Постанова № 9560419, 06.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2010
Номер справи
2а-9077/10/0570
Номер документу
9560419
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2010 р. справа № 2а-9077/10/0570

час прийняття постанови: 16 год 30 хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріКушек Н.А.

за участю:

представників позивачаМироненко О.М., діє за дов. від 06.05.2010 р.,

Зінченко І.Є., діє за дов. від 06.05.2010 р.,

представника відповідачаАзарової Г.В., діє за дов. від 28.10.2009 р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі міста Донецька до акціонерного товариства закритого типу «Мушкетівська автобаза» про стягнення заборгованості по страховим внескам,-

В С Т А Н О В И В :

Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі міста Донецька звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до акціонерного товариства закритого типу «Мушкетівська автобаза» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 236193,68 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що станом на 01.04.2010 р. за відповідачем склалась заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 236193,68 грн. Зазначена сума складається з недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року лютий 2010 року в розмірі 168233,30 грн. та фінансових санкцій в сумі 67960,38 грн. Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, просив у відповідності до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків у зазначеному вище розмірі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення, про що надав відзив на позовну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі міста Донецька є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач акціонерне товариство закритого типу «Мушкетівська автобаза» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради та є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обовязку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати страхових внесків акціонерне товариство закритого типу «Мушкетівська автобаза» має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька в сумі 236193,68 грн., яка складається з недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період листопад 2009 року лютий 2010 року у розмірі 168233,30 грн. грн.. та фінансових санкцій в сумі 67960,38 грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька були винесені рішення про застосування фінансових санкцій до акціонерне товариство закритого типу «Мушкетівська автобаза» № 429 від 07.09.2009 р., № 887 від 22.12.2009 р., №56 від 28.01.2010 р., № 57 від 28.01.2010 р., № 58 від 28.01.2010 р. Вказані рішення оскаржені боржником не були, та не призвели до сплати податкового боргу.

Частиною 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлений порядок зарахування сум, що надходять від страхувальника або державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, де вказано, що коли страхувальник визначає призначення платежу на сплату недоїмки, суми страхових внесків, що надійшли погашають суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі, а саме з відповідача стягненню підлягає сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 236193,68 грн. на користь позивача.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі міста Донецька до акціонерного товариства закритого типу «Мушкетівська автобаза» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з акціонерного товариства закритого типу «Мушкетівська автобаза» (р/р 26003301590051 в Пролетарському відділенні ПІБ м. Донецька, МФО 334301, ЄДРПОУ 01235975) на користь Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі міста Донецька (р/р 256063012009 в ДОУ ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 335106, ОКПО 21956079) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 236193 (двісті тридцять шість тисяч сто девяносто три) грн. 68 коп.

Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 06 травня 2010 року.

Повний текст постанови складений 11 травня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.