Рішення № 95003765, 16.02.2021, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2021
Номер справи
620/246/21
Номер документу
95003765
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2021 року Чернігів Справа № 620/246/21

Чернігівський окружний адміністративний суду складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Шевченко А.В.,

представника відповідача Протченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Фермерського господарства "Сівер" до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

Фермерське господарство "Сівер" звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України та просить:

1. Визнати протиправними та скасувати рішення комісії головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2032166/34238706 від 13.10.2020 .

2. Визнати протиправними та скасувати рішення комісії головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2097973/34238706 від 03.11.2020.

3. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну складену та надіслану на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних Фермерським господарством "Сівер" код ЄДРПОУ 34238706, а саме податкову накладну №2 від 07.10.2020 датою 07.10.2020.

4. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну складену та надіслану на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних Фермерським господарством "Сівер" код ЄДРПОУ 34238706, а саме податкову накладну №3 від 21.10.2020 датою 28.10.2020.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що у рішенні комісії головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2032166/34238706 від 13.10.2020 та №2097973/34238706 від 03.11.2020 відсутні конкретні посилання, яких саме документів на підтвердження господарських операцій не вистачило контролюючим органам. Також відповідачем 1 проігноровано той факт, що документами, які викликали обов`язок у позивача скласти податкові накладні, у випадку податкової накладної №2 від 07.10.2020 був факт попередньої оплати, а у випадку податкової накладної №3 від 21.10.2020, був факт передачі (реалізації) товару та його транспортування, зберігання тощо.

Відтак, невиконання відповідачем 1 законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. До суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутності.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

23.09.2020 між ФГ «СІВЕР» код 34238706 (продавець) та ТОВ «Агропостач-К» код 38724607 (покупець) було укладено договір поставки №23/09 від 23.09.2020, предметом якого є постачання продавцем покупцю сільськогосподарської продукції, зокрема, жита озимого врожаю 2020 року, у кількості 100 т.

Умовою договору (п.2.2) визначено, що покупець зобов`язується проводити оплату кожної партії Товару на умовах попередньої оплати у розмірі 80% вартості відповідно партії. Оплата решти (20% вартості) здійснюється Покупцем після реєстрації Продавцем податкових накладних у Єдиному реєстрі.

На виконання умов договору Продавцем було складено рахунок №27 від 25.09.2020 на реалізацію 100 т жита озимого за ціною 3708,33 грн без ПДВ за тону ( 4449,996 грн з ПДВ за 1т) загальною вартістю 444 999,60 грн.

01.10.2020 покупець, платіжним дорученням №229 від 01.10.2020, здійснив часткову оплату за рахунком у сумі 108045,90 грн за 24,28 т жита, а продавець, того ж дня, здійснив реалізацію відповідної партії жита, що підтверджується видатковою накладною №68 від 01.10.2020.

За першою подією продавцем було складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №1 від 01.10.2020. Проте реєстрацію було зупинено.

Після надання пояснень податкову накладну №1 було зареєстровано за рішенням комісії 06.10.2020.

07.10.2020 покупцем було здійснено наступну попередню оплату позивачу за 50 т жита за вищевказаним рахунком на суму 222499,80 грн., що підтверджується платіжним дорученням №250 від 07.10.2020.

20.10.2020 Продавцем, в рахунок отриманої передоплати, було відвантажено (реалізовано) Покупцеві партію жита, а саме 23,4 т. жита загальною вартістю 104129,90 грн. за видатковою накладною №69 від 20.10.2020.

22.10.2020 Продавцем, в рахунок отриманої передоплати, було відвантажено та реалізовано наступну партію товару (жито врожаю 2020 року) у кількості 23,12 т. на суму 102883,91 грн. за видатковою накладною №71 від 22.10.2020.

05.11.2020 Продавцем, частково в рахунок отриманої передоплати, було відвантажено та реалізовано 23,78 т. жита на суму 105820,91 грн. за видатковою накладною №73 від 05.11.2020.

Відповідно до п. 187.1(a) ст. 187, п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу Українку у позивача виник обов`язок скласти податкову накладну на суму отриманої попередньої оплати за товар.

Позивачем було складено та 07.10.2020 направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №2 від 07.10.2020 на суму 222449,80 грн.

Проте, реєстрацію податкової накладної №2 від 07.10.2020 було зупинено, про що свідчить квитанція №9256160529 про зупинення реєстрації податкової накладної від 07.10.2020.

Підставою для зупинення вказаної накладної у квитанції зазначено пункт 1 Критеріїв ризиковості платника податків та запропоновано платнику податків подати первинні бухгалтерські документи та пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній.

08.10.2020 позивачем, у відповідності до Постанови КМУ № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН» від 11.12.2019 (далі Порядок № 1165), було подано на розгляд комісії відповідача 1 повідомлення №4 від 08.10.2020 про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №2 від 07.10.2020 з поясненнями до неї й додатками - первинними бухгалтерськими та іншими додатковими документами у необхідній кількості, які свідчать про реальність здійсненої господарської операції з урахуванням специфіки господарської діяльності позивача (виробника сільськогосподарської продукції) та господарської операції, щодо якої подано повідомлення.

13.10.2020, за результатами розгляду поданого позивачем повідомлення №2 від 22.06.2020 року, відповідачем 1 було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №2032166/34238706 від 13.10.2020 з причиною - «перевищення обсягів реалізованої с/г продукції над обсягами вирощеної (відповідно до поданої звітності).

15.10.2020 Позивачем було подано скаргу до ДПС України від 15.10.2020 та отримано рішення за результатами розгляду скарги №57328/34238706/2 від 21.10.2020, яким скаргу позивача залишено без задоволення з тих самих підстав, що й рішення відповідача 1.

09 вересня 2020 року між ФГ "Сівер" код 34238706 (продавець) та ТОВ «Оріон» код 30614851 (покупець) було укладено договір купівлі-продажу (надалі - договір), предметом якого є постачання продавцем покупцю жита (далі по договору - Товар).

Умовами договору (п.2.4) передбачено попередню оплату на підставі виставленого рахунку-фактури. Проте, за домовленістю сторін, Підприємство зазвичай відвантажувало продукцію з відстрочкою платежу.

Транспортні витрати згідно договору (п. 3.2) несе Покупець.

Так, у відповідності до умов договору 21 жовтня 2020 р. Підприємство виставило рахунок № 29 на партію продукції «Жито», код УКГЗЕД1002, в кількості 24,92 т, загальною вартістю 109648,10 грн, та відвантажило Покупцю вказану продукцію в повному обсязі за видатковою накладною №70 від 21.10.2020.

Станом на дату відвантаження продукції (21.10.20) за Покупцем обліковувалась дебіторська заборгованість за попередні постачання у розмірі 176,49 грн, що підтверджується регістрами внутрішнього бухгалтерського обліку, зокрема, карткою рахунку 361 з даним контрагентом.

22 жовтня 2020 року Покупець здійснив часткову оплату за поставлену продукцію у розмірі 88000,00 грн за платіжним дорученням №569 від 22.10.2020.

За приписами пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та* зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до вимог пункту 201.1 статті 201 Г1КУ та п. 187.1 (б) ст. 187 ПКУ у Підприємства виник обов`язок скласти та надіслати па реєстрацію в ЄРПН податкову накладну на постачання Товару.

ФГ «СІВЕР» було складено та 28 жовтня 2020 р. направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №3 від 21.10.2020 на суму 109648,10 грн.

Проте, реєстрацію податкової накладної було зупинено, про що свідчить квитанція №9279446820 від 28.10.2020, про зупинення реєстрації податкової накладної.

Підставою для зупинення вказаної накладної у квитанції зазначено пункт 1 Критеріїв ризиковості платника податків та запропоновано платнику податків подати первинні бухгалтерські документи та пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній.

29 жовтня 2020 р. Підприємством було подано на розгляд комісії повідомлення №5 від 29.10.2020 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено щодо податкової накладної №3 від 21.10.2020 з поясненнями до нього й додатками - первинними бухгалтерськими та іншими додатковими документами, які свідчать про реальність здійсненої господарської операції у необхідній кількості, що обумовлено специфікою господарської діяльності виробника сільськогосподарської продукції та господарської операції щодо якої подано повідомлення.

За результатами розгляду поданого повідомлення №5 від 29.10.2020 комісією регіонального органу ДПС було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної - рішення №2097973/34238706 від 03.11.2020 з підстави - «перевищення обсягів реалізованої с/г продукції над обсягами вирощеної (відповідно до поданої звітності)».

03.12.2020 Позивачем на таке рішення було подано скаргу до ДПС України та 11.12.2020 отримано рішення №67705/34238706/2 за результатами розгляду скарги, яким скаргу позивача залишено без задоволення з підстав нібито ненадання документів.

Не погодившись з рішеннями комісії головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №2032166/34238706 від 13.10.2020 та №2097973/34238706 від 03.11.2020, Позивач оскаржив їх до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165 було затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.

Відповідно до п.п. 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

Відповідно до п. 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (п.12 Порядку).

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно УКТЗЕД/ послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Діяльність Комісії регулюється Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.12.2019 за №1245/34216, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Наказ №520).

Пунктом 5 Наказу №520 визначено вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5, платник податку подає до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДПС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п.7 Наказу № 520).

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Враховуючи зазначене та вимоги пункту 5 Наказу №520, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернігівській області розглянуто отримані документи та визнано їх такими, що надані в обсязі, недостатньому для реєстрації ПН.

Як вже було зазначено вище, пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних (затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 №520) встановлений єдиний для всіх критеріїв ризиковості перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття Комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації ПН.

Додатково необхідно підкреслити, що жодним нормативним актом, яким врегульовані спірні відносини, не передбачений обов`язок контролюючого органу визначати для платника перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної.

Також чинним законодавством не передбачена можливість чи необхідність висловлювання податковим органом зауважень щодо кількості та складу документів, що подаються платником для розгляду контролюючим органом питання щодо реєстрації зупиненої податкової накладної.

Всупереч ствердженням Позивача оскаржуване рішення про відмову в реєстрації ПН не повинно вміщувати посилання на порушення норм права позивачем, оскільки це не передбачено ані встановленими вимогами до змісту Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН (форма згідно додатку до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних №520, п.10 вказаного Порядку), ані положеннями Порядку зупинення реєстрації податкової накладної №1165.

Судом встановлено, що 23.09.2020 між ФГ «СІВЕР» та ТОВ «Агропостач-К» було укладено договір поставки №23/09 від 23.09.2020, предметом якого є постачання сільськогосподарської продукції (Товар) в асортименті, за ціною, кількістю та якістю на умовах, узгоджених Сторонами у відповідних Додатках до цього Договору, що укладаються окремо на кожну партію Товару.

Відповідно до Додатку №1 до Договору поставки №23/09 від 23.09.2020, визначено що Товаром по зазначеному договору є 100 т. жита, врожаю 2020р. за ціною 4450 грн. з ПДВ, тобто загальна вартість договору поставки складає 444999,60 грн. (ПДВ-74166,60 грн.)

Термін відвантаження Товару при цьому було визначено – з 01.10.2020 по 10.10.2020.

На виконання умов зазначеного Договору поставки, як зазначає сам же Позивач, 01.10.2020 було ТОВ «Агропостач-К» поставлено 24.28 тонн жита. На зазначену поставку було виписано видаткову накладну №68 від 01.10.2020 року, податкову накладну №1 від 01.10.2020, яка зареєстрована в ЄРПН.

07.10.2020 ФГ «СІВЕР» було виписано податкову накладну №2, відповідно до якої господарство реалізовувало ТОВ «Агропостач-К» 50 тонн жита на загальну суму 222499,80 грн., в т.ч. ПДВ – 37083,30 грн.

Разом з тим, фактично поставка відповідно до наданих документів ФГ «СІВЕР» була здійснена 20.10.2020 в кількості 23,4 т жита та 22.10.2020 в кількості 23,12 т жита, на що виписані відповідні видаткові накладні №69 від 20.10.20 та №71 від 22.10.20.

