Рішення № 94901556, 03.02.2021, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2021
Номер справи
600/1357/20-а
Номер документу
94901556
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/1357/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Левицького В.К.

участю секретаря судового засідання Вепрюка М.Ю.

сторін:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - Якобишеної Т.Д.

представника відповідача - Підгорної Л.Є.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Кіцманської міської ради

про визнання протиправними та скасування рішень.

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з вказаним позовом до Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Кіцманського міського голови Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області № 60-к від 01.06.2020 р. щодо оголошення про проведення конкурсу на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради;

- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, оформлене протоколом № 9 від 30.07.2020 р.;

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Кіцманського міського голови Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради" № 143-к від 03.08.2020 р. щодо визнання переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначення на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. та щодо звільнення ОСОБА_1 із займаної посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 26.08.2020 р.

В обґрунтування позову позивач вказує, що конкурс на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради відбувся із порушенням, а розпорядження № 60-к від 01.06.2020 р., рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом № 9 від 30.07.2020 р. є такими, що підлягають скасуванню, у зв`язку із грубим порушенням порядку проведення конкурсу визначеного чинним законодавством. Зокрема, конкурс проведено з порушенням строків проведення конкурсу (менше ніж за два місяці), порушено строки проведення конкурсу, неналежно повідомлення позивача про дату проведення конкурсу, відповідач при проведенні конкурсу керувався законодавством, яке втратило чинність та Положенням про порядок проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Кіцманської міської ради, яке не відповідає нормам Закону України "Про освіту" та Закону України "Про повну загальну середню освіту".

На думку позивача, при формуванні складу конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради було порушено чисельний склад комісії та паритетні засади формування складу конкурсної комісії, склад конкурсної комісії не узгоджується з приписами ст. 35 Закону України "Про запобігання корупції" у зв`язку із наявністю у членів комісії потенційного та реального конфлікту, що в сукупності дає підстави вважати, що члени комісії діяли упереджено, не об`єктивно і незалежно, за відсутності відкритості, прозорості, доброчесності.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.10.2020 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 600/1357/20-а за вказаним позовом та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі, оскільки розпорядження Кіцманської міської ради про проведення конкурсу на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради №60-к від 01.06.2020 р., рішення конкурсної комісії № 9 від 30.07.2020 р. є законними, конкурс відбувся із дотриманням норм Закону України "Про повну загальну середню освіту", Закону України "Про освіту", Положення "Про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Кіцманської міської ради", а доводи позивача не відповідають дійсності.

Позивачем подано до суду заяву про відмову від позову в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування розпорядження Кіцманського міського голови Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради" № 143-к від 03.08.2020 р. щодо призначення на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. ОСОБА_2 та щодо звільнення ОСОБА_1 із займаної посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 26.08.2020 р.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 10.12.2020 р. заяву про відмову від позову в частині позовних вимог задоволено. Закрито провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування рішень в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування розпорядження Кіцманського міського голови Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради" № 143-к від 03.08.2020 р. щодо призначення на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. ОСОБА_2 та щодо звільнення ОСОБА_1 із займаної посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 26.08.2020 р.

10.12.2020 р. сторонами подано до суду заяви про зупинення провадження у справі та надання їм строку для примирення терміном на 30 днів.

Ухвалою суду від 10.12.2020 р. заяви сторін задоволено. Зупинено провадження по адміністративній справі № 600/1357/20-а.

Ухвалою суду від 03.02.2021 р., занесеною до протоколу судового засідання, поновлено провадження у справі.

Ухвалою суду від 03.02.2021 р., занесеною до протоколу судового засідання, змінено назву відповідача Кіцманську міську раду Кіцманського району Чернівецької області на Кіцманську міську раду.

З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Згідно п.1.1, п. 5.1 контракту від 17.07.2015 р., укладеного між Відділом освіти, молоді та спорту Кіцманської райдержадміністрації та ОСОБА_1 , з 17.07.2015 р. позивач призначений на посаду директора Кіцманської районної гімназії, терміном на 5 років з 17.07.2015 р. до 16.07.2020 р. (Т.1 а.с. 22 - 24, 250 - 254).

