Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
03 березня 2010 р. № 2-а- 1185/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Панченко О.В.
при секретарі судового засідання Венглюк Т.В.
за участю сторін:
представник позивача - не прибув.
відповідача - не прибув.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції в Харківській області
до ФО-П ОСОБА_1
простягнення суми штрафних, фінансових санкцій ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Куп'янська ОДПІ Харківської області, звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ФО-П ОСОБА_1 в якому просить суд стягнути на користь держави з ФОП ОСОБА_1 штрафні санкції у розмірі 704 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, код НОМЕР_1 (далі за текстом Відповідач), як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрована Дворічанською районною державною адміністрацією Харківської області 26.01.2009 року. На податковий облік до Дворічанського відділення Куп'янської ОДПІ ОСОБА_1 (далі за текстом - Позивач) взято 27.01.2009 року за №3194. За результатами перевірки, проведеної фахівцями ДПА у Харківській області 21.05.2009 року на підставі направлення за №6382 від 20.05.2009 року, складено акт за №4976/20/40/23/НОМЕР_1 (№ 214/20/26/23/НОМЕР_1), згідно якого виявлено факт порушення відповідачем порядку проведення розрахунків із споживачами у сфері торгівлі, а саме: порушено п.1, п.2, п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265 95-ВР зі змінами та доповненнями, а саме: реалізація товару на загальну суму 7.00 грн. без застосування РРО та невидача касового чеку; невідповідність у розмірі 74.40 грн. суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків в загальній сумі, що зазначена в поточному Х-звіті РРО.
За вищезазначені порушення передбачена відповідальність відповідно п.1 ст.17 Закону 265, а саме 5-кратний розмір вартості проданих товарів без застосування РРО, тобто 5*7,00=35,00 грн., у зв"язку з чим Куп'янською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002152320 від 03.06.09р., яке було особисто отримано ФОП ОСОБА_1 03.06.09р., та в адміністративному і судовому порядку не оскаржене.
Окрім того, за результатами перевірки відповідача, що була проведена 09.12.09р., було складено акт за №11429/20/40/23/НОМЕР_1 (№430/20/26*/23/НОМЕР_1), згідно якого відповідачем було виявлено факт порушення чинного законодавства з питання порядку проведення розрахунків із споживачами у сфері торгівлі, а саме: порушено п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР зі змінами та доповненнями, а саме: ведення з порушенням встановленого законодавством порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання на загальну суму 302,00 грн.
За вищезазначене порушення передбачена відповідальність відповідно до ст.21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " а саме: за ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання - подвійна вартість не облікованих товарів за ціною реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 2*302,00=604.00 грн. Всього сума застосованих фінансових санкцій склала 604,00 грн.
На підставі акту, Куп'янською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004352320 від 18.12.09р., яке було особисто отримано ФОП ОСОБА_1 18.12.09р., в адміністративному та судовому порядку рішення не оскаржене.
У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просив справу слухати за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив.
Суд дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності дійшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Приписами ст. ст. 8. 9, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції органів державної податкової служби, до яких належить, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, застосуванням у випадках, передбачених законодавством фінансової санкції до субєктів підприємницької діяльності за порушення законодавства, у тому числі за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль : за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 вказаного закону передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, код НОМЕР_1, як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрована Дворічанською районною державною адміністрацією Харківської області 26.01.2009 року. (а.с. 4).
На податковий облік до Дворічанського відділення Куп'янської ОДПІ ФО -П ОСОБА_1 взято 27.01.2009 року за №3194.
На підставі направлення за № 6382 від 20.05.2009 року фахівцями ДПА у Харківській області 21.05.2009 року була проведена перевірка відповідача щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами зазначеної перевірки складено акт за №4976/20/40/23/НОМЕР_1 (№ 214/20/26/23/НОМЕР_1), згідно якого було виявлено факт порушення чинного законодавства з питання порядку проведення розрахунків із споживачами у сфері торгівлі, а саме: порушено п.1. п.2, п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265 95-ВР зі змінами та доповненнями, а саме: реалізація товару на загальну суму 7.00 грн. без застосування РРО та невидача касового чеку; невідповідність у розмірі 74.40 грн. суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі, що зазначена в поточному Х-звіті РРО.
На підставі акту перевірки, Куп'янською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002152320 від 03.06.09р., яке було особисто отримано ФОП ОСОБА_1 03.06.09р. Доказів оскарження вказаного рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем суду не надано.
Також, за результатами перевірки відповідача, що була проведена 09.12.09р., було складено акт за №11429/20/40/23/НОМЕР_1 (№430/20/26*/23/НОМЕР_1), згідно якого було виявлено факт порушення чинного законодавства з питання порядку проведення розрахунків із споживачами у сфері торгівлі, а саме: порушено п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР зі змінами та доповненнями, а саме: ведення з порушенням встановленого законодавством порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання на загальну суму 302,00 грн.
На підставі акту перевірки, Куп'янською ОДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004352320 від 18.12.09р., яке було особисто отримано ФОП ОСОБА_1 18.12.09р. Доказів оскарження вказаного рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем суду не надано.
Згідно п.1. п.2, п. 12, п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
-видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
У відповідності до п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог вказаної норми права до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування " до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Враховуючи наведене, а також беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ст. 11, 12, 51, 71, 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції в Харківській області до ФО-П ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних, фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути на користь держави (на р/о з 1111104700185 Дворічанське УДК код 24134308 в установі банку ГДКУ в Харківській області, код платежу 3021080900, МФО 851011) з ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1), суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 704.00 грн. (сімсот чотири грн.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - відповідно до ст.160 КАС України з дня складання постанови у повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови буде виготовлено 09 березня 2010 року.
Суддя Панченко О.В.