідомлення-рішення форми «Ш» за № 0003601511/0 від 18.09.2009 року;

- податок з доходів фізичних осіб - всього - 3534,70 грн. (три тисячі п'ятсот тридцять

чотири грн. 70 коп.), в тому числі основний платіж - 172,00 грн. (сто сімдесят дві грн. 00 коп.), який підлягає негайній сплаті згідно корінця податкового повідомлення-рішення форми „Р" за № 0010511701/0 від 08.09.2009; пеня - 18,70 (вісімнадцять грн. 70 коп.). яка підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017; штрафна санкція - 3344,00 грн. (три тисячі триста сорок чотири грн. 00 коп.), яка підлягає негайній сплаті відповідно до корінця податкового повідомлення-рішення форми «Р»за № 0010511701/0 від 08.09.2009 року;

- податок з власників транспортних засобів - всього - 1,49 грн. (одна грн.. 49 коп.) тому числі пеня - 1,49 грн. (одна грн. 49 коп.), яка підлягає негайній сплаті відповідно до довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017. Копії декларацій, податкових розрахунків, корінців податкових повідомлень рішень та довідки ДПІ у Миколаївському районі від 13.11.2009 № 10583/10/19-017 в матеріалах справи.

Державною податковою інспекцією у Миколаївському районі 09.01.2009 розміщено на дошці оголошень першу та другу податкові вимоги (Копії корінців податкових вимог в матеріалах справи).

На виконання положень ст.6 Закону України № 218). ДПІ у Миколаївському районі Львівської області було винесено рішення від 11.03.2009 „Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, про що свідчить копія рішення.

З метою погашення податкового боргу МШБД № 38, ДПІ у Миколаївському районі здійснювався опис активів (копії актів від 16.03.2009 № 5 та від 03.08.2009 № 18 додаються).

Згідно ст.8 Закону України № 2181 активи Відповідача згідно актів опису від 05.02.2009 та 30.07,2009 знаходяться у податковій заставі до 2014 року на підставі витягів про реєстрацію в державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

На даний час сума податкового боргу відповідача є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін (ст.5 Закону України№2181-111).

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів в спростування заявлених позовних вимог не надав, повноважного представника до суду не забезпечив, можна зробити висновок, що він проти позову не заперечує.

У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.

Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.

Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Миколаївської міжгосподарської шляхо-будівельної дільниці № 38 (81614, с. Тростянець, Миколаївський район, Львівська область, ЄДРПОУ 05454450, п/р № 260075203 у Львівській ОД «Райффайзен Банк Аваль», м. Львів, МФО 325570) в дохід державного бюджету 164 840,80 грн. податкового боргу. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 12.03.2010 року.

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош