
У Х В А Л А
06.03.18 Справа №804/1524/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у переведенні позивача на пенсію по втраті годувальника згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";
- зобов`язати відповідача перевести позивача з пенсії по втраті годувальника згідно з Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по втраті годувальника, що призначається членам сім`ї військовослужбовців, відповідно до статті Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з 17.11.2017р.
Одночасно із позовною заявою позивач подала клопотання про звільнення від сплати судового збору в порядку ст. 8 Закону України "Про судовий збір", в якому просить звільнити її від сплати судового збору посилаючись на те, що розмір її пенсії становить 2222 грн., згідно довідки ПФУ і сплата судового збору поставить позивача у скрутне матеріальне становище, яке не має бути перешкодою до звернення за судовим захистом.
За приписами ст.8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Вирішуючи питання щодо можливості відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення за цим адміністративним позовом, суд з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 23.01.2015р. №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011року №3674-УІ “Про судовий збір”, а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 виходить із того, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Так, позивачем на підтвердження скрутного майнового стану та неможливість сплати судового збору на момент подання даного адміністративного позову додано довідку Криворізького північного об`єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області від 24.01.2017р. №681 про те, що розмір отримуваної позивачем пенсії становить 2222,20 грн., а тому сплата судового збору поставить позивача у скрутне матеріальне становище,.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що вищенаведені обставини позбавляють позивача можливості сплатити судовий збір у розмірі 704,80 грн. у спосіб, визначений Законом України “Про судовий збір” та є достатніми доказами на підтвердження скрутного матеріального становища позивача, а, відповідно, і достатніми підставами для звільнення позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову до суду з урахуванням вимог ст. 8 Закону України “Про судовий збір” та ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.8 Закону України “Про удовий збір”, ст. 88, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову – задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у адміністративній справі №804/1524/18.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва