Постанова № 9555350, 29.04.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2-а-988/10/0270
Номер документу
9555350
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2010 р. Справа № 2-а-988/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Альчука Максима Петровича,

при секретарі судового засідання: Колодійчук Олександр Вікторович

за участю представників сторін:

прокурора : Сувалова В.О.

позивача : Балховського С.В. - представник за довіреністю

відповідача : не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Козятинського транспортного прокурора в інтересах територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

до: ОСОБА_2

про: стягнення штрафу

ВСТАНОВИВ :

Козятинський транспортний прокурор в інтересах держави, урядового органу державного управління в складі Міністерства транспорту та звязку України - Головної державної інспекції на автомобільному транспорі, в особі територіального управління у Вінницькій області, звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 510 грн.

Позовні вимоги мотивовані виявленням державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області порушення законодавства про автомобільний транспорт в звязку із експлуатацією відповідачем транспортного засобу, як таксі, без ліцензійної картки.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився. Про дату, час і місце розгляду справи його повідомлено належним чином та завчасно, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 30).

Заслухавши думку осіб, які беруть участь у розгляді справи, щодо можливості її розгляду за відсутності належно повідомленого відповідача, суд вважає, що вжив необхідних і достатніх заходів для його повідомлення про дату, час і місце розгляду справи з метою реалізації права на судовий захист своїх прав, свобод та інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом.

Неявку відповідача в судове засідання без повідомлення причин, суд розцінює як небажання відповідача використати гарантоване право судового захисту своїх прав, свобод та інтересів, а також як умисне затягування розгляду справи.

За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є субєктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрований 14.11.2008 року під номером запису 2 174 017 0000 033475, реєстраційний номер ЄДР 20039751816 (а.с 10).

Відповідно до вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Цією ж нормою Закону встановлено обовязковість здійснення перевезень пасажирів водієм таксі на підставі документів, зокрема при наявності ліцензійної картки.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено відповідальність перевізників за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без ліцензійної картки, у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, на виконання Указу Президента України № 570/2004 від 20.05.2004 року "Про заходи щодо посилення безпеки пасажирських перевезень автомобільним транспортом" утворено Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.

Цією ж Постановою затверджено Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, відповідно до якого основними завданням Головавтотрансінспекції та підпорядкованих їй територіальних підрозділів є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом та здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом.

Державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області 08.05.2009 року, в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, виявлено порушення водієм ОСОБА_2 вимог законодавства про автомобільний транспорт, в звязку з експлуатацією ним належного йому автомобіля "Шкода", реєстраційний номер НОМЕР_1, облаштованого як таксі, без ліцензійної картки, про що складено акт № 142867 (а.с. 9).

Постановою начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області від 30.06.2009 року до ОСОБА_2 застосовано штрафну санкцію у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. (а.с.5).

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 не був присутній під час розгляду справи про порушення ним законодавства про автомобільний транспорт, яке відбулось 01.06.2009 року в приміщенні Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області, хоча повідомлений був завчасно та належним чином, що підтверджується супровідним листом та поштовим повідомленням (а.с. 7, 8).

Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постанову про накладення фінансових санкцій направлено відповідачу 03.07.2009 року, що підтверджується реєстром згрупованих поштових відправлень (а.с. 11).

Дану постанову відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржено та в добровільному порядку не виконано.

Чинним законодавством України не передбачено механізму примусового стягнення фінансових санкцій у випадку несплати їх перевізником у добровільному порядку. Закон України "Про автомобільний транспорт" не передбачає примусового виконання постанов Головавтотрансінспекції та її структурних підрозділів органами державної виконавчої служби.

Разом з тим, несплата фінансових санкцій тягне за собою ненадходження коштів до державного бюджету, що суттєво порушує інтереси держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Статтями 71 та 86 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

З огляду на викладене, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 510,00 грн.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Козятинського транспортного прокурора в інтересах територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) 510 (пятьсот десять) грн. в дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, Держбюджет м. Вінниця 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 30.04.10

Суддя /підпис/Альчук Максим Петрович

З оригіналом вірно:

Суддя:

Секретар:

29.04.2010