ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" вересня 2007 р. Справа № 9/415-АП-07
м.Херсон, зал судового засідання № 322, 10 го. 30 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Каланчацького району в інтересах держави в особі Каланчацького районного центру зайнятості, смт.Каланчак Херсонської області
до Приватного підприємця ОСОБА_1, смт.Каланчак Херсонської області
про стягнення 3996 грн. 30 коп.
За участю прокурора - Павленко І.В. посвідчення № 58
представників сторін:
від позивача - Федорова В.В. -головний спеціаліст-юрисконсульт, довір.№ 102 від 28.02.2007р.
від відповідача -ОСОБА_1 -паспорт НОМЕР_1
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (ПП ОСОБА_1) кошти, виплачені як допомога по безробіттю одноразово для організації безробітним підприємницької діяльності у розмірі 3996 грн. 30 коп.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги визнає, її утворення пояснює скрутним матеріальним становищем.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
Статтею 2 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
З метою практичної реалізації державної політики зайнятості населення в Україні запроваджено загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та утворено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ст.7 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” одним із видів забезпечення є допомога по безробіттю, у тому часті одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.
Згідно ст.111 Закону України “Про державний бюджет України на 2006 рік” здійснюється повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності, у разі нездійснення такої діяльності протягом шести календарних місяців з дня отримання допомоги.
Відповідно до ст.107 Закону України “Про державний бюджет на 2007 рік” передбачено, що у 2007 році в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття здійснюється фінансування, розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення, тобто обов'язок контролюючого органу на 2007 рік.
Відповідно до п.3 “Порядку повернення у 2006 році коштів, виплачених як допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 року № 511 (дію якої продовжено на 2007 рік Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 98) підставою для розгляду комісією з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, питання повернення коштів є: неподання юридичною особою та фізичною особою -підприємцем до органу державної податкової служби передбаченої законодавством звітності, що підтверджує факт провадження підприємницької діяльності, або несплата протягом шести календарних місяців з дня отримання коштів єдиного (фіксованого) податку. Відповідна інформація надсилається органом державної податкової служби до центру зайнятості згідно з порядком обміну інформацією, що затверджується наказом Державної податкової адміністрації та Державним центром зайнятості Мінпраці.
Відповідно до п.2 ст.12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості АРК, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, які виплачують матеріальне забезпечення та надають соціальні послуги, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Тому органом, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах з питань виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг в Каланчацькому районі являється Каланчацький районний центр зайнятості.
До Каланчацького районного центру зайнятості за сприянням у підборі підходящої роботи звернувся приватний підприємець ОСОБА_1, якому 14.06.2006р. надано статус безробітного та який виявив бажання зайнятись підприємницькою діяльністю, із цією метою отримати залишок допомоги по безробіттю одноразово.
На підставі висновків комісії з питань однорахової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 10.10.2006р. було прийнято рішення про задоволення прохання ПП ОСОБА_1 (наказ від НОМЕР_2 та протокол комісії НОМЕР_3 додається). При ознайомленні з цим наказом безробітному також було під розпис роз'яснено вимоги ст.111 Закону України “Про державний бюджет України на 2006 рік”.
31 жовтня 2006 року ПП ОСОБА_1 отримав залишок допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю в сумі 3996 грн. 30 коп.
Згідно інформації з Чаплинської МДПІ по Каланчацькому відділенню НОМЕР_4 фізична особа -ПП ОСОБА_1 протягом шести календарних місяців з дня отримання коштів на подавав до податкового органу передбачену законодавством звітність, що підтверджує факт провадження підприємницької діяльності, та не сплачував єдиний (фіксований) податок, що підтверджується відповіддю Чаплинської МДПІ по Каланчацькому відділенню від 20.06.2007р.
Відповідно до ст.111 Закону України “Про державний бюджет України на 2006 рік” та п.7 “Порядку повернення у 2006 році коштів, виплачених як допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності” було прийняте рішення про повернення ПП ОСОБА_1 коштів, отриманих одноразово як допомога по безробіттю для організації здійснення підприємницької діяльності в сумі 3996 грн. 30 коп. та виданий відповідний наказ НОМЕР_5 про повернення суми допомоги по безробіттю виплаченої одноразово для організації підприємницької діяльності.
Загальна заборгованість відповідача перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, станом на 17.07.2007р. склала 3996 грн. 30 коп., та яка не погашена до теперішнього часу.
Доказів погашення заборгованості відповідачем суд не надано.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтверджені належними документальними доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 3996 грн. 30 коп.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено присутніх в судовому засіданні прокурора та представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
Також представнику відповідача роз”яснено порядок звернення до суду з заявою про розстрочення виконання рішення суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.номер.НОМЕР_6 номер о/б НОМЕР_7) на користь Каланчацького районного центру зайнятості, (Херсонська область, смт.Каланчак, вул.Чорноморська, 1 (р/рахунок Каланчацького відділення Держказначейства р/р 37177304900186 банк ГУДКУ в Херсонській області, одержувач Каланчацький районний центр зайнятості код ОКПО 24103802 МФО 852010) кошти виплачені як допомога по безробіттю одноразово для організації безробітним підприємницької діяльності у розмірі 3996 грн. 30 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 14.09.2007р.