Рішення № 95000996, 01.02.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2021
Номер справи
280/8612/20
Номер документу
95000996
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01 лютого 2021 року Справа № 280/8612/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний,166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправною та скасування вимоги -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі – відповідач), відповідно до якого позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Запорізькій області № Ф-13024-13 від 10.11.2020 про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 6295,26 грн.

В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що оскаржувана вимоги є протиправною та підлягає скасуванню, оскільки позивач зареєстрований у контролюючого органу як самозайнята особа - адвокат, однак з 30.04.2019 працевлаштований на посаді провідного юрисконсульта на Комунальному підприємстві «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради. Про відсутність доходів від зайняття адвокатської діяльності повідомлено відповідача Податковою декларацією про майновий стан і доходи за 2019 та Звітом про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2019 рік. У зв`язку з зазначеним вважає вимогу Головного управління ДПС у Запорізькій області протиправною та такою, що підлягає скасуванню. Позовні вимоги просить задовольнити у повному обсязі.

Відповідач позов не визнав, 23.12.2020 надав до суду відзив на позовну заяву (вх.№62965), в якому зазначає, що позивач з 09.06.2017 подав до контролюючого органу заяву про взяття на облік як само зайнятої особи за Ф№5-ОПП та заяву за Ф№1-ЄСВ (адвокат) та взято на облік платника податків. Вказує, що фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю ОСОБА_1 (самозайнята особа, адвокат) подав до Контролюючого органу Звіти з ЄСВ: за 2017 рік - сума нарахованого єдиного внеску 4928 грн. щомісячне нарахування – 704 грн.; за 2018 рік - сума нарахованого єдиного внеску 9828,72 грн.; за 2019 рік - сума нарахованого єдиного внеску 11016,72 грн.; за 2020 рік - не надавався. Відповідно до Інтегрованої картки платника податків 10.11.2020 (дата формування вимоги), станом на 31.10.2020 заборгованість ОСОБА_1 зі сплати єдиного внеску становила у розмірі 6295.26 грн. На підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів у зв`язку з невиконанням зобов`язання ОСОБА_1 щодо сплати ЄСВ, ГУ ДПС у Запорізькій області було винесено Вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску №Ф- 13024-13 від 10.11.2020 у розмірі 6295,26 грн. Позивач не подав документи про зупинення в Єдиному державному реєстрі адвокатів України дії адвокатської діяльності, обліковується (в т.ч. з 30.04.2019) як діючий адвокат, і відповідно зобов`язаний сплачувати ЄСВ. Позивач не надав доказів, що з 30.04.2019 припинив здійснювати адвокатську діяльність, на підставі свідоцтва адвоката та не отримує дохід від адвокатської діяльності. У задоволенні позову просить відмовити.

Ухвалою суду від 02.12.2020 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 23.12.2020 без виклику сторін.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з пунктом 10 частини першої статті 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини четвертої статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне:

ОСОБА_1 на підставі рішення Ради адвокатів Запорізької області від 30.05.2017 №9 має право на заняття адвокатською діяльністю, що підтверджується Свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю ЗП001289 від 30.05.2017.

09.06.2017 адвоката ОСОБА_1 взято на облік як платника податків за №2943.

Згідно Повідомлення від 12.06.2017 №1708238000003 ОСОБА_1 взято на облік платником єдиного внеску.

ОСОБА_1 (самозайнята особа, адвокат) подав до контролюючого органу Звіти з ЄСВ, в т.ч. і за 2019р (дата подачі 05.06.2020):

Звіт з Єдиного внеску за 2017р (Додаток №5. Нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за 2017р, дата подачі 23.04.2018; сума нарахованого єдиного внеску 4 928.0 грн. щомісячне нарахування-704.0 грн (що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2017р - 3200 грн. х 22% = 704,00 грн) за 7 місяців (з липня 2017р) х 704.0 грн).

Звіт з Єдиного внеску за 2018р (Додаток №5. Нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за 2018р., дата подачі 08.04.2019; сума, нарахованого єдиного внеску 9 828.72 грн. щомісячне нарахування- 819.06 грн: що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2018 - 3723 грн. х 22% = 819,06 грн),

Звіт з Єдиного внеску 2019р (Додаток №5. Нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за 2019р, дата подачі 05.06.2020р; сума нарахованого єдиного внеску 11 016,72 грн. щомісячне нарахування – 918,06 грн: що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2019 - 4173 грн. х 22% = 918,06 грн ).

Звіт з Єдиного внеску за 2020р - не надавався, у зв`язку з тим, що термін подачі спливає у 2021 році.

Відповідно до Інтегрованої картки платника податків з єдиного внеску (ККДБ 71040000) по ОСОБА_1 протягом 2017-2020 року здійснювалося нарахування з єдиного внеску:

за 2017 рік (по строку 09.02.2018) - 4928,00 грн., що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2017 року - 3200 грн. х 22% = 704,00 грн; за 7 місяців (з липня 2017 року) х 704,0 грн;

за І-ІV квартали 2018 року (відповідно по термінам (кварталам) 19.04.2018, 19.07.2018, 19.10.2018, 21.01.2019) - 9828,72 грн., що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2018 - 3723 грн. х 22% = 819,06 грн. або 2457,18 грн. за кожний квартал (за 3 місяці відповідно 819,06 гри. х 3 =2457,18 грн.);

за І- IV квартали 2019 року (відповідно по термінам (кварталам) 19.04.2019, 19.07.2019, 21.10.2019; 20.01.2020) - 11016,72 грн., що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2019 року - 4173 грн. х 22% = 918,06 грн. або 2754,18 грн. за кожний квартал (за 3 місяці відповідно 918,06 грн. х 3 =2754,18 грн.).

