
Справа № 692/155/21
Провадження № 3/692/109/21
01.03.2021
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року смт. Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Левченко Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Михайлівської сільської ради Драбівського району Черкаської обл., проживає: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Михайлівської сільської ради Драбівського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020р., а декларація фактично подана 02.06.2020р., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт подання декларації з порушення встановлених законодавством строків не заперечувала. Пояснила, що на даний час перебуває на пенсії та має 2 групу інвалідності, встановлену довічно. Декларацію не подала вчасно, так як необхідні для підготовки декларації документи отримала з запізненням. Так, довідку з податкових органів отримала 27.05.2020р., а довідку управління ПФУ – 01.06.2020р. Заявила клопотання про закриття провадження в справі у зв`язку з відсутністю складу правопорушення, яке в подальшому просила залишити без розгляду. Також заявила клопотання про закриття провадження по справі в зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП, яке підтримала. Клопотання обґрунтувала тим, що пояснення щодо обставин скоєння правопорушення вперше працівникам правоохоронних органів надавала в червні 2020р. та вважає, що з цього моменту необхідно рахувати процесуальні строки. Зазначає, що строк накладення стягнення за правопорушення, пов`язані з корупцією становить протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2 років з дня його вчинення. Вважає, про працівниками УСР НП в Черкаській області дано неналежні докази в частині копій документів, що посвідчують її особу, хоча факт передачі таких документів працівниками УСР НП в Черкаській області не заперечує. За таких умов просить провадження закрити на підставі ст. 38 КУпАП. Також ОСОБА_1 надала клопотання про звільнення її від сплати судового збору в зв`язку з наявністю інвалідності 2 групи.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, а тому просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та призначити міру покарання у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті всебічного повного та об`єктивного їх дослідження, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, суд приходить до висновку, що своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з огляду на таке.
Рішенням № 1-1/VII Михайлівської сільської ради Драбівського району Черкаської області від 04 січня 2019р. було почато повноваження депутатів Михайлівської сільської ради сьомого скликання, серед яких зазначено також ОСОБА_1 .
Згідно з ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як депутат Михайлівської сільської ради Драбівського району Черкаської області, є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 21, та встановлено, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подаються до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Вина ОСОБА_2 стверджується зібраними по справі доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 72/2021 від 12.02.2021р.,
- рапортом оперуповноваженого УСР в Черкаській області ДРС НП України лейтенанта поліції Никогди О.
- копією електронної декларації;
- даними з Єдиного державного реєстру декларацій;
- іншими матеріалами.
Таким чином вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Щодо звільнення особи від адміністративної відповідальності на підставі ст. 38 КУпАП суд зазначає наступне.
Відповідно ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо на початок розгляду справи закінчилися строки, встановлені ст. 38 КУпАП. Разом з тим сам розгляд справи про адміністративне правопорушення та його закінчення не обтяжений строками, визначеними ст. 38 КУпАП, а передбачений ст. 277 КУпАП, що є гарантією всебічного, об`єктивного і повного з`ясування всіх обставин, які мають значення для вирішення справи. Такий висновок сформульовано у листі ВССУ від 22.05.2017р.
Системний аналіз ст. 38, 247, 254 КУпАП дає підстави зробити висновок, що законодавець пов`язує початок обчислення строку з моментом коли встановлено, що в діях особи є склад адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії особи, уповноваженої на складання протоколу, до моменту його складення, можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення (встановлено об`єкт, об`єктивну сторону, суб`єкт, суб`єктивну сторону), зазначається тільки при складанні протоколу і саме з дати його складання слід рахувати строк накладання стягнення, який зазначається при складенні протоколу про адміністративне правопорушення.
За таких умов суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання, щодо застосування положень ст. 38 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, особу винної, суд вважає, що до неї слід застосувати стягнення у вигляді штрафу.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Згідно довідки до акта огляду МСЕК серія 5ЧК № 080044 ОСОБА_1 являється інвалідом ІІ групи, інвалідність встановлена безстроково.
За таких ОСОБА_1 належить звільнити від сплати судового збору відповідно п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір".
Керуючись ст. ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., які необхідно сплатити на рахунок: Отримувач: ГУК у Черк. обл./тг смт Драбів/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37930566, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA658999980313000106000023715, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Драбівський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.О. Левченко