ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2010 року 09:55 Справа № 2а-1195/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Жучковій Н.С., за участю представника позивача Крючек К.В., представника відповідача Переверзєва В.І., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс»
про стягнення 72 грн. 99 коп. податкового боргу.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулось із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» про стягнення 67 грн. 89 коп. податкового боргу. В позовній заяві позивач зазначив, що відповідачем самостійно визначено податкове зобовязання зі сплати комунального податку в сумі в сумі 71 грн. 40 коп. У встановлений строк узгоджене податкове зобовязання відповідачем не сплачено, з урахуванням наявної переплати у сумі 3 грн. 51 коп. заборгованість зі сплати комунального податку складає 67 грн. 89 коп.
25.03.2010 р. у судовому засіданні позивачем подана заява про уточнення позовних вимог, та стягнення з відповідача 72 грн. 99 коп. комунального податку, враховуючи заборгованість зі сплати комунального податку за січень 2010 р. у сумі 5 грн. 10 коп.
Позивач у судовому засіданні на задоволенні позову наполягає.
Відповідач позовні вимоги не визнав, посилаючись на наявність переплати з податку на додану вартість у сумі 110491 грн. 36 коп.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» є платником комунального податку.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» поданий податковий розрахунок комунального податку за листопад 2008 р., відповідно до якого задекларовано до сплати 5 грн. 10 коп. податку.
Крім того, відповідачем надані податкові розрахунки комунального податку за грудень 2008 р., січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 р., січень 2010 р.
Відповідно до наданих позивачем податкових розрахунків підлягало сплаті щомісячно 5 грн. 10 коп. комунального податку.
Відповідно до п.п 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідачем узгоджена сума податкового зобовязання у встановлений термін не сплачена.
Згідно до п.п. 5.4.1 п. 5. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків … визнається сумою податкового боргу платника податків.
06.05.2009 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складена та направлена відповідачу перша податкова вимога № 1/697 на суму 21 грн. 99 коп., яка відповідачем не отримана.
19.06.2009 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складений акт про неможливість вручення податкової вимоги та розміщення її на дошці оголошень.
21.07.2009 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складена та направлена відповідачу друга податкова вимога № 2/996 на суму 32 грн. 19 коп., яка відповідачем не отримана
17.12.2009 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складений акт про неможливість вручення податкової вимоги та розміщення її на дошці оголошень.
Відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (податкове повідомлення рішення) податкова вимога (податкове повідомлення рішення) вважається надісланою (врученою) особі, якщо його передано особі під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу (податкове повідомлення рішення) у зв'язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкову вимогу на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У звязку з тим, що податковий борг відповідачем добровільно не сплачений та Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя виконані усі передбачені законом дії по спонуканню боржника сплатити податковий борг та самостійно визначити джерела погашення боргу, Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 18 січня 2010 р. прийнято Рішення № 24 «Про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів, згідно з яким вирішено застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» заходи стягнення узгодженої суми податкового боргу за рахунок активів, що перебувають у його власності, а також за рахунок активів, прав власності по яких він набуде у майбутньому.
Таким чином, позивачем виконані встановлені законодавством заходи щодо погашення Товариством з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» податкової заборгованості у досудовому порядку.
Посилання відповідача на наявність переплати з податку на додану вартість у сумі 110491 грн. 36 коп. не може бути прийнято до уваги, так як законодавством не передбачений обовязок Державної податкової служби провадити залік сум переплат з податку на додану вартість в рахунок погашення зобовязань з інших податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про … стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» 72 грн. 99 коп. податкової заборгованості обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 95, 158-163 КАС України; п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.п. 3.1.1 п. 3 ст. 3; п.п 5.3.1. п. 5.3, п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5; п.п. 6.2.4 п. 6 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалбудсервіс» (бул-р. Центральний, буд. 27, м. Запоріжжя, 69000 ЄДРПОУ 3075012516) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (р/р 33210828700007, отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, код платежу 16010200, код ЄДРПОУ 34677145, банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість з комунального податку в сумі 72 грн. 99 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя /підпис/ О.О.Прасов
Постанова виготовлена у повному обсязі 05.05.2010 р.
Постанова не набула чинності.
Суддя О.О.Прасов