Постанова № 9530190, 09.12.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2009
Номер справи
43084/09/2070
Номер документу
9530190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

09.12.2009 р. № 2-а- 43084/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зоркіної Ю.В.

при секретарі Смоляр Є.А.

у присутності:

представника позивача: Таран М.М.

представника відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харковадо Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМК-2003"про припинення юридичної особи, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "ТМК-2003", в якому просить суд припинити юридичну особу ТОВ "ТМК-2003" у зв'язку з відсутністю юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням відповідно до закону; стягнути державне мито та судові витрати з відповідача.

В судове засідання представник відповідача не з'явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Згідно з ст. 35 КАС України відповідачі є належно повідомлені про дату, час та місце судового засідання, але правом участі в судовому засіданні не скористався. Розглянувши відомості про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, заслухавши думку представника позивача про можливість розгляду справи за відсутності відповідачів, суд вважає, що не зявлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні представник Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Харкова підтримав позов в повному обсязі, посилаючись на ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, як на підставу для задоволення позовних вимог.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у сукупності, вважає, що у задоволенні позовних вимог слідує відмовити, з наступних підстав.

Відповідно до копії довідки з ЄДРПОУ, яка знаходяться в матеріалах справи, ТОВ "ТМК-2003" зареєстроване виконкомом Харківської міської ради 05.07.2006 р., номер запису про державну реєстрацію 14801060002008387, місцезнаходження за адресою: 61017, м.Харків, вул.Котлова, 115.

Як платник податків, зборів та обовязкових платежів відповідач перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Харкова з 22.12.2003 р. за №216, згідно довідки №761/21686 від 26.12.2007 року.

Вимогу про припинення юридичної особи ТОВ "ТМК-2003” позивач обґрунтовує відсутністю підприємства за місцем знаходження (61017, м.Харків, вул.Котлова, 115). З цих підстав суд зазначає, що аналіз норм ст. 19 та ч.2 ст. 38 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” свідчить про те, що відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, вказаним в установчих документах, є окремою підставою/відмінною від такої підстави, як провадження юридичною особою діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом/для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням встановлений ч. 7 та 8 ст. 19 цього Закону № 755-IV, згідно яких (в редакції Закону України від 16.03.2006 р. N 3575-IV) не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

З огляду на викладене, факт відсутності підприємства за місцезнаходженням, за яким відбулася його державна реєстрація, в силу зазначених правових норм може слугувати підставою для припинення юридичної особи через факт внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про таку відсутність в порядку, встановленому частиною 7 ст.19 зазначеного Закону.

Як встановлено із дослідженої в судовому засіданні Довідки із ЄДРПОУ (а.с.9) під записом 10 внесено відомості про відсутність юридичної особи за адресою: м.Харків, вул. Котлова,115.

Також, судом зазначається, що згідно листа від Заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м.Харкова, відповідачем ТОВ "ТМК-2003" (код 32761905) надавало звітність до ДПІ 04.08.2009 року, а саме: Декларацію з податку на прибуток підприємств за 1 півріччя 2009 року №47187.

Згідно пункту 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90 р. № 509-XII зі змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою/позовною заявою/про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

За змістом статей 22, 38, 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. N 755-IV з підстав, передбачених цим Законом, зокрема з підстав визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів) шляхом контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, перевірки достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів тощо.

Відповідно до ч.2 ст.110, п.2 ч.1 ст.110 ЦК України вимога про ліквідацію юридичної особи за рішенням суду про визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом., може бути пред'явлена до суду органом, що здійснює державну реєстрацію, учасником юридичної особи, а щодо акціонерних товариств - також Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Також згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене вище, суд не вбачає достатньо підстав для задоволення адміністративного позову, оскільки підприємством подається податкова звітність, що вказує на факт здійснення підприємницької діяльності підприємством, а податкова інспекція відповідно до вимог ч.2 ст.110, п.2 ч.1 ст.110 ЦК України не наділена повноваженнями на звернення до суду із зазначеним позовом.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона по справі повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про припинення ТОВ "ТМК-2003", документально та нормативно не обґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 35, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекціїу Ленінському районі міста Харковадо Товариства з обмеженою відповідальністю "ТМК-2003"про припинення юридичної особи - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У paзi подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У повному обсязі постанова виготовлена 14.12.2009 року.

Суддя Ю.В. Зоркіна