
Справа № 692/154/21
Провадження № 3/692/108/21
01.03.2021
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року смт. Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Левченко Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сільського голови Нехайківської сільської ради Драбівського району Черкаської обл., проживає: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи сільським головою Нехайківської сільської ради Драбівського району Черкаської області та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020р., а декларація фактично подана 25.06.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Гр. ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі, де свою вину у вчиненому визнав, просив застосувати до нього ст. 22 КУпАП, закривши справу у зв?язку з малозначністю.
Справа розглянута за відсутності правопорушника на підставі ст. 268 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та призначити міру покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті всебічного повного та об`єктивного їх дослідження, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, суд приходить до висновку, що своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з огляду на таке.
Постановою Нехайківської сільської виборчої комісії Черкаської області №11 від 27 жовтня 2015р. «Про встановлення результатів виборів сільського голови Нехайківської сільської ради», ОСОБА_1 визнано обраним сільським головою Нехайківської сільської ради Драбівського району Черкаської обл.
Згідно ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як сільський голова Нехайківської сільської ради Драбівського району Черкаської області, є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 21, та встановлено, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подаються до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до п.п.1 п.5 розділу II Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в МЮУ 15.07.2016 за 959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період із 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня, наступного за звітним роком. Таким чином, граничний термін подання декларацій встановлено Законом та обмежено моментом у часі, з настанням якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Декларації, які були подані до Реєстру до 23 годин 59 хвилин 31 травня - для декларацій, які подаються 2020 році,- вважаються такими, що подані вчасно. Декларації: які були подані до Реєстру о 00 годин 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше) - вважаються такими, що подані із порушенням
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Окрім того 09.11.2015р. ОСОБА_1 був попереджений з обмеженнями, встановленими законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».
Вина ОСОБА_1 стверджується зібраними по справі доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 73/2021 від 12.02.2021р.,
- рапортом оперуповноваженого УСР в Черкаській області ДСР НП України лейтенанта поліції Никогди О.
- копією електронної декларації;
- даними з Єдиного державного реєстру декларацій;
- іншими доказами.
Таким чином вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Щодо застосування ст. 22 КУпАП до даних правовідносин то слід зазначити, що дана стаття передбачає можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення з застосуванням адміністративної відповідальності. Чинними нормами КУпАП не визначається поняття малозначності вчиненого правопорушення та виключного переліку діянь, які можуть вважатися малозначними. Орган (посадова особа), уповноважений розглядати справи про адміністративні правопорушення, звільняє правопорушника від адміністративної відповідальності в кожному випадку окремо, зважаючи на характер вчинюваного діяння та обставини справи. Можна припустити, що до випадків, коли може бути застосована стаття 22 цього Кодексу, належать склади правопорушень, санкції за вчинення яких передбачають накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження. У такому випадку застосування статті 22 попередження замінюється усним зауваженням.
Відповідно до вимог статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України «Про протидію корупції», за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У даному випадку, ОСОБА_1 є спеціальним суб`єктом, обов`язком якого визнається необхідність діяти лише в рамках закону. Порушення встановлених антикорупційним законодавством вимог, заборон та обмежень, посягає на встановлений порядок діяльності органів влади та місцевого самоврядування, а також порядок реалізації особами таких органів, наданої їм влади та посадових повноважень, дискредитує органи влади та місцевого самоврядування. ОСОБА_1 порушено встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, за які передбачено адміністративну відповідальність ч. 1ст. 172-6 КУпАП. Нижня межа санкції даної статті не передбачає покарання у вигляді попередження, найлегше покарання - штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За таких обставин суд приходить до висновку про неможливість застосування положень ст. 22 КУпАП до даного адміністративного правопорушення.
Враховуючи обставини справи, особу винного, суд вважає, що до нього слід застосувати стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати що становить – 454,00 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., які необхідно сплатити на рахунок: Отримувач: ГУК у Черк. обл./тг смт Драбів/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37930566, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA658999980313000106000023715, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн., які необхідно сплатити на рахунок: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку: UА908999980313111256000026001, Код класифікаціїї доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Драбівський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.О. Левченко