Ухвала суду № 94901830, 09.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.02.2021
Номер справи
640/2604/21
Номер документу
94901830
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

09 лютого 2021 року м. Київ № 640/2604/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )до треті особиПриватного виконавця виконавчого округу міста Києва Русецького Павла Сергійовича ( АДРЕСА_2 ) Акціонерне товариство «Кредобанк» (79026, м.Львів, вул.Сахарова, 78, код ЄДРПОУ 09807862)провизнання протиправними дій, встановив:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі також - позивач) до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Русецького Павла Сергійовича (надалі також - відповідач), третя особа Акціонерне товариство «Кредобанк» (надалі також - третя особа) про:

- визнання протиправними дії приватного виконавця Русецького П.С. щодо визначення оцінки та використання Звіту від 31.12.2020 про оцінку та використання звіту від 31.12.2020 про оцінку майна колісного транспортного засобу Nissan x-trail, 2018 року випуску, колір зелений, номер кузова НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , власником якого є ОСОБА_1 , проведеного ТОВ «Сейв компані»;

Визнати протиправними дії приватного виконавця Русецького П.С. щодо передачі на реалізацію транспортного засобу Nissan x-trail, 2018 року випуску, колір зелений, номер кузова НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 на підставі звіту оцінки від 31.12.2020, складного ТОВ «Сейв компані», за вартістю у розмірі 568610,00 грн.

Ознайомившись із змістом позовної заяви, суд встановив, що позовні вимоги стосуються майнових правовідносин і пов`язані з реалізацією позивачем своїх прав та обов`язків як іпотекодавця на майно - Nissan x-trail, 2018 року випуску, колір зелений, номер кузова НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 на підставі договору застави, посвідченого 25.07.2018 приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Левченко Є.В. та зареєстрованого в реєстрі під №1010.

За посиланням позивача, незаконно проведено та визначено оцінку автомобіля, внаслідок протиправних дій приватного нотаріуса.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Пунктом 1 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

Відповідно до пункту 2 цієї частини публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.

Пунктом 7 вказаної частини визначено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

За приписами пункту 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Отже, за змістом вказаних статей справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома або більше визначеними суб`єктами стосовно їхніх прав та обов`язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б одним суб`єктом виступає законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб`єктів, водночас на цих суб`єктів покладено обов`язок виконувати вимоги та приписи. При цьому необхідною ознакою суб`єкта владних повноважень є здійснення ним управлінських функцій саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Таким чином, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у спорах фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

У розумінні пункту 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Відтак, обов`язковою ознакою публічно-правового спору, що підлягає розгляду судом в порядку адміністративного судочинства є підпорядкованість одного учасника публічно-правових відносин іншому - суб`єкту владних повноважень та участь у публічно-правовому спорі з однієї сторони суб`єкта, наділеного владними повноваженнями, який здійснює владні управлінські функції, при цьому ці функції та повноваження повинні здійснюватись цим суб`єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Як вбачається з позовної заяви позовні вимоги пов`язані із вирішенням спору про право на автомобіль, яке випливає зі спірних правовідносин пов`язаних із договору застави від 25.07.2018.

Таким чином, позовні вимоги виходять із майнових відносин, стосуються особистого майнового інтересу позивача, вбачається наявність спору про право відносно рухомого майна, а саме: транспортного засобу Nissan x-trail, 2018 року випуску, колір зелений, номер кузова НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , власником якого є ОСОБА_1 на підставі договору застави від 25.07.2018, а отже, розгляд даної справи не належить до компетенції адміністративних судів, а є спором цивільної юрисдикції.

Суд, дослідивши вимоги заявлені позивачем, прийшов до висновку, що спірні правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем не містять ознак публічності, оскільки діями відповідача зачіпаються права позивача в сфері приватних правовідносин, захист яких, в силу приписів частини першої статті 19 та частини першої статті 23 Цивільного процесуального кодексу України, віднесений до компетенції місцевого загального суду.

З огляду на викладене, заявлені позовні вимоги підлягають розгляду за правилами Цивільного процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 170, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Смолій