
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2021 року справа № 580/5932/20
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтаір-Агро2020” до Головного управління ДПС у Сумській області як територіального органу утвореного на правах відокремленого підрозділу та Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю “Альтаір-Агро2020” (далі – позивач, ТОВ “Альтаір-Агро2020”) з позовом до Головного управління ДПС у Сумській області як територіального органу утвореного на правах відокремленого підрозділу (далі - відповідач 1) , Державної податкової служби України (далі – відповідач 2) в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних від 24.11.2020 № 2165066/43460877 та № 2164958/43460877, прийняті комісією Головного управління ДПС у Сумській області про відмову у реєстрації податкових накладних від 21.10.2020 № 35 та від 27.10.2020 № 34 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні від 21.10.2020 № 35 та від 27.10.2020 № 34, подані позивачем в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Обґрунтувуючи позові вимоги, позивач зазначає, що оскаржуваними рішеннями відповідачем відмовлено у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних позивача, які складені на виконання останнім умов договорів поставки від 20.10.2020 № 48097 та від 27.10.2020 № 48558. Позивач вважає оскаржувані рішення протиправними, оскільки, останні не містять конкретних мотивів щодо причин та підстав неприйняття податкових накладних, у рішеннях не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства. Разом з тим, додаткова інформація, що міститься в оскаржуваних рішеннях не відповідає дійсності та спростовується первинними документами.
Ухвалою суду від 28.12.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі на підставі даного позову, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Заперечуючи проти позову, відповідач 1 08.02.2020 надав до суду відзив, в якому вказав, що підставою винесення оскаржуваних рішень є надання позивачем копій документів, складених з порушенням законодавства, зокрема, дата ТТН та складські квитанції щодо переоформлення продукції не відповідає даті податкової накладної, а також відсутні документи щодо наявності ємностей для зберігання ПММ. Так, на думку відповідача 1, у спірних рішеннях зазначені конкретні підстави відмови у реєстрації податкових накладних, а тому, підстави для задоволення позову відсутні.
08.02.2020 до суду надійшов відзив від відповідача 2, зміст якого аналогічний змісту відзиву відповідача 1.
Ухвалою суду від 26.02.2021 здійснено заміну відповідача Головного управління ДПС у Сумській області на його правонаступника Головне управління ДПС у Сумській області як територіальний орган утворений на правах відокремленого підрозділу.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, суд зазначає про таке.
Згідно з даними ЄДРПОУ, Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтаїр-Агро2020» зареєстровано та взято на податковий облік як платника податків 21.01.2020, код ЄДРПОУ 43460877.
Позивач подав на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну, складену ним 21.10.2020 № 35 (далі - ПН № 35), на суму ПДВ 83 325, 80 грн щодо поставки Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія Прометей» соняшника врожаю 2020 року в обсязі 33,3091 т.
Квитанцією від 13.11.2020 документ прийнято та зупинено реєстрацію відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) у зв`язку з «відсутністю в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсях постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».
Позивач подав на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну, складену ним 27.10.2020 № 34 (далі - ПН № 34), на суму ПДВ 20 982, 64 грн щодо поставки Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія Прометей» соняшника врожаю 2020 року в обсязі 8,0421 т.
Квитанцією від 03.11.2020 документ прийнято та зупинено реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) у зв`язку з «відсутністю в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсях постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».
Повідомленнями від 20.11.2020 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, позивач надав контролюючому органу пакет документів на підтвердження реальності операцій з прохання розблокувати податкові накладні № 34 та № 35.
24.11.2020 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняла спірні рішення №2165066/43460877 та №2164958/43460877 про відмову в реєстрації в ЄРПН ПН № 34 та № 35 відповідно, у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. У додатковій інформації зазначено, що дата ТТН та складські квитанції щодо переоформлення продукції не відповідає даті податкової накладної, що є порушенням п. 201.4 ст. 201 ПК України, а також відсутні документи щодо наявності ємностей для зберігання ПММ.
24.11.2020 позивачем подано скарги щодо рішень про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2164958/43460877 та № 2165066/43460877 відповідно.
Рішеннями за результатами розгляду скарг про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.12.2020 № 65446/43460877/2 та № 65438/43460877/2 залишено скарги позивача від 24.11.2020 без задоволення, а рішення Комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2164958/43460877 та № 2165066/43460877 відповідно – без змін.
Вважаючи оскаржувані рішення протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Спірні відносини регулюються також Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі - Порядок № 1246), Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок № 1165) та іншими нормативно-правовими актами.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з п.187.1. ст.187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
ПН згідно з п.201.7 ст.201 ПК України складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, дії позивача, як продавця, щодо реєстрації в ЄРПН згаданих вище ПН є виконанням встановленого законом обов`язку.
Відповідно до п.2 Порядку № 1246 ПН - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог ПК України в електронній формі, у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані ПН/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Відповідно до п.3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):
- податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;
- обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
- одночасно виконуються такі умови:
загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;
значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D= S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;
значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:
P = Pм х 1,4, де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.
Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;
У податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.
Згідно з п.7 Порядку №1165 встановлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу ПН/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім ПН/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких ПН/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до п.п.10, 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Таким чином, у разі зупинення реєстрації ПН зі вказаних підстав, подальші дії платника податків полягають у спростуванні виявлених ознак ризиковості операції.
Згідно з п.п.25, 26 Порядку №1165 комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в ЄРПН, затвердженим Мінфіном. Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 520 від 12.12.2019 (далі – Порядок № 520).
Відповідно до п.2 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Комісія контролюючого органу згідно з п.44 Порядку №1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Із матеріалів справи судом встановлено використання позивачем протягом 2020 року земельних ділянок відповідно до договорів оренди від 12.03.2020.
