Постанова № 9530531, 20.04.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2010
Номер справи
3582/10/2070
Номер документу
9530531
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

20 квітня 2010 р. № 2-а- 3582/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Перцової Т.С.

за участю секретаря - Ульященко Л.М.

представників сторін :

позивача - Зальотіної О.П.

відповідача - не прибув

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Харкові в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс" про стягнення заборгованості перед бюджетом, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова (надалі ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова, позивач) звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед-Сервіс»(надалі ТОВ «Мед-Сервіс, відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 3648,50 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити. В обґрунтування позовних вимог послався на ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст.15, 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон про РРО) та зазначив, що за результатами перевірки господарської одиниці позивача аптеки, розташованої за адресою: м. Харків, пр.. Московський, 256-А, було виявлено порушення п.12 ст.3 Закону про РРО незабезпечення ведення у встановленому порядку обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації на суму 1824,25 грн.. Вказує, що рішення про застосування фінансових санкцій, накладених на відповідача у зв`язку з допущенням вказаного порушення, останнім одержано, однак сума фінансових санкцій, визначена у рішенні, на даний час не сплачена. Враховуючи викладене, просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 3648,50 грн.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином згідно ст.35 КАС України, відзив на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.

Враховуючи те, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у ній матеріалами.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мед-Сервіс» зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 27.06.2001 р., ідентифікаційний код 31556749, реєстраційний номер юридичної особи ЄДР - 10004685390.

Відповідно до п.2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» (далі - Закон № 509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Статтею 11-1 Закону № 509 передбачено, що перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", вважаються позаплановими перевірками.

Разом з тим, здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано розділом IV (ст. 15, 16) Закону про РРО. Зокрема, ст. 15 визначено, що такий контроль здійснюється податковими органами шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Оскільки Закон про РРО є спеціальним у питаннях застосування РРО, то інші нормативні акти, у тому числі Закон № 509, застосовуються тільки в частині, не врегульованій Законом про РРО.

Матеріалами справи підтверджено, що 16.04.2009 року на підставі направлень направлення № 4847 від 15.04.2009 р., а також плану перевірок за здійсненням суб`єктами підприємницької діяльності розрахункових операцій у сфері готівкового обігу за квітень 2009 року фахівцями ДПА в Харківській області проведено перевірку господарської одиниці, що належить ТОВ «Мед-Сервіс», - аптеки, розташованої за адресою: м. Харків, пр.. Московський, 256-А, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт № 3803/20/40/23/31556749 від 17.04.2009 р. (№ 525/20/30/23/31556749 від 28.04.2009 р.).

Перевіркою встановлено порушення п.12 ст.3 Закону про РРО незабезпечення ведення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання на суму 1824,25 грн. згідно відомості повноти оприбуткування товарно-матеріальних цінностей.

На підставі висновків акту перевірки ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова винесено рішення № 0004262301 від 12.05.2009 р. про застосування до ТОВ «Мед-Сервіс»штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3648,50 грн.

Вказане рішення було направлено на адресу ТОВ «Мед-Сервіс» рекомендованим листом з повідомленням, з копії якого, наданої до матеріалів справи, вбачається, що рішення було відповідачем отримане 21 травня 2009 року.

Як вбачається з матеріалів справи, вказане рішення відповідачем було оскаржене в судовому порядку. Згідно ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 11.02.2010 р. позовну заяву ТОВ «Мед-Сервіс»залишено без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст.155 КАС України, у зв`язку з повторною неявкою представника позивача у судове засідання.

Відповідно до п.12 ст.3 Закону про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Як зафіксовано в акті перевірки та підтверджено матеріалами справи, перевіряючими було виявлено надлишок запасів (товарно-матеріальних цінностей) на загальну суму 1824,25 грн. Акт перевірки та відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), в якій відображено склад та вартість надлишків, підписана провізором Крамаренко Л.І., яка була присутня під час перевірки, без зауважень та заперечень.

Згідно із ст.21 Закону про РРО, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, розмір штрафних (фінансових) санкцій, які підлягають застосуванню до відповідача за порушення вказаної норми Закону про РРО, становить 3648,50 грн. (1824,25 грн.Х2).

Положеннями ст.25 Закону про РРО встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника позивача, на час розгляду справи судом сум штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3648,50 грн. відповідачем не сплачена, що підтверджується даними облікової картки платника податків.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3648,50 грн. документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс" про стягнення заборгованості перед бюджетом - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс" (61072, м.Харків, пр.Леніна, 39, код 31556749) на користь Державного бюджету України заборгованість у сумі 3648,50 грн.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова у повному обсязі виготовлена та підписана 23.04.2010 р.

СуддяТ.С. Перцова