
УХВАЛА
м. Вінниця
10 березня 2021 р. Справа № 120/7992/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні питання про залучення другого відповідача у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, яка призначена до розгляду у письмовому провадженні.
При розгляді справи виникла необхідність вирішити питання про залучення другого відповідача, виходячи з наступного.
Ухвалою суду від 15.02.21 р. запропоновано позивачу надати до 02.03.2021 р. письмову позицію щодо заміни неналежного відповідача - Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на належного - Вінницький обласний військовий комісаріат.
Така позиція позивачем не висловлена, натомість, надано лист Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №9/1361 від 2.03.2021 р., у якому повідомлено, що згідно спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 2.09.2020 р. № ДЖ-321-17 дск, директиви командувача військ оперативного командування "Південь" від 3.09.2020 р. №8дск та наказу військового комісара Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 12.11.2020 р. № 206 з 12.11.2020 р. Вінницький обласний військовий комісаріат переоформлено у Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Також надано довідку №1121 від 5.01.2021 р. з відомчого обліку Міністерства оборони України в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно якої Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки має правовий статус юридичної особи з кодом 08362793.
Оцінюючи подані документи суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 3 розділу 1 Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 10.06.2016 № 1657/5 (далі- Порядок), відомості з Єдиного державного реєстру надаються за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру у паперовій або електронній формах, що мають однакову юридичну силу та містять обов`язкове посилання на Єдиний державний реєстр, крім документів, що містяться в реєстраційній справі та надаються у паперовій формі.
У паперовій формі надаються:
виписка з Єдиного державного реєстру для проставлення апостиля, яка надається державним реєстратором територіального органу Міністерства юстиції України, на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора;
виписка з Єдиного державного реєстру за результатом проведеної державної реєстрації, яка надається державним реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – державний реєстратор) на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора або печатки, визначеної Законом України «Про нотаріат» (у випадку якщо державним реєстратором є нотаріус);
витяг з Єдиного державного реєстру, який надається державним реєстратором (крім державного реєстратора Міністерства юстиції України або його територіального органу), уповноваженою особою центру надання адміністративних послуг, нотаріусом, на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків та без проставляння підпису і печатки;
документи, що містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної, фізичної особи - підприємця (далі - реєстраційна справа), які надаються державним реєстратором суб`єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційні справи у паперовій формі, шляхом виготовлення копій таких документів з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора на кожній сторінці.
Згідно пункту 1 розділу 2 Порядку, виписка, витяг з Єдиного державного реєстру в паперовій формі (крім виписки за результатом проведеної державної реєстрації) надаються за запитом про надання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (додатки 1, 2) заявника шляхом звернення до уповноваженого суб`єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.
Із процитованого видно, що відомості з Єдиного державного реєстру надаються у паперовій формі у вигляд виписки або витягу сформованих державним реєстратором суб`єкта державної реєстрації.
В свою чергу, довідка МО України №1121 не є ані витягом, ані випискою з Єдиного державного реєстру, а отже не є належним доказом, який би підтверджував факт того, що Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із кодом "08362793".
Більш того, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 10.03.2021 р. в реєстрі за кодом "08362793" значиться Вінницький обласний військовий комісаріат. При цьому відсутні записи про перебування цієї юридичної особи у стані реорганізації (припинення, ліквідація тощо).
Окрім того в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відсутні будь -які відомості відносно реєстрації Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
При цьому, суд вказує, що предметом оскарження у справі є дії Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у підготовці та надані довідки про розмір грошового забезпечення та вимога про зобов`язання підготувати та направити оновлену довідку про розмір грошового забезпечення.
Відповідачем у справі визначено лише Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Згідно абзаців другого, четвертого та п`ятого пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 року № 937, на обласні військові комісаріати покладаються:
- оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення заЗакономпенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби;
- визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей"(зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1.
У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Отже, із процитованого видно, що саме на обласний військовий комісаріат покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
За приписами статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
Отже, враховуючи характер заявлених предмета та підстав даного адміністративного позову та відсутність згоди позивача, суд доходить висновку про необхідність залучення в якості другого відповідача - Вінницький обласний військовий комісаріат.
Керуючись ст.ст. 48, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Залучити в якості другого відповідача Вінницький обласний військовий комісаріат.
Зобов`язати другого відповідача - Вінницький обласний військовий комісаріат надати суду до 22.03.2021 р. відзив на адміністративний позов та докази його направлення позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна