Постанова № 94983804, 18.02.2021, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
18.02.2021
Номер справи
330/111/21
Номер документу
94983804
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

3/330/57/2021

Справа № 330/111/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

"18" лютого 2021 р. року суддя Якимівського районного суду Запорізької області Гусарова В.В., розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого (паспорт НОМЕР_1 виданий 20.01.2020р орган видачі 2330) проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 130 КпАП України,

встановив:

10.01.2021 р. о 11-45 год. на 420 км. а/д Харків – Сімферополь, - Алушта - Ялта гр.. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2109 д/н НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: сповільненість мови, не природна блідість. Від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями порушив вимоги п 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.130 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення від 10.01.2021р у відношенні ОСОБА_1 складено за ч.2 ст. 130 КУпАП. До матеріалів справи додана довідка на повторність, згідно якої 14.11.2020р у відношенні ОСОБА_1 складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за с.1 ст. 130 КУпАП. Згідно постанови Якимівського районного суду від 21.12.2020р провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП закрито у зв`язку з відсутністю в його діях складу цього адміністративного правопорушення.

Частиною 2 статті 130КУпАП (у редакції, яка діяла до 01.07.2020 року) передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь – якого з порушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, В зв`язку з тим, що протягом року ОСОБА_1 не було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, в його діях не вбачається повторності тому правопорушення скоєне 10.01.2021р слід кваліфікувати за ч.1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні правопорушник вину не визнав, та пояснив, що їхав до м. Мелітополь за лікарськими препаратами, його зупинили працівники поліції та вказали, що у ОСОБА_1 на автомобілі не включені фари. Після чого стали складати протокол про адміністративне правопорушення та змішували ОСОБА_1 підписати протокол та вказати, що ОСОБА_1 вживав наркотичні речовини.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вивчивши та проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, що також підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення ОБ № 103782 від 10.01.2021 року, в якій правопорушник вказав, що «вживав наркотичні речовини (конопля) управляв автомобілем ВАЗ НОМЕР_2 від проходження мед. Огляду в присутності двох свідків відмовився, від керування відсторонений» (а.с.4), направленням на огляд водія ТЗ з метою виявлення стану сп`яніння (а.с.5) поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (а.с.6,7), довідкою АРМОР (а.с.9) відеозаписом на якому правопорушник відмовляється від проходження медичного огляду в присутності двох свідків (а.с.18), карткою обліку адміністративного правопорушення (а.с.19)

Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Матеріали справи не містять доказів порушення поліцейськими законодавства при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, протокол складений в установленому законом порядку, з дотриманням вимог ст.ст. 256, 266 КУпАП, та положень «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 р. за №1408/27853, зауважень від ОСОБА_1 з приводу процедури оформлення матеріалів справи не надходило.

При кваліфікації дій ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує наступне.

Частиною 1 статті 130КУпАП (у редакції, яка діяла до 01.07.2020 року) передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння підтверджується як матеріалами справи так і поясненнями самого правопорушника.

Підпунктом 4 пункту 1 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22листопада 2018року №2617-VIII стаття 130КУпАП була викладена в новій редакції. Також підпунктом 171 пункту 2 розділу І Закону №2617-VIII Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 286-1 (Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Проте, згідно з підпунктом 1 пункту 117 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17 червня 2020 року № 720-IX підпункт 4 пункту 1 розділу І Закону № 2617-VIII виключений. Також, згідно з підпунктом 2 пункту 117 Закону №720-IX підпункт 171 пункту 2 розділу І Закону №2617-VIII виключений.

Тобто, до набрання чинності Закону №2617-VIII (до 01.07.2020 року), статтею 130КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння; з 01.07.2020 року і до 03.07.2020 року такі діянні криміналізовано шляхом доповнення КК України статтею 286-1; а з 04 липня 2020 року такі діяння знову віднесенні до статті 130 КУпАП, що вбачається також із редакції даної норми права згідно Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Правопорушення вчинено 10.01.2021, тому підлягає кваліфікації за чинною редакцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

З урахуванням особи правопорушника, суд дійшов висновку про накладення на нього стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

На підставі ч. 1 ст. 130, 283 КпАп України.

Постановив:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 10200 гривень. (реквізити для сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху (Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997 Рахунок отримувача: UA708999980313000149000008001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300) Протокол серії ОБ 103782 з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний строк постанова буде

виконуватися у примусовому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках,передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку,повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також в поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.

Суддя: