
Справа № 541/117/21
Номер провадження3/541/115/2021
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2021 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В. М., розглянувши з участю секретаря судових засідань Євдокимової Н.Ю., прокурора Передерія А.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Яреськи, Шишацького району Полтавської області, громадянина України, працюючого головним агрономом ТОВ АФ ім. Довженка, колишній депутат Миргородської районної ради сьомого скликання, місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 02.06.2020 року, орган, що видав 5342, РНОКПП НОМЕР_2
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , припинивши 10.12.2019 року повноваження депутата Миргородської районної ради сьомого скликання, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше дня припинення трудової діяльності – 10.12.2019 року), а саме 09.12.2020 року, подав на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Вказані правопорушення було виявлено 15 січня 2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнав повністю. Суду пояснив, що декларація подана невчасно, тому що не знав про необхідність подання декларації.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, який вважав доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та враховуючи дані про особу останнього пропонував призначити мінімальне стягнення, дослідивши докази, суд встановив.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Також, згідно зі ст. 8 вищевказаного Закону депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
Згідно вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Миргородської районної ради Полтавської області № 1 від 06 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів районної ради сьомого скликання» ОСОБА_1 обрано депутатом Миргородської районної ради сьомого скликання.
Рішенням сорок сьомої сесії сьомого скликання Миргородської районної ради Полтавської області № 50 від 10 грудня 2019 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Миргородської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 » районна рада достроково припинила повноваження депутата Миргородської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з пунктом 2 частини 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 в редакції від 02.05.2019 року, декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення, якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення).
Наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 року «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3», до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, внесено зміни, що вступили у дію з 01.01.2020 року, згідно з якими декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Таким чином ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради, припиняючи 10.12.2019 року діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня припинення діяльності, а саме10.12.2019 року.
Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 09 грудня 2020 року за період 01 січня 2019 року - 10 грудня 2019 року.
Слід зазначити, що ОСОБА_1 16.03.2019 (щорічна за 2018 рік), 02.04.2018 (щорічна за 2017 рік) та 02.04.2017 року (щорічна за 2016 рік) подавав електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто йому були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до листа Миргородської районної ради Полтавської області за вих. № 02-33/5 від 04.01.2021 року, виконавчим апаратом районної ради регулярно на офіційному сайті районної ради розміщувалася інформація щодо необхідності дотримання вимог антикорупційного законодавства особами, на яких його дія поширюється.
Згідно листа КНП «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради за вих. № 01-13/112 від 12.01.2021 ОСОБА_1 в період з 01.12.2019 року по 01.02.2020 року на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в КНП «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради не перебував.
Згідно листа КНП «Миргородський міський ЦПМСД» Миргородської районної ради за вих. № 19 від 08.01.2021 року ОСОБА_1 в період з 01.12.2019 року по 01.02.2020 року на амбулаторному та стаціонарному лікуванні в КНП «Миргородський ЦПМСД» Миргородської районної ради не перебував.
Згідно листа КНП «Миргородський міський центр ПМСД» Миргородської міської ради за вих. № 13 від 12.01.2021 року ОСОБА_1 в період з 01.12.2019 року по 01.02.2020 року на амбулаторному та стаціонарному лікуванні в КНП «Миргородський міський центр ПМСД» Миргородської міської ради не перебував.
Згідно листа КНП «Шишацька ЦРЛ» Шишацької районної ради Полтавської області за вих. № 9 від 06.01.2021 року ОСОБА_1 в період з 01.12.2019 року по 01.02.2020 року на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в КНП «Шишацька ЦРЛ» не перебував.
Згідно інформації КНП «ЦПМСД Шишацької селищної ради» за вих. № 8 від 06.01.2021 року ОСОБА_1 в період з 01.12.2019 року по 01.02.2020 року за медичною допомогою в КНП «ЦПМСД Шишацької селищної ради» не звертався.
Отже, ОСОБА_1 за станом свого здоров`я міг вчасно подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 09 грудня 2020 року за період 01 січня 2019 - 10 грудня 2019 року.
Відповідно до повідомлення від 11.01.2021 року № 66 /42-33 Управління Служби безпеки України в Полтавській області повідомило УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України про отримання інформації щодо порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» колишнім депутатом Миргородської районної ради ОСОБА_1 , який не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в установлений законом термін (повідомлення отримано 15.01.2021 року).
ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради є суб`єктом декларування відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції». Допустив порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше дня припинення трудової діяльності – 10.12.2019), а саме 09.12.2020 року, подавши на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, тому повинен нести відповідальність передбачену законом.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом вищевказаними письмовими доказами, а також протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП від 20.01.2021, яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції».
При визначенні стягнення, суд враховує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення вперше, наміру на ухилення від декларування не мав, раніше до адміністративної відповідальності не притягався.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. В зв`язку з вищенаведеним на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 454 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 172-6, 245, 247, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Рахунок для сплати штрафу: н/р (IBAN) UA 0589 9998 0314 0805 4200 0016 305, назва отримувача коштів - ГУК у Полт.обл/Миргород р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255, код класифікації доходів бюджету 21081100, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок (призначення платежу 22030106 Судовий збір; 26436309 (5), П.І.Б платника, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309 ).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду В. М. Куцин