Відповідно до наявних у матеріалах справи документів, судом встановлено, що між позивачем (Продавцем) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія Прометей» (Покупцем) укладено договори поставки сільськогосподарської продукції від 20.10.2020 № 48097 та від 27.10.2020 № 48558.
Відповідно до п.4.8 вказаних договорів, для підтвердження поставки Продавцем надаються такі документи: рахунок-фактура на товар, що поставляється за договором; видаткова накладна; податкова накладна; товарно-транспортні накладні, що оформлені відповідно до чинного законодавства України.
Згідно з п. 1.2 вказаних договорів, найменування та загальна кількість товару, що поставляється за даними договором, визначається сторонами у специфікації, що додається до договору та є його невід`ємною частиною.
Відповідно до специфікації № 48097 до договору поставки від 20.10.2020 позивач передає, а ТОВ «Компанія Прометей» приймає у власність товар, а саме соняшник врожаю 2020 року в обсязі 33,309 т на загальну вартість з ПДВ 499 954,77 грн. Поставка товару за адресою: Київська обл.., Васильківський р-н, смт. Гребінки, вул. Індустріальна, 3.
Податкова накладна від 21.10.2020 № 35 виписана з дотриманням правила першої події, так як стосується поставки товару на загальну суму 499 954,77 грн (у т.ч. ПДВ – 83 325,80 грн) відповідно до видаткової накладної від 21.10.2020 № 14, виписаної позивачем для ТОВ «Компанія Прометей». Однак, у матеріалах справи відсутні будь-які документи на підтвердження оплати контрагентом вказаного товару.
Відповідно до специфікації № 48558 до договору поставки від 27.10.2020 позивач передає, а ТОВ «Компанія Прометей» приймає у власність товар, а саме соняшник врожаю 2020 року в обсязі 8,042 т на загальну вартість з ПДВ 125 895,82 грн. Поставка товару за адресою: Київська обл., Васильківський р-н, смт. Гребінки, вул. Індустріальна, 3.
Податкова накладна від 27.10.2020 № 34 виписана з дотриманням правила першої події, так як стосується поставки товару на загальну суму 125 895,82 грн (у т.ч. ПДВ – 20 982,64 грн) відповідно до видаткової накладної від 27.10.2020 № 16, виписаної позивачем для ТОВ «Компанія Прометей». Однак, оплата вказаного товару також не доведена жодним доказом для суду.
Складськими квитанціями від 21.10.2020 № 2269 та від 27.10.2020 № 2301 підтверджується факт прийняття на зерновий склад ТОВ «Прометей Рад» (Київська обл., Васильківський р-н, смт. Гребінки. Вул. Індустрільна, 3) соняшника урожаю 2020 року на зберігання від ТОВ «Компанія Прометей» (переоформлено з ТОВ «Альтаїр-Агро2020»).
Як зазначалось вище, одним із обов`язкових документів на підтвердження поставки товару, відповідно до п. 4.8 договору поставки, що надається продавцем є товарно-транспортна накладна (далі – ТТН).
Абзацом 27 п.1 Правил № 363 визначено, що ТТН - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання ТМЦ, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов`язкові реквізити, передбачені цими Правилами.
Відповідно до п.11.1. Правил №363 встановлено, що основним документом на перевезення вантажів є ТТН, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил.
ТТН суб`єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім`я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.
Сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.
Проте, із матеріалів справи суду не вбачається за можливе встановити процес перевезення товару, зокрема, соняшнику врожаю 2020 року до визначеної, зазначеними вище специфікаціями, адреси.
Так матеріали справи містять такі ТТН:
1) № 1 форми N 1-TH, однак, вказана ТТН не містить дати складання, відсутні ініціали та посада відповідальної особи вантажовідправника, відсутні підпис, ініціали, посада відповідальної особи вантажоодержувача;
2) № 2 форми N 1-TH, однак, вказана ТТН не містить дати складання, відсутнє найменування перевізника, відсутні ініціали та посада відповідальної особи вантажовідправника, відсутні підпис, ініціали, посада відповідальної особи вантажоодержувача;
3) № 208040 від 25.10.2020, однак, у вказаній ТТН відсутні ініціали, підпис та посада відповідальної особи вантажовідправника, відсутні ініціали, посада відповідальної особи вантажоодержувача;
4) № 208041 від 25.10.2020, однак, у вказаній ТТН відсутні ініціали, підпис та посада відповідальної особи вантажовідправника, відсутні ініціали, посада відповідальної особи вантажоодержувача.
З огляду на викладене вище, суд висновує про відсутність доказів переміщення товару, а саме соняшнику врожаю 2020 року до покупця/на зерновий склад, так як ТТН датуються 25.10.2020, а відповідно до податкових накладних/складських квитанцій, передача соняшника до покупця/на зерновий склад відбулась 21.10.2020 та 27.10.2020.
Таким чином, позивачем не доведено процес руху товару від продавця до покупця. Акти прийому-передачі товару матеріали справи також не містять.
Щодо відсутності у позивача ємностей для зберігання ПММ, суд зазначає, що податкові накладні, відносно яких виникли спірні правовідносини, складені на виконання договорів поставки сільськогосподарської продукції від 20.10.2020 № 48097 та від 27.10.2020 № 48558, а саме соняшнику, відповідно до специфікацій. Таким чином, суд висновує про необгрунтованість посилань відповідачів на відсутність у позивача документів щодо наявності ємностей для зберігання ПММ, як на підставу відмови у реєстрації податкових накладних.
Тому суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення, у т.ч. розподілу згідно зі ст.ст.132-139 КАС України судових витрат за наслідком вирішеного спору.
Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтаір-Агро2020” до Головного управління ДПС у Сумській області як територіального органу утвореного на правах відокремленого підрозділу, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – відмовити повністю.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.О. Кульчицький