Справа № 2а-7611/09/1170
Рядок звіту № 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Сириці І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»про стягнення економічних санкцій,-
в с т а н о в и в:
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»економічні санкції за порушення законодавства про зайнятість населення в розмірі 15299,22 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що при звільнення по п.1 ст. 40 КЗпП України ОСОБА_1( наказ № 52-ВК від 06.10.2008 р. ) підприємством своєчасно 06.08.2008 р. подано «Звіт про заплановане вивільнення працівників»№ 4 ПН (план), що підтверджується Актом № 318 «Перевірки додержання законодавства про зайнятість населення»від 04.11.2008 р. подано «Звіт про заплановане вивільнення працівників»№ 4 ПН (план), що підтверджується Актом № 318 «Перевірки додержання законодавства про зайнятість населення»від 04.11.2008 р. та не подано «Звіт про фактичне вивільнення працівників»№ 4 ПН (факт). На підставі норм чинного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції накладено штраф у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_1, про що прийнято рішення про застосування економічних санкцій № 1106-50/03003795 від 04.11.2008 р. розмірі 19299,22 грн. Відповідачем сплачено частку штрафу в сумі 4000 грн., а тому позивач просить задовольнити дані позовні вимоги та стягнути з комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»економічні санкції в розмірі 15299,22 грн.
Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі обґрунтовуючи позовні вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засідання позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
П.2 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року N 803-XII, державна служба зайнятості має право стягувати з підприємства, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або занижених зборів і недоїмок до Державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 1 січня 2001 р. є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За рахунок цих коштів Фонду забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою.
У відповідності до ч.1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року N 1533-III виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду і уповноважений здійснювати облік та вести реєстр платників страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх перерахування, представляти інтереси Фонду у судових та інших органах, в звязку з цим Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості виступає стягувачем коштів до фонду і виступає як субєкт владних повноважень у системі загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до ч.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільного працівника.
Комунальне підприємство «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»як платник страхових внесків на випадок безробіття, зареєстроване в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості.
В судовому засіданні встановлено, що інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості, 04.11.2008р. перевірено додержання законодавства про зайнятість комунальним підприємством «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи». При перевірці встановлено, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства України, а саме: при звільнені по п.1 ст. 40 КЗпП України ОСОБА_1 ( наказ №52-ВК від 06.10.2008 р.) підприємством своєчасно 06.08.2008 р. подано «Звіт про заплановане вивільнення працівників»№4 ПН(план), що підтверджується Актом № 318 «Перевірки додержання законодавства про зайнятість населення»від 04.11.2008 р. та не подано «Звіт про фактичне вивільнення працівників»№4-ПН(факт).
Відповідно до ст.20 Закону України «Про зайнятість населення»та пп. «г»п.8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 р., до комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»застосовано фінансові санкції накладено штраф у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_1, про що прийнято рішення про застосування економічних санкцій № 1106-50/03003795 від 04.11.2008 р. в розмірі 19299,22 грн. Відповідачем було сплачено частку штрафу в сумі 4000 грн., а тому на даний час заборгованість комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»перед Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості становить 15299,22 грн. Інформація про сплату даної заборгованості у суду відсутня.
За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст., ст. 162,163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Позов Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості - задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертизи»економічні санкції за порушення законодавства про зайнятість населення в розмірі 15299,22 грн. на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 24 лютого 2010 року.