за І- III квартали 2020 року (відповідно по термінам (кварталам) 21.04.2020, 20.07.2020, 19.10.2020) - 6295,3 грн., що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2020 - 4723 грн. х 22% = 1039,06 грн., 1039,06 грн за кожний місять; 21.04.2020 - 2078,12 грн. за січень та лютий 2020 року; 20.07.2020 - 1039,06 грн. за червень 2020 року; 19.10.2020 - 3178,12 грн за липень-вересень 2020 року).

Відповідно до Інтегрованої картки платника податків 10.11.2020 року (дата формування вимоги), станом на 31.10.2020 року заборгованість ОСОБА_1 зі сплати єдиного внеску становила у розмірі 6295.26 грн.

На підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів у зв`язку з невиконанням зобов`язання ОСОБА_1 щодо сплати ЄСВ, ГУ ДПС у Запорізькій області було винесено Вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску №Ф- 13024-13 від 10.11.2020 у розмірі 6295,26 грн.

Позивач, не погодившись з вимогою відповідача щодо сплати боргу (недоїмки) №Ф-13024-13 від 10.11.2020, звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши спірні правовідносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регламентовано Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Згідно пункту 65.2 статі 65 Податкового кодексу України облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.

Для взяття на облік фізичної особи, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, така особа повинна подати заяву та документи особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем постійного проживання (пункт 65.2 статі 65 Податкового кодексу України).

Пунктом 178.1 статті 178 Податкового кодексу України визначено, що особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов`язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із статтею 65 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 178.2 статті 178 Податкового кодексу України доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

В свою чергу, згідно пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатська діяльність - це незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

При цьому, адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки (у тому числі ордера) із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (стаття 13 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до статті 1 вищевказаного Закону, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

При цьому, недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є, зокрема, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску встановлено положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», згідно з частинами 2 та 3 статті 9 якого, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до частини 8 вказаної статті платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи. Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Так, особи, які провадять в тому числі адвокатську діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, віднесені згідно з пунктом 5 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - до платників єдиного внеску.

Отже, необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої діяльності. При цьому, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської діяльності.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється у разі подання адвокатом заяви про зупинення адвокатської діяльності. Право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється: з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня подання раді адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката відповідної заяви адвоката.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про адвокатуру» адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки (у тому числі ордера) із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Системний аналіз наведених норм доводить, що платниками єдиного соціального внеску є самозайняті особи, зокрема адвокати. Разом з тим, необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої роботи.

Відповідно до фактичних обставин справи позивач офіційно працевлаштований з 30.04.2020 у Комунальному підприємстві «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради. В свою чергу роботодавець регулярно нараховує та сплачує за позивача єдиний соціальний внесок в розмірі не менше мінімального, що підтверджується відомостями з Пенсійного фонду України (форма ОК-7).

Тобто факт укладення трудового договору виключає обов`язок адвоката по сплаті єдиного внеску як особою, що має право провадити адвокатську діяльність, зокрема, у періоди, коли вона була найманим працівником, а не самозайнятою особою. Оскільки, як вже зазначалося вище, необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої діяльності.

При цьому, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської прибуткової діяльності та факту зайнятості особи.

У даній справі позивачем було підтверджено факт отримання доходів тільки від працевлаштування за основним місцем роботи на підприємстві та відсутність здійснення адвокатської діяльності поза основним місцем роботи в період ІІ та ІІІ кварталів 2020 року.

Так суд зазначає, що податковим органом оскаржувана вимога сформована виходячи з наступного нарахування: за 1- III квартали 2020р (відповідно по термінам (кварталам) 21.04.2020, 20.07.2020, 19.10.2020) - 6 295,3 гри., що дорівнює мінімальному страховому внеску: мінімальна заробітна плата з січня 2020 - 4723 грн. х 22% = 1039,06 грн., 1039,06 грн. за кожний місять; 21.04.2020 - 2078,12 грн за січень та лютий 2020р; 20.07.2020 - 1039,06 грн. за червень 2020р; 19.10.2020 - 3178,12 грн за липень-вересень 2020р).

Таким чином, оскаржувана вимога, що містить заборгованість за 2020 рік є частково необґрунтованою, а саме в частині нарахування єдиного соціального внеску за ІІ та ІІІ квартали 2020 року у розмірі 4217,18 грн. При цьому нарахування за І квартал 2020 року є обґрунтованим, оскільки позивачем не надано доказів зупинення здійснення в даний період адвокатської діяльності.

Відтак позовні вимоги є частково обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини другої статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн., який підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача частково.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний,166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправною та скасування вимоги, - задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Запорізькій області про сплату боргу (недоїмки) від 10.11.2020 №Ф-13024-13 в частині нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за ІІ та ІІІ квартали 2020 року у розмірі 4217,18 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 19 лютого 2021 року.

Суддя О.О. Артоуз