Тобто, господарством було фактично реалізовано 46,52 т жита. Враховуючи ціну визначену в Договорі поставки за 1 т. Товару, загальна вартість поставки склала 210013,81 грн., в т.ч. ПДВ – 34502,30 грн.

Як зазначає Позивач: «Враховуючи успішний досвід попередньої поставки, 07.10.2020 покупцем було здійснено наступну попередню оплату позивачу за 50 т. жита на суму 222499,80 грн.».

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань, платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1. статті 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто, з урахуванням вимог п.187.1 ст. 187 ПКУ та того, що в наведеній статті Податкового кодексу відсутня умова – «зарахування попередньої та/ або часткової оплати», та приймаючи до уваги, що складення ФГ «СІВЕР» податкових накладних №1 від 01.10.2020, №1 від 05.11.2020, які зареєстровані в ЄРПН, відбувалося по даті відвантаження товарів, а також, з урахуванням того, що оплата, яка надійшла від покупця, не відповідає сумі оплати за фактично поставлений товар – податкова накладна №2 від 07.10.2020 фактично складена в порушення вимог законодавства.

Окрім того, як вбачається з матеріалів справи та зазначається самим же Позивачем, 09.9.2020 між ФГ «СІВЕР» та ТОВ «ОРІОН» (покупець) було укладено договір купівлі-продажу, предметом якого було постачання 50 т (+/- 10%) жита за ціною 440,00 грн. за 1 тону з урахуванням ПДВ.

Відповідно до умов Додатку №1 від 19.09.2020 до зазначеного Договору, ФГ «СІВЕР» зобов`язувалось поставити продавцеві 100 т. жита.

Термін відвантаження Товару при цьому було визначено – з 19.09.2020 по 25.10.2020.

Відповідно до даних Єдиного реєстру податкових накладних, ФГ «СІВЕР» ТОВ «ОРІОН» протягом вересня 2020 року було реалізовано 124,78 т. жита. Також ФГ «СІВЕР» до 21.10.2020 реалізовано жито і іншим Покупцям, а саме:

- ТОВ «Агропостач-К» - 47,68 т.

- ПП «СБ Плюс» - 59,82 т.

- ПП «АЛЬФА-С СЕРВІС»- 10,45 т.

Тобто, станом на 21.10.2020, фермерським господарством покупцям було реалізовано жита в загальному обсязі – 242,73 т. В залишку у підприємства залишалось 7,27 т жита.

Вказане вище ставить під сумнів факт поставки фермерським господарством «СІВЕР» покупцеві ТОВ «ОРІОН» жита в кількості 24,92 т 21.10.2020, оскільки, в такому випадку, обсяг реалізованого жита перевищує обсяг вирощеного Позивачем в 2020 році.

З таких самих підстав підлягає сумніву поставка ФГ «СІВЕР» 22.10.2020 покупцеві ТОВ «Агропостач-К» жита в кількості 23.12 т. згідно видаткової накладної №71 від 22.10.2020.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернігівській області розглянуто повідомлення з копіями первинних документів та обгрунтовано визнано їх такими, що надані в обсязі, недостатньому для реєстрації ПН.

За таких підстав, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернігівській області, зважаючи на те, що платником не надано повного переліку документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 2 від 07.10.2020, №3 від 21.10.2020 року, до яких була застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, обгрунтовано прийнято рішення щодо відмови у їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави - перевищення обсягів реалізованої с\г продукції над обсягами вирощеної (відповідно до поданої звітності).

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову Фермерського господарства "Сівер" необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову Фермерського господарства "Сівер" (вул.Жовтнева, 38-А, с.Авдіївка, Сосницький район, Чернігівська область,16110) до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області (вул.Реміснича, буд.11, м.Чернігів,14000), Державної податкової служби України (Львівська площа, б.8, м. Київ 04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 19 лютого 2021 року.

Суддя С.Л. Клопот