Ухвала суду № 95170876, 22.02.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
805/195/16-а
Номер документу
95170876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про відмову у роз`ясненні судового рішення

22 лютого 2021 р. Справа №805/195/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучка В.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Державної служби України з безпеки на транспорті про роз`яснення судового рішення у справі № 805/195/16-а, за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Експрес» до Державної служби України з безпеки на транспорті, за участі третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаїв-Авто» та Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на транспорті, про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2020 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Експрес» до Державної служби України з безпеки на транспорті, за участі третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаїв-Авто» та Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на транспорті, про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, задоволені частково.

Визнано протиправними дії Державної служби України з безпеки на наземному транспорті, що полягають у допущені до участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласний маршрут), який відбувся 04 березня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаїв – Авто».

Визнано протиправним пункт 45 (48) рішення Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на наземному транспорті № 37 від 04 березня 2015 року про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаїв – Авто» переможцем конкурсу, що відбувся 04 березня 2015 року на об`єкт № 48, рейси 71/72, 73/74, 75/76 за маршрутом Миколаїв – Одеса.

Скасовано наказ Державної служби України з безпеки на наземному транспорті від 10 квітня 2015 року № 122, в частині введення в дію пункту 45 (48) рішення Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на наземному транспорті від 04 березня 2015 року № 37.

За заявою Державної служби України з безпеки на транспорті ухвалою суду від 04 серпня 2020 року внесено виправлення в рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2020 року та вирішено вважати вірним найменування відповідача: «Державна служба України з безпеки на транспорті», у відповідних відмінках, та третьої особи: «Конкурсний комітет Державної служби України з безпеки на транспорті» у відповідних відмінках.

16 лютого 2021 року до суду надійшла заява заяву Державної служби України з безпеки на транспорті, у якій заявник просить суд роз`яснити виконання пунктів 3 та 4 рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.03.2020 року у справі №805/195/16-а у зв`язку з відсутністю наказу Державної служби України з безпеки на наземному транспорті від 10 квітня 2015 року №122 та рішення Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на наземному транспорті від 04 березня 2015 року №37.

Заяву обґрунтовано відсутністю такого органу як Державна служба України з безпеки на наземному транспорті, а конкурсний комітет створюється організатором, який на момент проведення конкурсу на міжобласний маршрут 04.03.2015 року була Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті.

Розглянувши заяву Державної служби України з безпеки на транспорті про роз`яснення судового рішення, вивчивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Порядок та строки розгляду заяви про роз`яснення судового рішення визначені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно змісту вказаної статті за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Подання заяви про роз`яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Ухвалу про роз`яснення судового рішення або відмову у його роз`ясненні може бути оскаржено.

Суд зазначає, що конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим Кодекс адміністративного судочинства України не містить.

У відповідності до пункту 19 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20.05.2013 року «Про судове рішення в адміністративній справі» роз`яснення судового рішення можливе тоді, коли воно є незрозумілим. При роз`ясненні свого рішення суд в ухвалі з цього приводу викладає більш повно і ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.

Зі змісту заяви Державної служби України з безпеки на транспорті вбачається, що останній звернувся до суду за роз`ясненням рішення не з підстав його незрозумілості, а у поданій заяві фактично ставить питання про наведення додаткових мотивів з приводу виконання судового рішення.

Разом з цим суд зазначає, що необхідність роз`яснення судового рішення зумовлена його нечіткістю за змістом, коли останнє є незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що повинні здійснювати його виконання. Водночас суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Відтак, процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення.

Згідно пункту 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судове рішення в адміністративній справі» № 7 від 20.05.2013р. зрозумілість судового рішення полягає в логічному, чіткому, переконливому викладенні змісту рішення. Чіткість викладення передбачає, зокрема, що: терміни, вжиті у судовому рішенні, відповідають тому змісту, який вони мають за законодавством України; такі терміни чітко співвідносяться з поняттями, які вони позначають; текст правової норми, застосованої судом, відтворюється без перефразовування і при цьому зрозуміло, де наводиться правова норма, а де суд дає своє тлумачення її змісту. Судове рішення не повинно містити положень, які б суперечили або виключали одне одного, ускладнювали чи унеможливлювали його виконання.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку, що рішення у справі №805/195/16-а є повністю зрозумілим, із наданням відповідної оцінки всім обставинам справи, резолютивна частина рішення відповідає вимогам чинного законодавства є чіткою та зрозумілою за своїм змістом, в тому числі щодо порядку її виконання.

Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене в сукупності суд дійшов висновку, що заява Державної служби України з безпеки на транспорті про роз`яснення судового рішення від 30.03.2020 року у справі №805/195/16-а є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.

На підставі вище наведеного, керуючись статтями 248, 254, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Державної служби України з безпеки на транспорті про роз`яснення судового рішення у справі №805/195/16-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Експрес» до Державної служби України з безпеки на транспорті, за участі третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаїв-Авто» та Конкурсного комітету Державної служби України з безпеки на транспорті, про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя В.М. Чучко