Ухвала суду № 95234723, 02.03.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2021
Номер справи
240/2904/21
Номер документу
95234723
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 березня 2021 року м. Житомир справа № 240/2904/21

категорія 111010000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Майстренко Н.М., перевіривши дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс" до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс" звернулось до суду з позовом , в якому просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління ДПС у Житомирській області щодо розміщення інформації в інтеграційних картках, які ведуться ГУ ДПС в Житомирській області, про облікування заборгованість у Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс";

- зобов`язати Головне управління ДПФС у Житомирській області вилучити з інтеграційних карток, які ведуться ГУ ДПС в Житомирській області, відомості про облікування заборгованість з податку на додану вартість у Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс".

Перевіряючи, після одержання позову, чи відповідає він вимогам, установленим Кодексом адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), судом враховано таке.

Пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 1 статті 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч. 2 ст. 5 КАС України).

У даній справі позивач звертається до адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області, у якому просить визнати неправомірними дії Головного управління ДПС у Житомирській області щодо розміщення інформації в інтеграційних картках, які ведуться ГУ ДПС в Житомирській області, про облікування заборгованості у Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс" та зобов`язати відповідача вилучити з інтеграційних карток відомості про облікування заборгованості з податку на додану вартість у Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс". В обґрунтування позову вказав, що 24.02.2021 товариством було отримано відмову у наданні довідки про відсутність заборгованості. При цьому дана відмова не оскаржується позивачем.

Гарантоване ст. 55 Конституції України й конкретизоване в законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб твердження про порушення прав було обґрунтованим. Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи у результаті здійснення ним управлінських функцій стосовно цієї особи. Крім того, у ст. 2 КАС України, яка визначає завдання адміністративного судочинства, звернено увагу саме на ефективний захист прав та інтересів позивачів.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить захистити його право, порушення якого полягає у неможливості брати участь у державних закупівлях з огляду на твердження відповідача про існування податкового боргу, шляхом зобов`язання відповідача відобразити певну інформацію в інтеграційній картці Товариства.

У той же час, відповідно до п. 71.1 ст. 71 Податкового кодексу України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

За визначеннями, наведеними у Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України 07.04.2016 №422, інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами; інформаційна система органів ДФС - інтегрована структура, що складається з одного чи більшої кількості процесів, компонентів апаратного та програмного забезпечення, засобів та персоналу, що забезпечує можливість задоволення встановленої потреби або цільової функції.

Таким чином, ведення інтегрованої картки платника - це спосіб, що забезпечує виконання функцій контролюючого органу, а не форма ухвалення рішень відповідачем.

Отже, формулювання позовної вимоги шляхом зобов`язання відповідача до вчинення дій, які регламентують внутрішній процес виконання функцій ДФС, у той час як з приводу порушеного права позивача на отримання інформації про відсутність у нього податкової заборгованості відповідачем прийнято окреме рішення у вигляді відмови у наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, свідчить про недотримання позивачем вимоги щодо формулювання своїх вимог у спосіб, який дозволить забезпечити ефективний захист його прав.

Враховуючи викладене, позивачу слід сформулювати зміст позовних вимог до відповідача - Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області, відповідно до зазначених положень статті 5 КАС України, шляхом оскарження того рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, яким порушуються його права, свободи або законні інтереси, та визнання протиправним і скасування якого у судовому порядку призведе до ефективного захисту його прав.

З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:

- нової (уточненої) позовної заяви із формулюванням позовних вимог щодо оскарження того рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, яким порушуються його права, свободи або законні інтереси, та визнання протиправним і скасування якого у судовому порядку призведе до ефективного захисту його прав.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд

ухвалив:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.В.К. Сервіс" залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя Н.М. Майстренко