Відповідно до запису № 15 трудової книжки серії НОМЕР_1 виданої на ім`я позивача, з 17.07.2007 р. ОСОБА_1 на працює посаді директора Кіцманської гімназії.

01.01.2018 р. до трудової книжки серії НОМЕР_1 внесено запис за № 16, згідно якого видно, що рішенням Кіцманської міської ради від 22.12.2017 р. № 32/12 Кіцманську районну гімназію взято на утримання Кіцманською міською радою.

Судом встановлено, що згідно рішення ХVІІ сесії Кіцманської міської ради VІІ скликання від 20.12.2018 р. № 405/12, Кіцманська міська рада увійшла до переліку засновників Кіцманської районної гімназії та прийняла будівлю Кіцманської районної гімназії у комунальну власність об`єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Кіцманського району. Цим же рішенням перейменовано Кіцманської районної гімназії на Кіцманську гімназію Кіцманської міської ради (Т.1 а.с. 216 -217).

Як стверджував відповідач, оскільки строк контракту з директором Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради ОСОБА_1 закінчувався 16.07.2020 р. та у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України мав бути припинений, з підстав закінчення строку дії контракту, у зв`язку із цим виникла необхідність у проведенні конкурсу на таку посаду.

23.04.2020 р. Кіцманською міською радою листом за № 745 повідомлено директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради ОСОБА_1 , про те що 16.07.2020 р. завершується термін дії контракту укладеного між ним та Відділом освіти, молоді та спорту Кіцманської райдержадміністрації. Вказаний лист отримано позивачем нарочно 23.04.2020 р., що підтверджується його позивача (Т.1 а.с. 172).

01.06.2020 р. Кіцманським міським головою видано розпорядженням № 60-к, яким оголошено конкурс на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради. Цим же розпорядженням затверджено умови проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, а також склад конкурсної комісії. Дане оголошення розміщено на сайті Кіцманської міської ради 01.06.2020 р. (Т.1 а.с. 29, 85, 86 - 87).

Дослідженням оголошення про проведення конкурсу встановлено, що в оголошенні наведено наступні кваліфікаційні вимоги до керівника закладу освіти: у конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають повну вищу освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності.

Для участі в конкурсному відборі претенденти на вакантну посаду директора гімназії подають такі документи: заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"; автобіографію та/або резюме (за вибором учасника конкурсу); копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; копії документів про вищу освіту не нижче ступеня магістра (спеціаліста); копію трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної діяльності не менше трьох років на момент їх подання; довідку про відсутність судимості; копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов`язаних); мотиваційний лист довільної форми; дві фотографії розміром 6*4 см; медичну довідку; перспективний план (програма) розвитку закладу (на 2 роки - якщо учасник вперше претендує на посаду директора гімназії та на 6 років - якщо учасник займав відповідну посаду). План повинен містити пропозиції щодо матеріально-технічного забезпечення, фінансово-господарської діяльності, енергоефективності, освітнього процесу в закладі освіти тощо; претенденти можуть подавати інші документи, які підтверджуватимуть їх професійні та/або моральні якості.

Також зазначено дата, місце та етапи проведення конкурсного відбору: Конкурсний відбір включає такі етапи: з 01 червня по 30 червня 2020 р. - подання претендентами документів; з 30 червня по 03 липня 2020 р. - вивчення конкурсною комісією поданих документів, мотиваційного листа і перспективного плану розвитку закладу; 06 липня 2020 р. - ознайомлення кандидатів із закладом; 14 липня 2020 р. - засідання конкурсної комісії на зайняття посади директора Кіцманської гімназії; 17 липня 2020 р. - надання конкурсною комісією висновку щодо результатів конкурсного відбору (Т.1 а.с. 86-87).

