
Справа № 420/14337/20
УХВАЛА
18 лютого 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання про направлення судового доручення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Служби безпеки України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
15.12.2020 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Служби безпеки України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
16.01.2021 року (вх.№2076/21) від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву.
18.01.2021 року від позивача надійшла заява (вх.№2423/21), в якій вказано, що в прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 допущено технічну описку в написанні прізвища позивача.
18.01.2021 року (вх.№2425/21) від позивача до суду надійшла відповідь на відзив.
20.01.2021 року (вх.№2877/21) від представника третьої особи до суду надійшли матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 .
28.01.2021 року (вх.№4166/21) від представника відповідача до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив
01.02.2021 року (вх.№4612/21) від позивача до суду надійшли пояснення на заперечення.
Так, позивач вважає, що суб`єкт владних повноважень порушив його права діями щодо відмови (яка викладена у листі від 20.10.2020 року №65/23/Б-62/389) у видачі довідок про розмір його грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року, 01.10.2019 року та 30.01.2020 року .
У відзиві відповідач вказує, що на виконання п.3 постанови №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Центральним управлінням Служби Безпеки України розроблено та видано наказ «Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби Безпеки України у 2019 році» від 14.02.2019 року №245/ДСК, наказ «Про затвердження інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби Безпеки України» від 10.04.2018 року №515/ДСК та наказ «Про затвердження переліків посад і тарифних розрядів військовослужбовців Служби Безпеки України» від 12.03.2018 року №380/ДСК. Відповідач стверджує, що Інструкцією №515/ДСК визначено вичерпний перелік та граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців СБУ.
Таким чином, зважаючи на предмет позову у даній справі та виходячи із принципу офіційного з`ясування всіх обставин у справі, суд вважає за необхідне зобов`язати Службу Безпеки України надати до суду належним чином засвідчених копій вищевказаних наказів.
Відповідно до ч.4 ст.9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи
Згідно з ч.ч.1,2 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з ч.1 та 2 ст.73 КАС України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.4 ст.77 КАС України суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 73 КАС України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 2 ст.73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до висновків, викладених у постанові Верховного суду по справі №826/3403/16 суди не повинні обмежуватись лише тими доказами, які були надані позивачем під час розгляду справи.
Згідно із ч.4 ст.236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Зважаючи на направлення доручення про збирання доказів, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді на доручення.
Керуючись ст.ст.73, 74, 77, 79, 80, 205, 236, 248 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Доручити Службі Безпеки України надати до суду у п`ятнадцятиденний строк від дати отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії наказів Центрального управління Служби Безпеки України:
- від 14.02.2019 року №245/ДСК «Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби Безпеки України у 2019 році»,
- наказ від 10.04.2018 року №515/ДСК «Про затвердження інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби Безпеки України»;
- від 12.03.2018 року №380/ДСК «Про затвердження переліків посад і тарифних розрядів військовослужбовців Служби Безпеки України».
Зупинити провадження по справі №420/14337/20 за позовом ОСОБА_1 до управління Служби безпеки України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії до надходження відповіді на доручення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її складання.
Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Корой С.М.