
Справа № 930/103/21
Провадження № 3/930/70/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2021 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Науменко С.М. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ст. ДОП СП відділу поліції № 5 Вінницького РУП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює керуючою магазину «Червоний маркет» м. Немирів, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 725264 від 09.01.2021 року, встановлено, що 08.01.2021 року о 11 год. 00 хв. ОСОБА_1 являючись керуючою магазином «Червоний маркет» по вулиці Горького 96 А, м. Немирів допустила приймання відвідувачів в магазині, чим порушила вимоги постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, а саме п. 3 п.п. 4.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, надала суду клопотання про розгляд справи без її участі, вину у вчиненому не визнає. Просить провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно неї за ч.1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Суд дослідивши адміністративний матеріал, оцінивши докази у їх сукупності, дійшов наступного висновку.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що вказані дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
На думку суду, вина ОСОБА_1 також доведена матеріалами справи а саме: протоколом про адміністративне правопорушення та фото таблицею до протоколу АПР 18 № 725264, в якому у відповідності до положень ч.1 ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративного правопорушення, поясненням свідка ОСОБА_2 яка була присутня під час складання адміністративного протоколу і засвідчила факт порушення карантинних обмежень в магазині «Червоний маркет». Сама ОСОБА_1 від дачі пояснень відмовилася.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП, оскільки остання працюючи на посаді керуючої магазином «Червоний маркет» в м. Немирові, порушила правила щодо карантину людей, а саме допустила приймання відвідувачів у вищевказаному магазині, чим порушила вимоги п.п.4 п.3 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, доведена у повному обсязі.
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження по справі, суд вважає слід відмовити, як необгрунтованому
При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику ОСОБА_1 враховую обставини справи та її особистість, що до адміністративної відповідальності не притягалася, тому вважаю можливим застосувати до неї адміністративне стягнення у межах санкції статті, за якою її притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 454 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 85, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. в прибуток держави.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (стягувач Державна судова адміністрація України) отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 грн.
Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України (отримувач коштів: ГУК у Він. обл../м. Немирів 21081100; код отримувача за ЄДРПОУ: 37979858; Казначейство України (ЕАП) UA 768999980313040106000002796; код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи, Немиріський районний суд) не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим.
Скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Немирівського
районного суду: С.М.Науменко