Додатком 2 до Розпорядження № 60-к від 01.06.2020 р. було визначено 11 членів комісії, до складу яких входили представники: 1) ОСОБА_3 - перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів; 2) ОСОБА_4 - начальник відділу освіти, молоді та спорту; 3) Бужак Ольга Володимирівна - начальник юридичного відділу виконавчого комітету Кіцманської міської ради; 4) Плешкан Тетяна Іванівна - начальник відділу кадрової та організаційної роботи виконавчого комітету Кіцманської міської ради; 5) ОСОБА_5 - голова батьківського комітету Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради; 6) ОСОБА_6 - голова профспілкового комітету Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради; 7) ОСОБА_7 - депутат Кіцманської міської ради; 8) Антонюк Ірина Валеріївна - депутат Кіцманської міської ради; 9) ОСОБА_8 - психолог Кіцманського НВК; 10) ОСОБА_9 - журналіст, редактор газети "Вільне життя", голова громадської ради при РДА; 11) представник Департаменту освіти Чернівецької ОДА. (Т.1 а.с. 88).

22.06.2020 р. позивач подав до комісії з конкурсного відбору на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради заяву про участь у конкурсі. До заяви додано пакет документів (Т.1 а.с. 115-116).

Рішенням XXXI сесії Кіцманської міської ради VII скликання від 26.06.2020 р. № 182/6 "Про внесення змін у рішення № 229/10 XIV сесії Кіцманської міської ради VII скликання "Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Кіцманської міської ради" затверджено Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Кіцманської міської ради (Т.1 а.с. 100, 101 - 107). Доказів оскарження вказаного рішення в судовому порядку сторони до суду не надали.

Протоколом конкурсної комісії від 02.07.2020 р. № 6 за присутності восьми членів комісії, ухвалено допустити до конкурсного відбору двох претендентів: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (Т.1 а.с. 37 - 39, 92 - 96).

15.07.2020 р. Кіцманським міським головою видано розпорядження № 116-к від "Про перенесення дати проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради", яким перенесено дату проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 14.07.2020 р. на 30.07.2020 р., у зв`язку із неповноважною конкурсною комісією (Т.1 а.с. 90).

Пунктом 1 розпорядження Кіцманського міського голови Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області № 117-к від 16.07.2020 р. "Про призначення тимчасово виконувача обов`язків директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради" призначено ОСОБА_1 тимчасово виконувачем обов`язків директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 17.07.2020 р. на строк до призначення керівника закладу за результатами конкурсного відбору (Т.1 а.с 89).

Згідно протоколу № 9 засідання конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради від 30.07.2020 р. за присутності десяти членів комісії, за результатами конкурсного відбору ОСОБА_1 набрав 214 балів, а ОСОБА_2 набрала 222 балів. З огляду на наведене, конкурсна комісія вирішила рекомендувати ОСОБА_2 призначити на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради (Т.1 а.с. 97 - 99).

Вказаний протокол оприлюднено на сайті Кіцманської міської ради 31.07.2020 р. (Т. 1 а.с. 240 - 241).

Враховуючи протокол № 9 від 30.07.2020 р. засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, у зв`язку із закінченням контракту директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, 03.08.2020 р. Кіцманським міським головою видано розпорядження № 143-к "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради", пунктом 1 якого визнано переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначено на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. згідно поданої заяви (Т.1 а.с. 234 - 235).

Відповідно до п. 2 вищевказаного розпорядження вирішено звільнити ОСОБА_1 із займаної посади з 26 серпня 2020 р.

Пунктом 3, 5 оскаржуваного розпорядження №143-к від 03.08.2020 р. зазначено, що розпорядження № 117-к від 16.07.2020 р. "Про призначення тимчасово виконувача обов`язків директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради" вважати таким, що втратило чинність та вказано начальнику відділу освіти, молоді та спорту ОСОБА_4 забезпечити підписання контракту з ОСОБА_2 терміном на шість років, з 27.08.2020 р. по 26.08.2026 р.

З матеріалів справи видно, що оскаржуване розпорядження №143-к від 03.08.2020 р. одержано позивачем 21.08.2020 р., що підтверджується треком поштових відправлень та не заперечувалося учасниками справи (Т.2 а.с. 11).

На підставі протоколу № 9 від 30.07.2020 р. засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, розпорядження № 143-к від 03.08.2020 р. "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради",31.08.2020 р. Кіцманським міським головою видано розпорядження № 186-к, яким згідно п. 2 ст. 36 КЗпП України звільнено з 01.09.2020 р. ОСОБА_1 з посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, у зв`язку із закінченням терміну строкового трудового договору (контракту) (Т.1 а.с. 249).

Відповідно до запису № 18, зробленого в трудовій книжці серії НОМЕР_1 виданої на ім`я позивача, з 01.09.2020 р. позивача звільнено з посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, у зв`язку із закінченням терміну строкового трудового договору (контракту), згідно п. 2 ст. 36 КЗпП України (Т.1 а.с. 249).

Вважаючи розпорядження № 60-к від 01.06.2020 р. та №143-к від 03.08.2020 р., а також рішення конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, оформлене протоколом № 9 від 30.07.2020 р. протиправними, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Судовим розглядом по суті також встановлено, що на підставі протоколу № 13 від 10.09.2020 р. засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської навчально-виховного комплексу, розпорядженням Кіцманського міського голови "Про затвердження результатів проведеного конкурсу та призначення на посаду директора Кіцманського навчально-виховного комплексу" № 199-к від 10.09.2020 р., визнано переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначено на посаду директора Кіцманського навчально-виховного комплексу з 11.09.2020 р. (Т.1 а.с. 237).

Як зазначав відповідач під час розгляду справи по суті, за результатами проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської навчально-виховного комплексу, 11.09.2020 р. між Кіцманською міською радою та ОСОБА_2 укладено контракт, на умовах якого ОСОБА_2 призначено на посаду директора Кіцманської навчально-виховного комплексу терміном на 6 років з 11.09.2020 р. по 10.09.2026 р. (Т. 2 а.с. 32 - 38).

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Конституційний Суд України, вирішуючи питання, порушені в конституційному зверненні і конституційному поданні щодо тлумачення частини другої статті 55 Конституції України, в Рішенні від 14 грудня 2011 року №19-рп/2011 зазначив, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб`єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.

Отже, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, обґрунтованим, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Завданням адміністративного судочинства згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що звернення до суду є способом захисту порушених прав, свобод або законних інтересів позивача. А тому особа повинна довести (а суд - встановити), що їй належать права, свободи або законні інтереси, захистом яких вона звернулася до суду. Права, свободи та законні інтереси, які належать конкретній особі (особам), є предметом судового захисту.

Заінтересованість повинна мати правовий характер, який виявляється в тому, що рішення суду містить правові наслідки для позивача.

У свою чергу заінтересованість також повинна мати об`єктивну основу. Юридична заінтересованість не випливає з факту звернення до суду, а повинна передувати йому.

За змістом ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист у спосіб, визначений в цій статті.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч. 2 ст. 5 КАС України).

Таким чином, захисту у порядку адміністративного судочинства підлягають порушені права особи у публічно-правових відносинах, у яких відповідач реалізовує владні управлінські функції стосовно такої особи.

Поряд із цим, суд звертає увагу на те, що право на звернення до суду, гарантоване Конституцією України, та, зокрема, закріплене в Кодексі адміністративного судочинства України, має ґрунтуватися на реальному порушенні прав особи з боку суб`єкта владних повноважень, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Таким чином, звернення до суду з позовом про визнання незаконним (протиправним) рішення органу місцевого самоврядування є заінтересованість позивача.

Законний інтерес може бути захищено судом, якщо позивач вважає, що його законний інтерес, за захистом якого він звернувся до суду: а ) порушено (щодо протиправних діянь, які мали місце і припинилися); б) або порушується (щодо протиправних діянь, які тривають); в) або створюються перешкоди для його реалізації (щодо протиправних діянь, які тривають і є перешкодами для реалізації права в теперішньому або майбутньому часі); г) або є інші ущемлення законних інтересів.

З наведеного видно про необхідність з`ясування судом обставин, що свідчать про порушення інтересу, ущемлення законних інтересів.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом у постанові від 20 лютого 2019 року у справі №522/3665/17.

Всупереч цього, на думку суду, позивачем не доведено, що він має законний інтерес і є потерпілим від порушення цього інтересу з боку суб`єкта владних повноважень.

