Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 квітня 2010 р. № 2-а- 2044/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,
за участю представника позивача - Пономарьової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення до державного бюджету з приватної особи - підприємства ОСОБА_2 суму боргу у розмірі 532,51 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 як платник податків взятий на облік у ДПІ у Київському районі м. Харкова відповідно до довідки № 1649 від 18.05.2006 р.
Станом на 16.11.2009 року за даними особових рахунків ФОП ОСОБА_2 по єдиному податку обліковується недоїмка у сумі 492,59 грн. та сума несплаченої пені у розмірі 39,92 грн.
02.04.2008р. начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова прийнято Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 17020913 від 16.02..08р., всі активи платника знаходяться у податковій заставі.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Пономарьова І.В. - в судове засідання зявилася, позов просила задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач - фізичної особа - підприємець ОСОБА_2 - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця Серії В02 №222402 ОСОБА_2 зареєстрований 17.05.2006 року як фізична особа підприємець (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (а.с.5).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 перебуває на обліку як платник податків з 17.05.2006р., що підтверджується довідкою від 18.05.2006р. № 1649 про взяття на облік платника податків (а.с.5, зворотній бік ).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 звернувся з заявою до ДПІ у Київському районі м. Харкова про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2007 рік за видом діяльності ремонт та технічне обслуговування автотранспорту. (а.с. 6)
Відповідно до службової записки № 2519 ФО-П ОСОБА_3 (код НОМЕР_1) станом на 20.10.2009р. за даними особових рахунків по єдиному податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб (код бюджетної класифікації 16050200) обліковується недоїмка у сумі 492,59 грн. та пеня у сумі 39,92 грн. Зазначена сума недоїмки виникла з наступних підстав: - станом на 19.07.07р. у платника податків обліковувалась переплата у розмірі 7,41 грн.; - по строку 20.07.07р. нараховано єдиного податку за серпень 2007р. у сумі 200,00 грн., недоїмка склала 192,59 грн.; - по строку 20.08.07р. нараховано єдиного податку за вересень 2007р. у сумі 200,00 грн., недоїмка склала 392,59 грн.; - по строку 20.09.07р. нараховано єдиного податку за жовтень 2007р. у сумі 200,00 грн., недоїмка склала 592,59 грн.; по строку 20.10.07р. нараховано єдиного податку за листопад у сумі 200,00грн., недоїмка склала 792,59 грн.; - по строку 20.11.07р. нараховано єдиного податку за грудень 2007р. у сумі 200,00 грн., недоїмка склала 992,59 грн.
В погашення податкового боргу 15.04.2008 р. відповідачем частково сплачено суму податкового зобовязання в сумі 500,00 грн., після чого недоїмка складає 492,59 грн. та рахується несплачена пеня у сумі 39.92 грн. Вказана сума недоїмки підтверджується обліковою карткою платника податку відповідача (а.с. 8-11)
ФО-П ОСОБА_3 було надіслано першу податкову вимогу № 1\210 від 02.12.2007 р. на суму 992,59 грн., яку відповідач не отримав у звязку з тим, що підприємець відсутній за вказаною адресою, про що складено акт № 300 (а.с. 7). Відповідно до службової записки № 300 від 25.12.2007 р. вимогу ФО-П ОСОБА_3 № 1\210 від 02.12.2007 р. було розміщено на дошці податкових оголошень. (а.с. 15-16)
ФО-П ОСОБА_3 було надіслано другу податкову вимогу від 20.02.2008 р. № 2\528, яку відповідач отримав особисто 03.03.2008 р. відповідно до поштового відправлення, отже заборгованість є узгодженою (а.с. 7, зворотній бік)
Начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова прийнято Рішення № 30 від 02.04.2008р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ФО-П ОСОБА_3 в рахунок погашення його податкового боргу.(а.с. 14)
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 17020913 від 16.02.08 р., всі активи платника податків ФО-П ОСОБА_3 знаходяться у податковій заставі.(а.с. 14, зворотній бік)
Відповідно до ст.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 20 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251 - ХІІ зі змінами та доповненнями зазначає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»№ 727 від 03 липня 1998 року встановлено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно ч. 2 ст. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»№ 727 від 03 липня 1998 року суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III (далі Закон № 2181) платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року № 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Нормами пп.пп. 6.2.2-6.2.4, 6.3.2. п.п. 6.2, 6.3 ст. 6, пп.пп. 16.1.1, 16.4.1, 16.4.2 п.п. 16.1, 16.4 ст. 16 Закону № 2181 передбачено наступне.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 67 Конституції України, ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 2, 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», ст. 1, 6, 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до державного бюджету заборгованість по єдиному податку у розмірі 532.51 (пятсот тридцять дві гривні) 51 коп. на р/р 34217379700004, УДК у Київському районі, код одержувача: 24134573, банк одержувача: ГУДК в Харківській області, МФО: 851011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанову в повному обсязі виготовлено 19 квітня 2010 року.
Суддя Білова О.В.