ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" вересня 2007 р. Справа № 9/391-АП-07
м.Херсон, зал судового засідання № 322, 10 год. 00 хв.
Господарськийсуд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області, м.Херсон
до Приватного підприємця ОСОБА_1, с.Високе Бериславського району Херсонської області
про стягнення 1700 грн. 00 коп.
За участю представників сторін:
від позивача -Радіонова Н.І. -гол. державний податковий інспектор, дор. № 35/21-328 від 12.04.2007р.
від відповідача -ОСОБА_1 -свідоцтво НОМЕР_1.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача штраф в сумі 1700 грн. 00 коп. до Державного бюджету за порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги не визнає, проти позову заперечує, але письмового заперечення з правовим обгрунтуванням його позиції суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов”язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з розділом V статті 16 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) (далі по тексту Закон України № 481) регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області, як органом, яким видаються ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється контроль за дотриманням суб”єктами підприємницької діяльності області норм вищезазначеного Закону України та інших нормативних актів встановлених законодавством України, які є обов”язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. За їх порушення суб”єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно зі статтею 17 Закону України № 481.
Рішення про застосування фінансових санкцій РУ Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області приймається згідно з постановою кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Посадовими особами РУ Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області було проведено перевірку підприємства торгівлі -магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить ПП ОСОБА_1, здійснювалась зав. сектору ОСОБА_2 (посвідчення НОМЕР_2) та старшим державним податковим ревізором-інспектором Коровай О.М. (посвідчення № 55 від 14.03.2007р.).
Перевірка здійснювалась у присутності продавця ОСОБА_3, якій перевіряючими особами були представлені як службові посвідчення, так і посвідчення на проведення перевірки.
За результатами перевірки позивачем було складено акт НОМЕР_3. По кожному відображеному в акті факту порушення, встановленому на момент перевірки, чітко викладено зміст порушення з посиланням на конкретні статті та пункти законодавчих актів.
В ході перевірки було проведено розрахункову операцію із споживачем , якому продано 1 пляшку горілки “Пшенична” (0,25 л.) за ціною 4 грн. 80 коп., з маркою акцизного збору НОМЕР_4.
Згідно акту Департамента по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України № 92-03-07 від 26.03.2007р., марка акцизного збору з реквізитами: 05 ААББ № 397438,06/4, 0,25л., виготовлена не державним підприємством Поліграфічний комбінат “Україна” по виготовленню цінних паперів, який є єдиним виробником марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, і є підробленою, що підтверджується актом №92-03-07 експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва від 26.03.2007р. (а.с.10-11).
Відповідно до п. 13 ч.2 ст. 17 Закону України № 481 у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн. 00 коп.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженою Наказом ДААК ДПА України від 08.07.03 № 80, Комісією з питань розгляду матеріалів перевірок та застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України було розглянуто матеріали перевірки та підготовлено проект рішення про застосування фінансових санкцій за встановлені порушення до ПП ОСОБА_1 в сумі 1700 грн.
Начальником РУ Департаменту САТ ДПА України у Херсонський області прийнято рішення про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без марок акцизного збору встановленого зразка або підробленими марками акцизного збору в розмірі 1700 грн.
Доказів оскарження даного рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем суду не надано.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб”єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі -1700 грн. 00 коп.
Усні доводи відповідача суд відхиляє через їх недоведеність.
Відповідно до положень ст.ст.69, 71 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги і заперечення.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_7 (р/рахунок відсутній, ідентифікаційний код НОМЕР_5) до Державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24103704, ГУДК у Херсонській області, р/р 31112106700039, МФО 852010) штраф в розмірі 1700 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 12.09.2007р.