
Справа №: 398/1124/21
провадження №: 3/398/517/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"10" березня 2021 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Л.М., за участю секретаря судового засідання Шаповал І.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Олександрії справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1 , який є депутатом 7 го скликання Олександрійської міської Кіровоградської області, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області року надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
З матеріалів вбачається, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 25.02.2021 року за №50/2021, останній порушив вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 , будучи особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутатом Олександрійської міської Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 01.06.2020 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 10.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. У матеріалах справи є пояснення ОСОБА_1 відповідно до якого він вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає, зазначає, що не подав декларацію через сімейні обставини.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в 2015 році обраний на депутатом Олександрійської міської ради Кіровоградської області.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зокрема, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 будучи депутатом Олександрійської міської Кіровоградської області, повинен був подати електронну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2020 року до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020 року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію, а саме 10.06.2020 року. Вивченням матеріалів справи причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було. Суд не вважає поважними причинами несвоєчасної подачі декларації сімейні обставини, адже декларація повинна бути подана з 01.01.2020 по 01.06.2020 року, тобто у ОСОБА_1 була фізична та технічна можливість вчасно подати декларацію.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до примітки до зазначеної статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином,своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами, дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 50/21 від 25.02.2021 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений; доказами, що підтверджують статус ОСОБА_1 як депутата міської ради, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 декларації за 2019 рік саме 10.06.2020 року, поясненнями правопорушника, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винного, враховуючи наявність обставини, що пом`якшує його відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.279, 280, 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 454 грн 00 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по м. Олександрія», № рахунку UА388999980313020106000011561, отримувач коштів: Олександр. ГУК у Кіров.обл./тг.м. Олексан/21081100, код ЄДРПОУ: 37918230, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Реквізити для сплати судового збору Назва платежу: Сплата судового збору за рішенням суду про стягнення судового збору на користь держави; №рахунку: UA908999980313111256000026001; Назва одержувача коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
СУДДЯ Л.М. НЕРОДА