
Справа № 132/351/21
3/132/349/21
ПОСТАНОВА
іменем України
12.03.2021 року м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Павленко І.В.,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, жителя АДРЕСА_1 , працюючого механізатором «Агромаш Калина»,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
23.01.2021 року близько 22 год. 45 хв., в с. Яблуневе по вул. Лісова, Калинівського району Вінницької області, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 21099», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини). Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння водій відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав. Суду показав, що 23 січня 2021 року близько 23 години він приїхав своїм автомобілем марки «ВАЗ 21099», д.н.з. НОМЕР_1 до батьків своєї дружини в с.Яблуневе Калинівського району Вінницької області, де також знаходилася його дружина з дитиною та з якими у них виник конфлікт, після чого він випив банку слабоалкогольного напою «Рево». Коли він знаходився за кермом, то спиртних напоїв не вживав. Згодом приїхали працівники поліції, які сказали, що він знаходиться в стані алкогольного сп`яніння та запропонували пройти огляд з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння у Калинівській ЦРЛ. Оскільки транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння він не керував, тому проходити огляд на стан сп`яніння відмовився.
Дослідивши матеріали справи, надані докази, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до Розділу І п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України№ 1452/735від 09.11.2015року огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Статтею 130 КУпАП передбачена відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган чи посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215077 від 23.01.2021 року; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , якими підтверджується факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження огляду на факт вживання алкогольних напоїв на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі; письмовими поясненнями ОСОБА_4 – дружини ОСОБА_1 , з яких вбачається, що 23.01.2021 року близько 23 години, коли вона знаходилася у своїх батьків в АДРЕСА_2 , на своєму автомобілі марки «ВАЗ 21099» приїхав її чоловік ОСОБА_1 , який знаходився в п`яному вигляді та почав з нею конфліктувати, які в силу статті 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність, з метою його виховання та попередження вчинення нових правопорушень, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню сума судового збору на користь держави, що становить 454,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 130 ч.1, 251, 280, 283-284, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік. (отримувач: ГУК у Вінницькій обл./Він.обл/21081300; Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37979858; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN) UA418999980313080149000002001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300. Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України; Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскарженою до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів після винесення.
СУДДЯ І.В. Павленко