Постанова № 9561968, 07.05.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2010
Номер справи
2а-7968/09/1170
Номер документу
9561968
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2010 року Справа № 2а-7968/09/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сагун А. В.,

при секретарі - Джебко А. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю „Віатекс” про стягнення суми фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Олександрійська обєднана державна податкова інспекція (далі по тексту Олександрійська ОДПІ) звернулася в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Віатекс” (далі ТОВ „Віатекс”), в якому просила стягнути з відповідача заборгованість в сумі 63 321,14 грн.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами перевірки відповідача виявлено порушення п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637, щодо здійснення останнім готівкових розрахунків з ПП ОСОБА_1 на суму, що перевищує установлену граничну суму проведення розрахунків, внаслідок чого ТОВ „Віатекс” перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства в сумі 31 660 грн. 57 коп., за що рішенням від 21.11.2008 року №0001102310 до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 63 321,14 грн., які ним не сплачено.

У судовому засіданні представники позивача Когут Тетяна Леонідівна позовні вимоги підтримала в повному обсязі та надала суду пояснення згідно позовної заяви.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно. Відповідач про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомленні, заяв про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило (а.с.31. 35).

Заслухавши думку представника позивача, взявши до уваги ту обставину, що відповідач, будучи належним чином повідомленим, двічі в судове засідання не зявився, суд виніс ухвалу про можливість розгляду справи без участі відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до абз.2 п.2, п.11 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, уповноважені здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Отже, в розумінні п.1 ч.1 ст.3, п.4 ч.1 ст.17 КАС України даний спір, який виник між сторонами по даній справі, є публічно-правовим, що є прийнятним до розгляду Кіровоградським окружним адміністративним судом.

Судом встановлено, що у період з 2 жовтня по 5 листопада 2008 року на підставі направлень №834/23-10-33992131 від 02.10.2008 року, №913/23-10-33992131 від 29.10.2008 року та наказу від 29.10.2008 року №824, співробітниками податкового органу проведено планову виїзну перевірку ТОВ „Віатекс”, за результатами якої складено акт №586/2310/33992131 від 10.11.2008 року, яким зокрема зафіксовано порушення п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. №40/10320 (а.с.14-22).

Згідно п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637 гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі.

У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси.

Постановою Правління Національного банку України від 09.02.2005р. №32 встановлено граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. №40/10320 у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.

Із вказаного акту вбачається, що в ході перевірки виявлено порушення відповідачем п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року №40/10320, внаслідок проведення 22 листопада і 3 грудня 2007 року розрахунків готівкою з перевищенням граничної суми, затвердженої Правлінням Національного банку України, з приватним підприємцем ОСОБА_1 на суму 25000 грн. і 26855 грн., що оприбутковані останнім касовими ордерами №22/11/07-2 від 22.11.2007 року і №3/12/07-1 від 03.12.2007 року, в результаті чого перевищено ліміт залишку в касі підприємства на суму 14901,28 грн. (25000 грн. (сума операції) 10000 грн. (встановлена гранична сума готівкового розрахунку) 100 грн. (затверджений відповідачем ліміт каси) + 1,28 грн. (залишок коштів у касі) = 14901,28 грн. ) і 16756 грн. (26 855 грн. (сума операції) 10000 грн. (встановлена гранична сума готівкового розрахунку) 100 грн. (затверджений відповідачем ліміт каси) + 4,29 грн. (залишок коштів у касі) = 16756 грн.), а всього на суму 31660,57 грн.

Відповідно до п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 2 Указу №436 установлено, що штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.

Відповідно до абз.2 п.1 Указу №436 (в редакції, чинній на день завершення перевірки) у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, в тому числі, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

На підставі акту перевірки №586/2310/33992131 від 10.11.2008 року Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією, згідно з абз.2 п.1 Указу Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 року №436, п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001102310 від 21.11.2008 року, яким до ТОВ „ВІАТЕКС” застосовано фінансові санкції у розмірі 63321 грн. 14 коп. (а.с. 24).

Відповідачем зазначене рішення оскаржено, у звязку з чим постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.09.2009 року рішення визнано законним, а у задоволенні адміністративного позову відмовлено (а.с. 25-27). Сума фінансових санкцій відповідачем не сплачено (а.с. 37).

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд приходить до висновку, що у відповідача наявна заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях у сумі 63321 грн. 14 коп. яка підлягає стягненню.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Віатекс" (код ЄДРПОУ 33992131, вул. Першотравнева, 48, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000) на користь Державного бюджету України в особі Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції код ЄДРПОУ 22217326 заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях у сумі 63 321 грн. 14 коп. (шістдесят три тисячі триста двадцять одна гривня 14 коп.).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 12.05.2010 р.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А. В. Сагун