Постанова № 95038566, 15.02.2021, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
15.02.2021
Номер справи
367/5569/20
Номер документу
95038566
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України

Справа № 367/5569/20

Провадження №3/367/4/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2021 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кафтанов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідн. номер НОМЕР_1 , прож. АДРЕСА_1 , керівник політичної партії «Нові обличчя»;

за ст. 212-21 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

За результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) 04.05.2020 року політичною партією «Нові обличчя», ідентифікаційний код 38256309 (далі - Партія) за І квартал 2020 року (далі - Звіт) за підписом керівника Партії ОСОБА_1 , встановлено, що оформлення Звіту Партії включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства.

Відповідно до абзаців третього, шостого пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства від 08.09.2016 року № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 року за № 1264/29394, Звіт Партії поданий з грубим порушенням встановлених вимог щодо оформлення, а саме подання Звіту без інформації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи.

У Звіті Партії в таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи» зазначено 3 місцеві організацій, інформацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від яких подано до Національного агентства.

Водночас, згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) Партія має ще 1 місцеву організацію, яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, а саме: Нікопольська міська партійна організація політичної партії «Нові обличчя», ідентифікаційний код 43529399 (дата проведення державної реєстрації 24.02.2020 року).

Таким чином, до Звіту Партії не додано інформацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 1 місцевої організації, яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, а саме Нікопольська міська партійна організація політичної партії «Нові обличчя», що є порушенням частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 року № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі - Закон) та підпункту 1 пункту 10 розділу II, абзацу другого пункту 1 розділу III Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 року за №1185/29315 (далі - Положення про порядок подання Звіту).

Крім цього, на титульних сторінках звітів 2 місцевих організацій Партії зазначено місцезнаходження та фактичне місцезнаходження, а саме:

- Тернопільська міська партійна організація політичної партії «Нові обличчя» (ідентифікаційний код 40035788) - вул. Ярослава Стецька, буд. 20, м. Тернопіль;

- Макарівська районна партійна організація політичної партії «Нові обличчя» (ідентифікаційний код 40051443) - вул. Івано-Франківська, буд. 37, с. Грузьке, Макарівський район, Київська область.

Проте, у відповідних розділах звітів зазначених місцевих організацій не відображена інформація про об`єкти нерухомого майна, що належать місцевим організаціям на праві власності або використовуються ними на праві користування за вказаними адресами, та не додані копії документів, що підтверджують відображені на титульних сторінках відомості відповідно до вимог частини дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту.

Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 01.07.2020 року та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 02.07.2020 року № 66, затвердженого наказом Національного агентства від 02.07.2020 року № 288/20.

Відповідно до вимог пункту 13 розділу II Положення про порядок подання Звіту достовірність даних Звіту підтверджується власноручними підписами керівника (уповноваженої особи) на останній сторінці Звіту, скріпленими печаткою політичної партії.

Звіт Партії поданий до Національного агентства за підписом керівника ОСОБА_1 та скріплено печаткою Партії, тобто ОСОБА_1 підтвердив достовірність інформації викладеної у Звіті Партії.

Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник Партії, порушив встановлений порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин.

Захисник Войтенко В.В. в судовому засіданні вказав, що згідно Закону України (якого саме не вказав), звіт політичної партії має підписувати не керівник політичної партії, тобто, не ОСОБА_1 , тим самим, протокол про адміністративне правопорушення не мав складатись на останнього.

Вина ОСОБА_1 в скоєному правопорушенні стверджується матеріалами адміністративної справи:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 50-30/180 від 23.07.2020 року, згідно якого ОСОБА_1 порушив порядок подання звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру;

- копією звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 04.05.2020 року;

- іншими документами.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.

Суд не приймає до уваги доводи захисника Войтенка В.В., т.я. згідно вимог пункту 13 розділу II Положення про порядок подання Звіту достовірність даних Звіту підтверджується власноручними підписами керівника (уповноваженої особи), тобто ОСОБА_1 самостійно підтвердив достовірність інформації своїм підписом, викладеної у Звіті Партії, а не затвердив уповноважену особу на підписання даного Звіту.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по даній справі необхідно закрити, оскільки на момент розгляду справи закінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 38, 247, 248 КУпАП, -

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ст. 212-21 КУпАП.

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області протягом 10 днів.

Суддя: В.В. Кафтанов