Постанова № 9527002, 07.12.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2009
Номер справи
2а-2201/09/0970
Номер документу
9527002
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2009 року Справа №2а-2201/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.

за участю секретаря: Дутчак Л.В.

представника позивача: територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області Семенців І.М.

відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за постановами № 059685, №059686 від 07.08.2008 року в розмірі 1020 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

06 липня 2009 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (далі позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій за постановами № 059685, №059686 від 07.08.2008 року в розмірі 1020 гривень .

Позов мотивовано тим, що 16.07.2008 року та 22.07.2008 року позивачем виявлено та задокументовано в актах № 081736 та № 081735 факт порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі. Під час перевірки позивачем виявлено відсутність ліцензійної картки , при здійсненні відповідачем пасажирських перевезень. Позивачем, у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за виявлене порушення щодо відповідача постановами про застосування фінансових санкцій від 07.08.2008 року за №№059685, 059686 застосовано фінансові санкції в загальному розмірі 1020 гривень. Сума фінансових санкцій добровільно відповідачем не сплачена.

Прокурор в судове засідання не зявився.

Представник позивача в судовому засіданні заявлені прокурором позовні вимоги підтримала з підстав наведених в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, суду пояснив, що здійснював підприємницьку діяльність з надання послуг по перевезенню пасажирів, отримав у встановлений законом порядку ліцензію на здійснення такого виду підприємницької діяльності та виготовив ліцензійні картки на автомобіль ВАЗ 2107, дорожній номерний знак НОМЕР_1. Чому у водія 16.07.2008 року, 22.07.2008 року при проведенні перевірки не було ліцензійної картки відповідачу не відомо.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких мотивів.

Судом встановлено, що 16.07.2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені допущені відповідачем порушення вимог положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: експлуатація легкового автомобіля без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 081736 від 16.07. 2008 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 07.08.2008 року винесено постанову за №059685 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за вчинене правопорушення.

22.07.2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області повторно виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» допущені відповідачем, а саме: експлуатація легкового автомобіля без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №081735 від 22.07.2008 року. Відповідно за наслідками розгляду якого, 07.08.2008 року винесено постанову за №059686 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за вчинене правопорушення. Постановами за №№059685, 059686 від 07.08.2008 року до відповідача застосовані фінансові санкції на загальну суму 1020 гривен. Відповідачем фінансові санкції не сплачено.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає перелік документів для фізичної особи, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачі законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрації транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови в порядку передбаченому пунктом 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувались.

Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг пасажирських перевезень наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення на користь Державного бюджету України з ОСОБА_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 фінансові санкції за постановами № 059685, №0 59686 від 07.08.2008 року в розмірі 1020 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача 20568100 з ОСОБА_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 фінансові санкції за постановами № 059685, №0 59686 від 07.08.2008 року в розмірі 1020 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.В. Остапюк

Постанова в повному обсязі складена 11.12.2009 року.