Ухвала суду № 95104184, 24.02.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2021
Номер справи
120/1377/21-а
Номер документу
95104184
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

24 лютого 2021 р. Справа № 120/1377/21-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс М.Б., перевіривши матеріали

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ 39292197)

про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії

УСТАНОВИВ

У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України. У позовній заяві позивачка просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невнесення посади заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області до штатного розпису Головного управління ДФС у Вінницькій області з посадовими обов`язками, що мали місце до її звільнення;

- зобов`язати відповідача затвердити чисельність, штатний розпис та кошторис Головного управління ДФС у Вінницькій області з урахуванням посади заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області, що обіймалась до моменту звільнення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивачка зазначає, що на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12.11.2020 по справі № 802/3961/15, відповідачем 20.01.2021 прийнято наказом № 20-о про поновлення її на посаді заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області з 27.10.2015.

Разом з тим позивачка зазначає, що відповідачем не в повному обсязі виконано постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12.11.2020 по справі № 802/3961/15, оскільки до штатного розпису Головного управління ДФС у Вінницькій області не внесено посади заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області, а також не здійснюється фінансування її заробітної плати. Тому з метою захисту своїх прав та законних інтересів, позивачка звернулася до суду із цим позовом.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

В силу вимог п. 4 ч. 9 ст. 171 КАС України питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, вирішується в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

Згідно статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Із урахуванням норм примітки до ст. 513 Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 № 1700-VII (далі – Закон від 14.10.2014 № 1700-VII), під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються (окрім іншого) особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, до категорії "Б" належать, в тому числі, посади заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей.

Відтак, враховуючи, що наказом № 20-о від 20.01.2021 позивачку поновлено на посаді заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області з 27.10.2015, а вказана посада відноситься до категорії осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, справа за її позовом підпадає під дію винятку, визначеного п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, та не відноситься до справ незначної складності, які можуть бути розглянуті у спрощеному провадженні.

З огляду на викладене, доходжу висновку про наявність підстав для розгляду цієї адміністративної справи в порядку загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання.

У тексті позовної заяви ОСОБА_1 зазначено третьою особою, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Головне управління ДФС у Вінницькій області. Сам факт зазначення Головного управління у статусі третьої особи не надає йому такого процесуального статусу, оскільки згідно вимог ст. 49 КАС України, питання про залучення третьої особи вирішується ухвалою суду. Тому, суд розцінює вказівку позивачки на третю особу, як клопотання про її залучення.

Розглядаючи клопотання про залучення третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

В силу приписів ч. 5 ст. 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Як встановлено, у позовній заяві позивачка просить зобов`язати відповідача затвердити чисельність, штатний розпис та кошторис Головного управління ДФС у Вінницькій області.

Суд зазначає, що Головне управління ДФС у Вінницькій області є самостійною юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки, печатку, код ЄДРПОУ, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Враховуючи зазначені обставини, рішення у цій справі може виплинути на права та обов`язки Головного управління ДФС у Вінницькій області, як юридичної особи у штаті якої позивачка займає (має намір зайняти) посаду та органу який є розпорядником бюджетних коштів, що є підставою для залучення Головного управління до участі в справі як третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Нормою ч. 11 ст. 171 КАС України передбачено, якщо при відкритті провадження у справі було вирішено питання про залучення третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.

Відтак, суд роз`яснює позивачці про необхідність виконання покладеного ч. 11 ст. 171 КАС України обов`язку.

Відповідно ч. 2 ст. 51 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, мають права та обов`язки, визначені у ст. 44 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 159 КАС України, Головне управління ДФС у Вінницькій області вправі подати пояснення щодо позову або відзиву у порядку передбаченому ст. 162 КАС України у строки встановлені судом.

Керуючись ст. 12, 49, 171, 248, 256, 257, 294 КАС України, суд

УХВАЛИВ

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Богоносом Михайлом Богдановичем одноособово за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання на 18.03.2021 о 09:45 год. в залі судового засідання № 1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

4. Встановити відповідачу 15-ти денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України. При цьому, неподання відповідачем відзиву на позовну заяву, може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління ДФС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 39402165).

6. Повідомити позивачку про необхідність виконання передбаченого нормою ч. 11 ст. 171 КАС України обов`язку із направлення Головному управлінню ДФС у Вінницькій області копії позовної заяви з додатками, та надання доказів такого направлення суду до початку розгляду справи по суті.

7. Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 5-денний строк з дня отримання копії позовної заяви та відзиву на позовну заяву для подання письмових пояснень в порядку ст. 162 КАС України.

8. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.

9. Копію позовної заяви з додатками надіслати відповідачу.

10. Повідомити, що учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: “http://court.gov.ua/fair/”.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Богоніс Михайло Богданович