Як встановлено судом та не заперечувалося сторонами в судовому засіданні, у зв`язку із закінченням контракту директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради ОСОБА_1 було оголошено конкурс на заміщення його посади.

01.06.2020 р. розпорядженням Кіцманського міського голови № 60-к було оголошено проведення конкурсу на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради та затверджено склад конкурсної комісії.

Згідно протоколу № 9 засідання конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради від 30.07.2020 р. за присутності десяти членів комісії, за результатами конкурсного відбору ОСОБА_1 набрав 214 балів, а ОСОБА_2 набрала 222 балів. З огляду на наведене, конкурсна комісія вирішила рекомендувати ОСОБА_2 призначити на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради (Т.1 а.с. 97 - 99).

Враховуючи протокол № 9 від 30.07.2020 р. засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, у зв`язку із закінченням контракту директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, 03.08.2020 р. Кіцманським міським головою видано розпорядження № 143-к "Про затвердження результатів проведеного конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради", пунктом 1 якого визнано переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначено на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. згідно поданої заяви (Т.1 а.с. 234 - 235).

Відтак, ОСОБА_1 набрав 214 балів, а ОСОБА_2 набрала 222 балів, вказана обставина не заперечувалася в судовому засіданні.

Враховуючи те, що більшу кількість балів набрала ОСОБА_2 , то відповідно правомірно визнано переможцем конкурсу ОСОБА_2 .

На переконання суду, позивачем не надано доказів порушення його прав та інтересів у спірних правовідносинах.

Згідно із ч. 3 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

За приписами п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи в публічно-правових спорах, зокрема фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження.

Згідно п. 18 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відноси, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.

За визначенням, наведеним у п. 19 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Зі змісту наведених норм можна дійти висновку, що право на оскарження рішення (індивідуального акта) суб`єкта владних повноважень надано особі, щодо якої воно прийняте чи прав, свобод та інтересів якої воно безпосередньо стосується.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Зокрема, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує особі право на справедливий суд, яке включає в себе право на доступ до правосуддя.

Європейський Суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції (пункт 1 статті 32 Конвенції) наголошує, що пункт 1 ст. 6 Конвенції гарантує кожному право на подання до суду скарги, пов`язаної з його або її правами та обов`язками (п. 36 рішення від 21.02.1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства").

Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може підлягати дозволеним за змістом обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг. Такі обмеження не можуть зашкоджувати самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою (пункт 33 рішення від 21 грудня 2010 року у справі "Перетяка та Шереметьєв проти України").

Крім того, рішення є актом індивідуальної дії, якщо породжує права та обов`язки тільки для тих суб`єктів (чи визначеного цим актом кола суб`єктів), яким його адресовано.

Суд наголошує, що оскаржувані рішенні прийняті на виконання владних управлінських функцій, які стосуються проведення конкурсу, дія яких вичерпується їх виконанням і мають визначений строк.

Таким чином, оскаржуванні рішення, а саме розпорядження Кіцманського міського голови № 60-к від 01.06.2020 р., рішення конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, оформлене протоколом № 9 від 30.07.2020 р., розпорядження Кіцманського міського голови № 143-к від 03.08.2020 р. є рішеннями разового характеру та втратили чинність після проведення конкурсу.

Позивачем у позові та в судовому засіданні не наведено обставин, які б свідчили про те, що прийняття відповідачем оскаржуваних рішень породжує для нього (позивача) будь-які права та обов`язки.

Окрім того, позивач не звертався до суду із заявами про забезпечення позову шляхом заборони проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради.

Судом розглядом по суті також встановлено, що на підставі протоколу № 13 від 10.09.2020 р. засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Кіцманської навчально-виховного комплексу, розпорядженням Кіцманського міського голови "Про затвердження результатів проведеного конкурсу та призначення на посаду директора Кіцманського навчально-виховного комплексу" № 199-к від 10.09.2020 р., визнано переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначено на посаду директора Кіцманського навчально-виховного комплексу з 11.09.2020 р. (Т.1 а.с. 237).

Суд звертає увагу, що доводи позивача фактично зводяться до незгоди із звільненням із займаної посади, яке виходить за межі предмету спору.

Окрім того, суд зазначає, що згідно положень ст. 17 Закону України" Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 1, 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та ст. 1 Закону України" Про державну службу", посада директора комунальної установи освіти не є посадою державного (місцевого) органу та його апарату, а робота на ній не належить до публічної служби.

Стосовно посилань позивача на порушення процедури проведення конкурсу на заміщення вакантної посади, суд зазначає наступне

Правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти визначає Закону України "Про повну загальну середню освіту" від 16.01.2020 р. № 463-IX (далі - Закон № 463-IX).

Обрання, призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу загальної середньої освіти визначені ст. 39 Закону № 463-IX.

Згідно ч.1 ст. 39 Закону № 463-IX керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог цього Закону та положення про конкурс, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою). Керівник приватного, корпоративного закладу загальної середньої освіти обирається та призначається на посаду засновником (засновниками) відповідно до установчих документів закладу освіти.

За приписами ч. 2 ст. 39 Закону № 463-IX рішення про проведення конкурсу приймається засновником державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноваженим ним органом (посадовою особою):

одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;

не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;

не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.

Згідно ч. 3 ст. 39 Закону № 463-IX оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті засновника та на офіційному вебсайті закладу освіти (за наявності) наступного робочого дня після прийняття рішення про проведення конкурсу та повинне містити: найменування і місцезнаходження закладу освіти; найменування посади та умови оплати праці; кваліфікаційні вимоги до керівника закладу освіти відповідно до цього Закону; вичерпний перелік, кінцевий строк і місце подання документів для участі в конкурсі; дату та місце початку конкурсного відбору, етапи його проведення та тривалість; прізвище та ім`я, номер телефону та адресу електронної пошти особи, уповноваженої надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі в конкурсі.

Положеннями ч. 4 ст. 39 Закону № 463-IX встановлено, що для проведення конкурсу засновник формує та затверджує конкурсну комісію чисельністю від 6 до 15 осіб, до складу якої на паритетних засадах входять представники:

засновника (посадові особи органу державної влади чи депутати відповідного представницького органу місцевого самоврядування (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи);

відповідної місцевої державної адміністрації чи територіального органу центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти (державні службовці);

інститутів громадянського суспільства (громадських об`єднань керівників закладів освіти, професійних об`єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації та інших громадських формувань, а також експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти тощо).

Вимоги до членів конкурсної комісії та порядок її формування визначаються положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

До складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка:

визнана в установленому законом порядку недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;

має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення;

відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.

У роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники органів громадського самоврядування закладу освіти, на посаду керівника якого оголошено конкурс.

Члени конкурсної комісії зобов`язані:

брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;

заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цією статтею, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.

Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на засіданні не менше двох третин її затвердженого складу. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.

Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюється на офіційному вебсайті засновника протягом наступного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.

Конкурсна комісія та її члени діють на засадах неупередженості, об`єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості, доброчесності. Не допускаються будь-які втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу.

Так, оскаржуваним розпорядженням міського голови Кіцманської міської ради №60-к від 01.06.2020 р. оголошено конкурс на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, вказане оголошення розміщене на сайті та підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до оголошення розміщеного на сайті Кіцманської міської ради конкурсний відбір включав: з 01 по 30 червня 2020 р. - подання претендентами документів, з 30 червня по 03 липня 2020 р. - вивчення комісією поданих документів; 14 липня 2020 р. - засідання конкурсної комісії, 17 липня 2020 р. - надання конкурсною комісією висновку щодо результатів конкурсного відбору.

Після отримання документів від претендентів, вивчення їх комісією, а також допущення до конкурсу двох учасників - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , призначено на 14 липня 2020 р. Однак, засідання комісії не відбулось у зв`язку з неявкою членів конкурсної комісії (присутні - 4, відсутні - 7). Секретарем комісії оголошено про перенесення конкурсу на іншу дату, яку визначили - 30 липня 2020 р., про що повідомлено присутніх конкурсантів.

У відповідності до ч.10 ст. 39 Закону № 463-IX конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся, якщо: відсутні заяви про участь у конкурсі; до участі в конкурсі не допущено жодного кандидата; жоден із кандидатів не визначений переможцем конкурсу. У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, проводиться повторний конкурс.

Як стверджував під час розгляду справи відповідач, підстави, передбачені ч. 10 ст. 39 Закону № 463-IX були відсутні, а необхідної чисельності членів комісії присутніх не було, тому конкурс було перенесено на іншу дату.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Закону 463-IX конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:

перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема цього Закону, Закону України "Про освіту" та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти;

перевірки професійних компетентностей шляхом письмового виконання ситуаційного завдання;

публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування.

Перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Форма перевірки знання законодавства (письмове чи комп`ютерне тестування), зразок ситуаційного завдання та критерії їх оцінювання визначаються у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

Засновник зобов`язаний забезпечити відеофіксацію та (за можливості) відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму офіційному вебсайті відеозапису протягом одного робочого дня з дня його проведення.

Матеріалами справи встановлено та не заперечувалося учасниками процесу, що позивач був допущений до конкурсу, жодних перешкод у прийнятті участі у конкурсі на заміщення вакантної посади директора гімназії не було.

Відповідно до ч. 4 ст. 39 Закону № 463-IX конкурсна комісія має бути чисельністю від 6 до 15 осіб.

Додатком 2 до розпорядження №60-к від 01.06.2020 р. визначено 11 членів комісії, до складу яких входили представники засновника, у тому числі депутати відповідного представницького органу місцевого самоврядування, відповідної місцевої державної адміністрації, а також інститутів громадянського суспільства ( Т.1 а.с. 88).

Судом встановлено, що під час проведення конкурсу 30.07.2020 р. присутніми були 10 членів комісії та прийнято одностайне рішення всіма членами комісії.

Таким чином, конкурсна комісія є повноважною та прийняла рішення більшістю голосів від її затвердженого складу.

Вказана обставина спростовує твердження позивача про невідповідність кількісного складу комісії під час формування комісії та проведення конкурсу.

Дослідженням протоколу №9 засідання конкурсної комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради від 30.07.2020 р. встановлено, що за результатами конкурсного відбору ОСОБА_1 набрав 214 балів, ОСОБА_2 набрала 222 балів, у зв`язку із цим за підсумками голосування десяти членів комісії, конкурсна комісія вирішила рекомендувати ОСОБА_2 призначити на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради.

Обставини щодо набрання кількості балів позивачем не заперечувалося та сумнівів щодо критеріїв його оцінювання не виникало.

Таким чином, позивача не визнано переможцем конкурсу, у зв`язку із набранням меншої кількості балів.

У відповідності до ч. 11 ст. 39 Закону № 463-IX протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення рішення про переможця конкурсу посадова особа засновника (голова відповідної ради чи керівник державного органу) або керівник уповноваженого ним органу (структурного підрозділу з питань освіти) призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір.

Матеріалами справами підтверджено, що 31.07.2020 р. оприлюднено результати конкурсу, відповідно 03.08.2020 р. прийнято оскаржуване розпорядження №143-к, яким визначено переможцем конкурсу ОСОБА_2 та призначено її на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради з 27.08.2020 р. згідно поданої заяви.

На переконання суду, відповідачем дотримано процедури та у відповідності до ст. 39 Закону № 463-IX оголошено та проведено конкурс, а також затверджено результати проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради.

Посилання позивача на конфлікт інтересів у членів комісії з учасниками конкурсу, суд відхиляє, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" до складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.

До суду не надано жодних допустимих та належних доказів, що до складу конкурсної комісії входили особи, які є членами сім`ї, або мали конфлікт інтересів з учасниками конкурсу, що могло б вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи не вчинення дій під час виконання повноважень з оцінювання, що свідчить про відсутність реального чи потенційного конфлікту інтересів.

У відповідності до норми ст. 39 Закону 463-IX члени конкурсної комісії зобов`язані заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цією статтею, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.

Жодних самовідводів з боку членів комісії, так і передбачених ст. 35 Закону України "Про запобігання корупції" відводів зі сторони учасників конкурсу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 під час оголошення конкурсу, визначення його учасників та проведення конкурсу заявлено не було.

Отже, твердження позивача про конфлікт інтересів у членів комісії спростовуються матеріалами справи, з яких не встановлено будь-яких обставин, які б свідчили про упередженість чи необ`єктивність з боку будь-якого члена конкурсної комісії.

Про відсутність конфлікту інтересів між членами конкурсної комісії та претендентами на заняття посади, а також відсутності суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями, які б могли вплинути на об`єктивність або неупередженість у прийнятті рішень, не перебування членів комісії у родинних відносинах із претендентами підтверджується листом голови конкурсної комісії Кіцманської міської ради ОСОБА_3 та підписами членів комісії на заміщення посади директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради, що містяться в матеріалах справи.

Стосовно посилання позивача на те, що посада директора є вакантною, відтак повинна бути запропонована йому як другому конкурсанту, суд відхиляє, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону № 463-IX керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до цього Закону.

У відповідності до ч. 11 ст. 39 Закону № 463-IX, посадова особа засновника (голова відповідної ради чи керівник державного органу) або керівник уповноваженого ним органу (структурного підрозділу з питань освіти) призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення рішення про переможця конкурсу.

Згідно ч. 2 ст. 39 Закону № 463-IX для проведення конкурсу і прийняття відповідного рішення визначено умови, за яких можливе його проведення, а саме: підготовки оголошення про проведення, призначення відповідальної особи щодо проведення конкурсу відбору на заміщення посади, а також формування та затвердження конкурсної комісії.

Частиною 12 ст. 39 цього Закону передбачено, що трудовий договір укладається на шість років на підставі рішення конкурсної комісії. Після закінчення строку, на який укладено строковий трудовий договір, трудові відносини припиняються та не можуть бути продовжені на невизначений строк.

На переконання суду, призначення на посаду директора Кіцманської гімназії Кіцманської міської ради за відсутності рішення конкурсної комісії про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на дану посаду, суперечить нормам Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту" та унеможливлює прийняття відповідного розпорядження, оскільки призначення особи на посаду керівника освітнього закладу проводиться виключно на конкурсних умовах, вимогою якого є визнання переможцем.

На думку суду, неможливо призначення на вакантну посаду директора шляхом добору другого конкурсанта, оскільки посада директора не є посадою публічної служби, відтак законодавство про державну службу не поширюється на спірні правовідносини.

Судовим розглядом встановлено, що посада директора Кіцманської гімназії на час розгляду справи в суді є вакантною, новий конкурс не проводився.

Посилання позивача на бездіяльність відповідача щодо не проведення нового конкурсу на заміщення вакантної посади директора гімназії, суд відхиляє, оскільки наведені доводи виходять за межі предмета спору.

Зважаючи на наведені вище норми права та встановлені по справі обставини, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно винесені оскаржувані рішення.

Необхідно зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Інші доводи позивача щодо протиправності оскаржуваних рішень, суд не бере до уваги, позаяк вони не спростовують наведених вище висновків по справі.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на вищевстановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що відповідач під час прийняття оскаржуваних рішень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.

Згідно ст. 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 2 ст. 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Статтею 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Позивач під час судового розгляду справи, не довів належними засобами доказування обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, натомість відповідач, як суб`єкт владних повноважень, довів належними засобами доказування правомірність та обґрунтованість прийнятих ним рішень. З огляду на наведене, суд відмовляє позивачу в задоволенні позову.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Частиною 5 ст. 139 КАС України встановлено, що у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від сплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки, у задоволенні позову позивачу відмовлено повністю, та за відсутності понесення відповідачем судових витрат, судом розподіл судових витрат не проводиться.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 72, 73, 77, 90, 139, 241-243, 246, 255 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовом ОСОБА_1 до Кіцманської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, - відмовити повністю.

Згідно ст. 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до положень ст. ст. 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його складання.

Повне судове рішення складено 15.02.2021 р.

Повне найменування учасників процесу:

позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

відповідач - Кіцманська міська рада (вул. Незалежності, 57, м. Кіцмань, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 04062127).

Суддя В.К. Левицький