Постанова № 9559669, 26.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-8111/10/0570
Номер документу
9559669
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2010 р. справа № 2а-8111/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Козаченка А.В.

при секретаріТокмаковій Є.А.

за участю:

представника позивачаБазишена Р.О.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач 26.11.2003р. зареєстрований Виконкомом Кіровської районної ради м. Донецька та знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька як платник податків і є платником податку на додану вартість.

Станом на 14.03.2010р. у відповідача існує заборгованість з ПДВ в сумі 13516,05 грн. (у т.ч. пеня 602,65 грн.), яка виникла на підставі наданих ним податкових декларацій з ПДВ та прийнятих податкових повідомлень-рішень за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підстав викладеного просив стягнути з відповідача заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 13516,05 гривень, у т.ч. пеня 602,65 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідач 26.11.2003р. зареєстрований Виконкомом Кіровської районної в м. Донецьку ради як фізична особа-підприємець, про що зроблено відповідний запис в державному реєстрі та видане відповідне свідоцтво. Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька, як платник податків, зборів та інших обовязкових платежів та є платником ПДВ.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за лютий 2009р. №9926 від 18.03.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 806,00 грн., яке частково сплачено в сумі 762,44 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за березень 2009р. №19552 від 16.04.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 225,00 грн. та штрафних санкцій в сумі 18,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за квітень 2009р. №27259 від 19.05.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 265,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за травень 2009р. №30109 від 16.06.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 124,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за липень 2009р. №45344 від 13.08.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 3118,00 грн. та штрафних санкцій в сумі 61,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за серпень 2009р. №49688 від 18.09.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 449,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за вересень 2009р. №61200 від 29.10.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 1750,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за жовтень 2009р. №66384 від 23.11.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 620,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за листопад 2009р. №69606 від 21.12.2009р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 816,00 грн.

На підставі поданої відповідачем декларацій з податку на додану вартість за січень 2010р. №5428 від 22.02.2010р. платником податку самостійно визначено податкове зобовязання в сумі 1937,00 грн.

Актом від 08.04.2009р. №836/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0001161741/0 від 08.04.2009р. на суму 38,11 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 07.09.2009р. №2368/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийняті податкові повідомлення-рішення №0005031741/0 від 07.09.2009р. на суму 1,24 грн. та №0005041741/0 від 07.09.2009р. на суму 908,49 грн., які отримані відповідачем та оскаржені не були.

Актом від 12.10.2009р. №2717/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0005931741/0 від 12.10.2009р. на суму 392,67 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 28.10.2009р. №2916/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0006511741/0 від 28.10.2009р. на суму 97,77 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 03.11.2009р. №2946/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності надання податкової декларації з ПДВ та своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне надання податкової декларації з ПДВ за вересень 2009р., по строку 20.10.2009р., фактично надана 29.10.2009р.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0006551741/0 від 03.11.2009р. на суму 170,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 27.11.2009р. №3238/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0007161741/0 від 27.11.2009р. на суму 303,43 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 15.12.2009р. №3410/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0007431741/0 від 15.12.2009р. на суму 131,46 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 25.01.2010р. №118/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №00061741/0 від 25.01.2010р. на суму 397,29 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 09.02.2010р. №271/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000541741/0 від 09.02.2010р. на суму 78,88 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Актом від 01.03.2010р. №467/17-1/НОМЕР_1 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ виявлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне внесення до бюджету суми ПДВ.

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000771741/0 від 01.03.2010р. на суму 967,50 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.

Таким чином, заборгованість відповідача з урахуванням часткової сплати, складає 13516,05 грн., у тому числі пеня 602,65 грн.

До теперішнього часу сума ПДВ відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Відповідно до п.п.5.3.1 п.п.5.3 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач судові не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

У відповідності до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» під податком збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, задовільнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ІН НОМЕР_1) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 13516,05 гривень, у тому числі пеня 602,65 гривень, на р/р 31119029700007, код платежу 14010100, одержувач: Державний бюджет УДК у Кіровському районі м. Донецька, ЄДРПОУ 34687153, банк ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016.

Постанова в повному обсязі складена 30.04.2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Козаченко А.В.