
Дата документу 25.02.2021
Справа № 937/1487/21
Провадження № 3/937/601/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2021 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Бахаєв І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з 5 відділу 9 управління ДВКР СБ України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мелітополя Запорізької області, громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , начальника штабу – перший заступник командира батальйону зв`язку та радіотехнічного забезпечення військової частини А3840, у званні капітан,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, –
В С Т А Н О В И В:
Військова частина A3840 призначена для десантування повітряних десантів, перевезення особового складу, озброєння, боєприпасів та інших матеріальних засобів, забезпечення маневру військ і авіації та виконання спеціальних завдань.
Виконання цих завдань передбачає необхідність провадження військовою частиною A3840 діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про державну таємницю» військова частина A3840 проваджує діяльність, пов`язану з державною таємницею, на підставі спеціального дозволу 01.04.2019 року № ЗП1-2019-010 терміном дії до 01.04.2023 року.
Відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про державну таємницю» з метою розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за їх додержанням у військовій частині A3840 функціонує режимно-секретний орган (РСО).
У зв`язку з необхідністю виконання військовослужбовцями військової частин A3840 завдань, пов`язаних з охороною державної таємниці, відповідно до їх посадових інструкцій та інших номенклатурних документів, які визначають характер роботи військовослужбовців, з урахуванням положень Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (ЗВДТ), які напряму стосуються характеру виконуваної військовослужбовцями роботи, оформлено допуски до державної таємниці, у т.ч. капітану ОСОБА_1 .
Зокрема, начальник штабу - перший заступник командира батальйону зв`язку та радіотехнічного забезпечення в/ч А3840, капітану ОСОБА_1 розпорядженням УСБУ у Запорізькій області (116д від 11.09.2020 року) надано допуск до державної таємниці за формою 1 (допуск до інформації з грифом секретності «Особливої важливості»).
Відповідно до вимог ст. 27 Закону України «Про державну таємницю» та п. 65 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 року №939, наказом командира військової частини А3840 (№210 від 03.11.2020 року) капітану ОСОБА_1 надано доступ до державної таємниці по першій формі, а саме до інформації з грифом секретності «Особливої важливості».
Згідно зі своїми функціональними обов`язками, начальник штабу - перший заступник командира батальйону зв`язку та радіотехнічного забезпечення капітан ОСОБА_1 , зобов`язаний дотримуватись вимог встановленого режиму секретності у військовій частині A3840, вести облік апаратури засекречування та криптографічного захисту інформації, керівної та технічної документації, ремонтних комплексів, окремих виробів, контролювати своєчасність проведення технічного обслуговування засобів засекречення зв`язку та криптографічного захисту інформації і ведення технічно- експлутаційної документації.
Поряд з цим, 24.07.2020 року капітан ОСОБА_1 взяв на себе письмове зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці щодо збереження державної таємниці, яка буде йому довірена, виконувати вимоги режиму секретності та додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю тощо.
Проте, в порядку виконання своїх функціональних обов`язків та взятого на себе письмового зобов`язання капітан ОСОБА_1 не вжив належним чином заходів щодо збереження державної таємниці в військовій частині A3840, яка йому була довірена, а саме порушив встановлений порядок забезпечення збереження інформації з обмеженим доступом, порядок ведення секретної документації, чим порушив вимоги ст. 28 Закону України «Про державну таємницю» та п.п. 116, 228, 252 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 року №939, внаслідок чого створив загрозу до втрати відомостей, що становлять державну таємницю.
А саме, встановлено, що капітан ОСОБА_1 відповідальний за ведення обліку апаратури засекречування та криптографічного захисту інформації, керівної та технічної документації, зобов`язаний контролювати своєчасність проведення технічного обслуговування засобів засекречування зв`язку та криптографічного захисту інформації і вести технічно-екплуатаційну документацію до неї. Проте, ОСОБА_1 не здійснював своєчасну перевірку наявності засекречувальної апаратури зв`язку та порушував вимоги ведення відповідного секретного діловодства. Так, ОСОБА_1 неодноразово робив записи у секретних документах не розбірливо, допускав підчищення і виправлення, що заборонено п. 252 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 року №939. Вказані порушення керівних вимог ОСОБА_1 допускав у «Журналі обліку порушень вимог Інструкції з організації та забезпечення безпеки засекреченого зв`язку у Збройних силах України, правил користування засекречульваною апаратурою та перевірки органів і підрозділів засекреченого зв`язку службовими особами» (№ 85/ЗАЗ від 17.06.2011 року) та у «Журналі обліку порушень вимог Інструкції з організації та забезпечення безпеки засекреченого зв`язку у Збройних силах України, правил користування засекречувальною апаратурою та перевірки органів і підрозділів засекреченого зв`язку службовими особами» (№48/115/43т від 15.06.2016 року), які мають гриф секретності «Таємно», чим не забезпечив збереження державної таємниці, не здійснив контроль за охороною державної таємниці.
Таким чином, капітан ОСОБА_1 , будучи допущеним по роду служби де державної таємниці за ф. 1, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про державну таємницю» та п.п. 116, 252 Порядку-939 проігнорував порядок забезпечення збереження інформації з обмеженим доступом, поводження з секретними документами, які довірені йому по службі.
Згідно своїх функціональних обов`язків, ОСОБА_1 зобов`язаний дотримуватись вимог встановленого режиму секретності, здійснювати контроль за збереженням секретних документів та виробів, не допускати порушень законодавства в сфері охорони державної таємниці.
Однак, в результаті невжиття відповідних заходів по забезпеченню охорони державної таємниці ОСОБА_1 , були створені передумови до втрати відомостей, що становлять державну таємницю.
Таким чином, на підставі викладеного, ОСОБА_1 порушив вимоги законодавства про державну таємницю, а саме не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці в військовій частині A3840, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене п.6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Від ОСОБА_1 в матеріалах справи мається заява про розгляд справи за його відсутності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає.
Крім, визнання ОСОБА_2 скоєння ним адміністративного правопорушення за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, факт вчинення правопорушення підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 2 від 19.02.2021, Витягом з Наказу Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України (по особовому складу) № 451 від 06.07.2020, Витягом з Наказу командира ВЧ
А3840 (по строковій службі) № 210 від 03.11.2020, функціональними обов`язками начальника штабу – першого заступника командира батальйону зв`язку та радіотехнічного забезпечення ВЧ А3840, зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці, поясненнями ОСОБА_1 .
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, як порушення законодавства про державну таємницю, а саме невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Згідно статті 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З огляду на викладене, враховуючи особу правопорушника, який вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, одружений, маючого на утриманні неповнолітнього сина, протягом року до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про державну таємницю не притягувався; обставини здійснення ним правопорушення, а також інші обставини у справі, суддя вважає, що виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень можливо шляхом призначення стягнення у вигляді штрафу в межах санкції п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
На думку судді, дана міра адміністративного стягнення є необхідною і достатньою, та згідно ст. 23 КУпАП, відповідає меті адміністративного стягнення.
На підставі ст. 40-1 КУпАП України, з правопорушника підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2 ч. 1 п. 6, 278, 280, 283, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Запорізька область/ТГ м. Мелітополь/21081100, код ЄДРПОУ: 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA858999980313080106000008491.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови – з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 копійок
((р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києва /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу «Судовий збір»).
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ: І.М. БАХАЄВ