Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2010 р. справа № 2а-7771/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Козаченка А.В.
при секретаріТокмаковій Є.А.
за участю:
представника позивачаСніменко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Комунального підприємства «Найновіші технології» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Краматорську звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Найновіші технології» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач 26.12.2001р. зареєстрований Виконкомом Краматорської міської ради та знаходиться на податковому обліку ДПІ у м.Краматорську.
За відповідачем числиться заборгованість перед бюджетом по комунальному податку в сумі 322,78 грн., яка виникла наступним чином:
-нараховано за рахунком №26149 від 28.04.2009р. за 1 квартал 2009 року в сумі 209,10 грн.;
-нараховано за рахунком №49678 від 28.07.2009р. за 2 квартал 2009 року в сумі 161,50 грн.;
-нараховано за рахунком №71226 від 29.10.2009р. за 3 квартал 2009 року в сумі 5,10 грн.;
-податковим повідомленням-рішенням №0003821503/0 від 07.12.2009р. застосовані штрафні санкції в сумі 12,80 грн. за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по комунальному податку за 1 квартал 2009 року.
Крім цього, за несвоєчасне погашення узгоджених податкових зобовязань відповідно до ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику була нарахована пеня в сумі 1,59 грн.
Враховуючи наявність у відповідача переплати в сумі 3,31 грн. та часткове погашення заборгованості в сумі 64,00 грн., податковий борг відповідача складає 322,78 грн., з яких недоїмка 321,19 грн., пеня 1,59 грн.
З метою погашення податкової заборгованості відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги та винесено рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача заборгованість по комунальному податку в сумі 322,78 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач 26.12.2001р. зареєстрований Виконкомом Краматорської міської ради як юридична особа, про що зроблено відповідний запис в державному реєстрі та видане відповідне свідоцтво. Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Краматорську, як платник податків, зборів та інших обовязкових платежів.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідачем було самостійно подано до позивача податкові розрахунки з комунального податку з самостійно визначеними сумами податкових зобовязань в розмірі 375,70 грн., що підтверджується розрахунками №26149 від 28.04.09., №49678 від 28.07.09. та №71226 від 29.10.09.
В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача з питання повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом по комунальному податку за період з 20.05.2009р. по 22.07.2009р. складено Акт від 27.10.2009р. №2664/15-3-31733217, яким виявлено порушення ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», п.3.5 р.3 «Положення про порядок сплати місцевих податків та зборів на території м. Краматорська», затвердженого рішенням Краматорської міської ради від 23.12.2005р. №28/4-09, п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасно сплачена підприємством узгоджена сума комунального податку за 1 квартал 2009 року по терміну сплати 20.05.2009р.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийнято рішення №0003821503/0 від 07.12.2009р. на суму 12,80 грн., яке отримано відповідачем та оскаржено не було.
Крім цього, за несвоєчасне погашення узгоджених податкових зобовязань відповідно до ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику була нарахована пеня в сумі 1,59 грн.
Враховуючи наявність у відповідача переплати в сумі 3,31 грн. та часткове погашення заборгованості в сумі 64,00 грн., податковий борг відповідача складає 322,78 грн., з яких недоїмка 321,19 грн., пеня 1,59 грн.
До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач судові не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадку, коли сума податкового зобовязання визначена контролюючим органом, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-111 від 21.12.2000р. передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-111 відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги №1/161 від 10.03.2009р. та №2/232 від 22.04.2009р., які отримані відповідачем та оскаржені не були.
Також, позивачем прийнято рішення №51/24-014-15 від 01.06.2009р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Вжиті позивачем на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заходи не сприяли погашенню податкової заборгованості.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
У відповідності до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» під податком збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Комунального підприємства «Найновіші технології» про стягнення заборгованості, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Найновіші технології» (84320, м.Краматорськ Донецької області, вул. Бєляєва, 113, ЄДРПОУ 31733217) заборгованість перед бюджетом по комунальному податку в сумі 322,78 грн. у рахунок Місцевого бюджету м. Краматорська на розрахунковий рахунок №33214828700059, код платежу 50 31733217, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова в повному обсязі складена 30.04.2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.