Постанова № 95542277, 16.03.2021, Корабельний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
16.03.2021
Номер справи
489/216/21
Номер документу
95542277
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 489/216/21

Провадження № 3/488/327/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

16.03.2021 року м. Миколаїв

Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого — судді Торжинської Т.В.,

секретаря судового засідання — Воїхевич М.С.,

за участю:

особи, відносно якої складено протокол — ОСОБА_1 ,

прокурора — Миронець В.М.,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаєва, громадянки України, яка має на утриманні малолітню дитину, працюючої присяжною Ленінського районного суду м. Миколаєва, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ленінським РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області від 07.10.2008 року, РНОКПП – НОМЕР_2 , мешканки АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

За даними протоколу про адміністративне правопорушення №2/2021 від 04.01.2021 року, рішенням Миколаївської міської ради №26/18 від 28.09.2017 від року “Про внесення доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 05.04.2016 року №4-19” “Про затвердження списку присяжних Ленінського районного суду м. Миколаєва”, ОСОБА_1 призначено присяжною Ленінського районного суду м.Миколаєва.

В той же час, будучи суб`єктом відповідальності, визначеним п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року№ 1700-VII, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 30.04.2019 року, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

В ході розгляду даної справи ОСОБА_1 пояснила, що в 2017 році була призначена присяжною Ленінського районного суду м. Миколаєва. Про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави їй ніхто з працівників суду не повідомляв будь-яким чином, чи то в телефонній, чи в письмовій формі. Самостійно щодо наявності у неї як присяжної обов`язку подання будь-яких звітів чи інших документів пов`язаних з виконанням обов`язків як присяжної вона не поцікавилася, вважає, що такі роз`яснення мали надати або працівники суду, або органу місцевого самоврядування після прийняття рішення про призначення її присяжною. Дійсно в 2018 році вона приймала участь в судових засіданнях у якості присяжної. Та лише в кінці березня 2019 року, під час її прибуття до суду для участі в судовому засіданні, хтось з працівників суду запитав чи пам`ятає вона про необхідність подання декларації за 2018 рік. Дана інформація її приголомшила, оскільки термін подання декларації спливав 01.04.2019 року, при цьому вона не мала електронного цифрового підпису та даних про дохід свого чоловіка. Про дані обставини вона нікого, ані керівництво Ленінського районного суду м.Миколаєва, ТУ ДСА України в Миколаївській області, Національне агентство з питань запобігання корупції не повідомила. Самостійно для себе вирішила подати декларація після збору необхідних документів.

Дані про дохід свого чоловіка, який є військовослужбовцем та на той час знаходився в іншому місті на навчаннях, змогла отримати лише після його повернення з вказаного навчання. При цьому пояснила, що чоловік грошове забезпечення як військовослужбовець отримує на банківську картку, однак не здогадалася з`ясувати про його дохід через відомості та послуги, що надаються установою банку. Електронний ключ замовила 27.04.2019 року та в той же день отримала його. Вважає, що її діями шкоди державним або громадським інтересам заподіяно не було. Наразі завчасно отримала електронний цифровий підпис для подання наступних декларацій.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та притягнути її до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Послався на відсутність обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання ОСОБА_2 вище вказаної декларації. Стосовно необізнаності про обов`язок подання такого документу як декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, то вважає останнє не звільняє ОСОБА_1 від такої відповідальності.

Щодо правового регулювання подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, то статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено як правопорушення, пов`язане з корупцією, діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абзацу 14 ч.1 ст. 14 та ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, відповідно до норм вказаного Закону, в тому числі є присяжні.

Зі змісту наданих письмових доказів слідує, що рішенням Миколаївської міської ради №26/18 від 28.09.2017 р. ОСОБА_1 включено до списку присяжних Ленінського районного суду м. Миколаєва.

За даними Ленінського районного суду м. Миколаєва, у 2018 році ОСОБА_1 виконувала обов`язки присяжної та приймала участь в судових засіданнях.

За повідомленням виконуючого обов`язки голови Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10.12.2020 року, керівником апарату даного суду у телефонному режимі кожному присяжному було роз`яснено про необхідність подання декларації до 01 квітня поточного року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції незалежно від отриманої виплати за виконання обов`язків у суді як присяжного.

В той же час, зі змісту досліджених письмових доказів, зокрема електронних даних Єдиного державного реєстру декларацій ( а.с. 12-13), слідує, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий підпис, що є необхідним для проведення процедури подання декларації, лише 27 квітня 2019 року та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави подала шляхом заповнення її електронної форми 30 квітня 2019 року, тобто з порушенням строків, визначених ч.1 ст.45 ЗУ “Про запобігання корупції”.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність за даною нормою передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з роз`ясненнями Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» під поважними причинами слід розуміти: неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, через стихійні лиха (повінь, пожежа, землетрус), технічними збоями офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (змістом) під вартою тощо.

В той же час, поважних причин, що об`єктивно перешкоджали ОСОБА_1 подати у передбачений Законом строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, судом не встановлено, як і поважності причин несвоєчасного отримання відповідного електронного цифрового підпису.

Посилання ОСОБА_1 про те, що до її відома не було доведено інформації щодо необхідності подання такої декларації, то останнє не звільняло її, як особу, уповноважену на виконання функцій держави, самостійно з`ясувати встановлені для такої особи обов`язки, в тому числі щодо подання відповідної декларації.

Окрім того, з пояснень самої ОСОБА_1 , про необхідність подання декларації за 2018 рік їй стало відомо в березні 2019 року, однак нею не вжито термінових заходів для виконання обов`язку як суб`єкта декларування, про що також свідчить отримання нею електронного цифрового підпису лише 27.04.2019 року.

За такого, є доведеною наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Строки накладення адміністративного стягнення, визначені ч.4 ст. 38 КУпАП, на час розгляду справи не минули.

З урахуванням наведеного, з огляду на завдання, визначені Кодексом України про адміністративне правопорушення (ст.1 КУпАП), з урахуванням мети та загальних засад накладення адміністративного стягнення, що визначені ст. 23 та ст. 33 КУпАП, приймаючи до уваги обставини справи, особу ОСОБА_1 , суд вважає можливим попередження скоєння нею аналогічного правопорушення з накладенням мінімального стягнення, визначеного санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (отримувач:Миколаївське ГУК/Корабельний район/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача (ДКСУ): Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку:UA938999980313000106000014481, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , Номер рахунку: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів: 22030106).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т.В. Торжинська