ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2009 року Справа №2а-2200/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап’юк С.В.
за участю секретаря: Дутчак Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Відкритого акціонерного товариства «Надвірнянське АТП 12655» про стягнення фінансових санкцій по постановах №№ 059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 від 05.08.2008 року на суму 10200 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2009 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (далі – позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Надвірнянське АТП 12655» (далі – відповідач) про стягнення фінансових санкцій по постановах №№ 059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 від 05.08.2008 року на суму 10200 гривень.
Позов мотивовано тим, що 28.07.2008 року на підставі розпорядження територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області наказом №341 утворено комісію з проведення вибіркової позапланової перевірки.
30.07.2008 року комісією в складі державних інспекторів територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області проведено вибіркову позапланову перевірку Відкритого акціонерного товариства «Надвірнянське АТП12655». За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт №015117, в якому зафіксовані виявлені допущені відповідачем порушення вимог положень статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення вантажу без ліцензійних карток та оформленого дорожніх листів.
За наслідками розгляду вказаного акту, 05.08.2008 року за вчиненні відповідачем правопорушення винесено постанови за №№059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 про застосування фінансових санкцій в загальному розмірі 10200 гривень. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 10200 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не з»явився, на адресу суду направив клопотання про розгляд адміністративної справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких мотивів.
Судом встановлено, що 30.07.2008 року позивачем виявлено та задокументовано в акті №015117 факти відсутності ліцензійних карток та належно оформлених дорожніх листів на автомобілі підприємства, при наданні послуг вантажного перевезення, зокрема, 19.05.2008 року, 22.05.2008 року, 30.05.2008 року, що є порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Позивачем, у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за кожне виявлене порушення постановами за № 059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 від 05.08.2008 року до відповідача застосовані фінансові санкції на загальну суму 10200 гривень. Сума фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, згідно положень якої:
Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, а саме – штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов’язковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови в порядку передбаченому пунктом 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувались.
Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг перевезення вантажів наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» є обов’язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення на користь Державного бюджету України з Відкритого акціонерного товариства «Надвірнянське АТП 12655» , ідентифікаційний номер 20551009, с. Пнів, Надвірнянський район, Івано-Франківська область фінансових санкцій в розмірі 10200 гривень (десять тисяч двісті) гривень за постановами № 059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 від 05.08.2008 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача – 20568100 з Відкритого акціонерного товариства «Надвірнянське АТП 12655» , ідентифікаційний номер 20551009, с. Пнів, Надвірнянський район, Івано-Франківська область фінансових санкцій в розмірі 10200 гривень (десять тисяч двісті) гривень за постановами № 059662, 059663, 059664, 059665, 059666, 059667 від 05.08.2008 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остап’юк
Постанова в повному обсязі складена 11.12.2009 року.