Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2010 р. справа № 2а-7127/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Буряк І. В.
при секретаріМогілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача:Желябіної І.Г. (дов. від 30.12.2009р. №29876/10/10)
відповідача:не зявився
прокурора: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Прокурора міста Дзержинська Донецької області в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м.Дзержинську
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2
простягнення штрафних (фінансових) санкцій
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор міста Дзержинська Донецької області в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м.Дзержинську (надалі позивач, ДПІ у м.Дзержинську) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач, ФОП ОСОБА_2) про стягнення фінансових санкцій у розмірі 2 158,00 грн.
Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У судовому засіданні від 14.04.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 30.04.2010р. у звязку із неявкою відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні від 30.04.2010р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.
Відповідач в судове засідання від 30.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, в тому числі шляхом розміщення оголошення у друкованому засобі масової інформації, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Прокурор в судове засідання від 30.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
27 травня 2009 року ДПІ у м. Дзержинську проведено перевірку господарської одиниці закусочна, за адресою: м. Дзержинськ, вул. Октябрьська, яка належить ФОП ОСОБА_2, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.
За результатами перевірки був складений акт (довідка), зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 27.05.2009р. за №0056/05/05/23/НОМЕР_1 (надалі акт перевірки від 27.05.2009р. №0056/05/05/23/НОМЕР_1).
Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 27.05.2009р. №0056/05/05/23/НОМЕР_1 встановлено наступні порушення вимог законодавства України:
- не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, невидача відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму 75,50 грн.;
- невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків суммі коштів вказаної у денному звіті реєстратора розрахункових операцій у сумі 152, 20 грн.;
- незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків.
На підставі зазначеного акту ДПІ у Будьонівському районі м.Донецька прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.07.2009 р. №0000532308/0, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2158,50 гривень за порушення пунктів 1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зазначене рішення отримане відповідачем 06.07.2009., про що свідчить відбиток штампу на копії повідомлення про вручення поштового відправлення
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 зазначеного Закону);
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2 ст. 3 зазначеного Закону);
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п.9 ст. 3 зазначеного Закону);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13 ст. 3 зазначеного Закону).
Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Статтею 22 зазначеного Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України
З Актом перевірки 27.05.2009р. №0056/05/05/23/НОМЕР_1 представник відповідача ОСОБА_3 ознайомлений, зауважень до акту перевірки не надано, про що свідчать відповідні відмітки на копії акту.
Також у матеріалах справи наявна копія постанови Дзержинського міського суду Донецької області від 17.07.2009р. по справі № 3-1495-09,з якої вбачається, що бармен ОСОБА_3, яка працює бармен в закусочній ФОП ОСОБА_2 притягнута до адміністративної відповідальності за здійснене 27.05.2009 року повторне порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій; невидача відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Як вбачається із наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача, станом на 31.12.2009р. ФОП ОСОБА_2недоїмку по штрафним санкціям у розмірі 2158,50 грн. не погасила.
Таким чином, із наведених документів вбачається, що відповідач має заборгованість по застосованим штрафним (фінансовим) санкціям у розмірі 2158,50 грн., що підлягає примусовому стягненню.
Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та вбачає наявність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Прокурора міста Дзержинська Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 Федорівни задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету (рахунок № 31119104700029, отримувач ВДС УДК у м. Дзержинську, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687216, МФО 834016) штрафні (фінансові) санкції у сумі 2158 (дві тисячі сто пятдесят вісім) гривень 50 (пятдесят) копійок.
2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 30 квітня 2010 року, повний текст виготовлено 05 травня 2010 року.
4.Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.